Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Ха! Консерви 8-) ! Никакви такива лиготии не иска Неро, само Бела аристократката се глезоти и яде едва ли не колкото да не ни обиди. Той е фуражомелка, а като застана на плота да режа нещо (може и моркови да са), той започва да врещи като несмазана врата - тъничко и пискливо, много е смешен и му викам Врещил :lol:. Викам му още и Щирлиц (щото е щирляв), и Батман, и Манго, а той на всичко отговаря :angelche:...

......................................................

Сега... хм, във форума тече една тема, в която не ми се ще да се включвам директно, поне не с този материал, защото предполагам, че ще предизвикам поредната буря. Затова го пускам тук, пък който прочел - прочел 8-)

Д-р Пауло Убиратан: Спортът и диетите са вредни!

Главният лекар на болницата в град Пуерто Алегре в Бразилия д-р Пауло Убиратан напълно отхвърля всичко това, което досега са ни казвали, че е полезно за здравето.

Запитан за необходимостта да се ограничи консумацията на алкохол, бразилският лекар отговаря:
''Виното се произвежда от грозде. Ракията е дестилирано вино, което означава, че от плодовете е отделен сокът, което ви позволява да извлечете от него голяма полза. Бирата се прави от зърно. Не ограничавайте прекалено консумацията й.'' Ето и други интересни отговори от интервюто на д-р Убиратан:

- Какви са предимствата на редовните физически упражнения?
- Моята философия е такава: ако нямате болки, не правете нищо. Вие сте добре.
- Фитнесът например има явно положително влияние върху физическото здраве, помага да се свалят излишните килограми?
- Любителските занимания със спорт не оказват влияние върху здравето. Професионалният спорт може да го увреди, а упражненията за мускулите допринасят само за увеличаване на размера им, което няма нищо общо със здравето.
- Ами пържените храни? Вредни ли са?
- Храна, която се пържи в растителни масла, се насища с тях. Как може да ви навреди повече растителна храна?
- Шоколадът вреден ли е?
- Какво представлява шоколадът?
- Шоколадът е какао. Друг представител на растителната храна. Добра храна, за щастие. Животът в никакъв случай не трябва да е пътуване към гроба с намерението да стигнете до него в добро здраве, с привлекателно и добре запазено тяло. Най-добрият начин да започнете пътя си с бира в едната ръка и сандвич в другата и да го завършите с напълно уморено, изтощено, използвано до край тяло, викайки: Ура! Благодаря! Струваше си цената! Прекрасно пътуване! Ако постоянното ходене беше полезно, пощальоните щяха да са безсмъртни Косатките цял живот плуват, хранят се с риба и пият вода, но въпреки това са дебели. Зайците скачат и се движат, без да спират, но не живеят повече от 15 години. Костенурките не тичат и не правят нищо, но живеят 450 години, казва лекарят и съветва всеки, който прочете неговите думи, сам да си направи извода как да живее.


Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/article/17703" onclick="window.open(this.href);return false;

Това интервю, разбира се, едва ли се е състояло и такъв лекар едва ли съществува. Но ми харесва този начин на мислене :nod: :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от darina1960 »

Гео, граф написа: Това интервю, разбира се, едва ли се е състояло и такъв лекар едва ли съществува. Но ми харесва този начин на мислене :nod: :angelche:
И на мен. :lol: :daaa:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

С това и аз съм напълно съгласна, особено с последното изречение :lol:
Само с една малка забележка - ако се води много застоял живот, малко спорт определено помага на здравето, но в случая с Рисуваща Земята, която редовно прави упражнения в околоблоковото пространство, заемайки всякакви странни пози (в това съм сигурна ;)), такива допълнения са напълно излишни :lol: :lol: :lol:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от сюзан »

Това е дума по дума философията на ММ, изключвайки частта с ракията.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Малката Ида

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Малката Ида »

Мдаааа.....тъкмо се заричах да спирам алкохола,и гледай сега :ufff: Ми ша са пий,щом е за здравето! :hihihi: :gush:

ЦелуФки, от мойте скъсани обуФки! :tzeluvka:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Тутти »

Гео, добре си се сетила да го споделиш това свежо размишление за здравето и дълголетието. И в твоята тема си е добре. Тук си отива.
Преди няколко седмици ми го показаха и си струва.
Тогава един мой приятел доктор каза, че той го бил изровил и качил във фейса. Като го показахме на едни приятели, те заспориха, че техен приятел, не нашия, пак доктор, го е изровил и качил. Много се смяхме и на текста, и на докторския обзор на здравословния живот. :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Shami »

Гео ,ето ме и мен ,кацнах и аз в твоята темичка,нали съм все още безстопанствена :lol:,та досаждам на хората из темите. :oops:
Прочетох горната статия и да ти кажа ,така ми се ще всичко това да е вярно.Щото аз може да не пуша и да не пия алкохол ,че даже и кафе ,обаче злоопотребявам с храната.
Ми тъпча се постоянно,уж съм на диета ,а устата ми все нещо преживя. :lol: После се чувствам гузно и ме е срам от мене си. :ufff: Хората са го казали правилно ,глад му е майката ,че и бащата ,ако искаш да отслабнеш.
Да ,ама аз съм слабохарактерна явно .Добре че вкарвам в менюто голяма доза самоирония, :hihihi: иначе ще взема да се депресирам и сигурно ще взема още повече да ям. :lol:
Обаче пък не мога да карам и само на първата част от менюто. :lol:
Ти си такава слабичка и финна,издай тайната за тази стройна фигура :hmmm: ,че и аз искам да съм фиданка.
Сякаш чувам вече първите ти думи,че без глад няма да стане :svekurva: ,ама ти кажи нещо иновативно ,включващо ако може репликата,след като сте похапнали обилно :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Шами, дошата, защо се терзаеш :o ? Я не се занимавай с глупости! Живей в мир със себе си и се обичай такава, каквато си :gush: :tzeluvka: ! Питаш ме защо изглеждам така на тези години? Ами дребна съм, гена ми е такъв, все спортувам по нещо за удоволствие, не гладувам, ям когато ми се яде и не спазвам диети, щот забравям. Да де, отвъдила съм си и язва, ама това е бонус :twisted: . Имам една колежка, която казва: Спазвам две диети. С една не мога да се наям :sitwasntme: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от vanina_g »

Гео, и аз надникнах тук и да - по повод интервюто - особено ми хареса подчертаното :daaa:
Според мен по малко от всичко - хапване, пийване, тия три неща :hihihi: и малко спорт за удоволствие е нормалното нещо поне за мен. Всяко ограничение в каквото и да е ме влудява вече, насила неща не искам да правя и това е! Най-правилно си го казала - да живееш в мир със себе си, и да се обичаш каквато си е най-важно! :ieeemyzh:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от calico »

Гео, тоз доктор ми напомни един виц. Дето журналист интервюира някакъв дядо-дълголетник, родопчанин, и го пита:
-Дядо, а месо ядеш, пиеш ли вино, пушиш ли?
а дядката отговаря:
-Ям, чедо, ям месо. И вино пия, и пуша, и ако падне нещо и секс правя. Че то иначе от тоя чист въздух няма умиране....

:lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”