Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 695 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

Мен пък тук ми липсва една топка лавандула :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Апр 23, '19, 12:09 Мен пък тук ми липсва една топка лавандула :D
Лече, само ако знаеш колко пъти съм садила лавандули, купувах си по 30-40 бр. На два пъти. В крайна сметка имам три-четири корена и все на слънце. Таз китка не е за мен, колкото и да я харесвам :snif:

calico написа: Апр 23, '19, 11:27 ... още ли не щеш здравец? упорстваш с него, пък той така добре ще ти пълни всички тъмни дупки.
Стига ме яде с пусти здравец бре, не разбра ли че имам :lol: :lol: :lol: ! И даже го разсаждам, точно за да пълни дупките. Ако се загледаш в снимката с Пъна, ще го видиш, а и на доста други места съм сложила. Само че не го снимам :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Да покажа и Гергьовденската си градинка:

Изображение

Имам си вече ножица за храсти и фризирах лигуструма здраво :D

Изображение

Скалния кът се облича вече

Изображение

Както и дивата част

Изображение

Имам си и един (цифром 1 :!: ) цъфнал ирис :ieeee: :ieeemyzh:

Изображение

В лехата с пролетните тръгват хости, хойхери и брунери, но цъфтят само простичките бели анемонета.

Изображение

Пътечката на Ноел, зелентии и цъфтяща керия (Калико, виждаш ли белия здравец от ляво? А по-нататък има и розов :mrgreen: )

Изображение

Имам си мак, но си имам и дъбче, за моя изненада :o

Изображение

Брей, и на мен ми се получава по някоя снимка... понякога :sgiggle:

Изображение

Пъна с хоста "МарианаГ" :liubov:

Изображение

Тази снимка се казва "Ела с мен в пещерата" :lol:. Имайте предвид, че ореха не се е развил напълно.

Изображение

''Слънчевата'' ми част - днес броих 15 рози там :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 695 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

Брейй, тя се наредила като за снимка ;)
Много пищна зеленина и 15 (словом: петнайсет) ??! рози :shock: Къде ги побра??

Гео, граф написа: Апр 23, '19, 16:37 Лече, само ако знаеш колко пъти съм садила лавандули, купувах си по 30-40 бр. На два пъти. В крайна сметка имам три-четири корена и все на слънце. Таз китка не е за мен, колкото и да я харесвам :snif:
Е значи имаш! При това не една, а 3 или 4 (словом: няма точна бройка :lol: ) Ще ми я щракнеш като цъфне ОТБЛИЗО :D и ще ми я надпишеш с латинско име, че да сФана ;)

:tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Лече, като казвам 15 рози, това означава 5-6 чаени и останалите минита, за толкова има място :nod: . В другата площ на същото разстояние са 20, хем там има малко минита. Ама не разбирам какво те учудва - погледни си сандъците и ще разбереш :lol: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от clock »

Добре де, в дивата част наднича ли слънце въобще? Макар и за кратичко? Много ми се иска да пробваш ириси там. Ириса е куче, издържа какво ли не. Преди две години, като разбивах моите два големи острова с ириси, хубавите ветрила раздадох на момичетата, а чуканчетата ми дожаля да ги хвърля и ги насадих от външната страна на северната ограда. Много малко слънце, никакъв завет, никаква почва, никаква милост. Сега са се наредили като войници на парад готови да цъфтят в редичка. Ако ти се занимава да ги садиш само казваш и изпращам един чувал :D За проба. :D
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4380
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1932 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Emilly1212 »

Много свежо и зелено, Гео! :gush: Чудна ти е градинката! Пробвай с ириси от Клокчето! Вярвам, че ще се получи.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

clock написа: Май 7, '19, 23:02 Добре де, в дивата част наднича ли слънце въобще? Макар и за кратичко? Много ми се иска да пробваш ириси там. Ириса е куче, издържа какво ли не... Ако ти се занимава да ги садиш само казваш и изпращам един чувал :D За проба. :D
Клоки, мила, вече веднъж ''преживях'' един кашон Меркини ириси - резултата е на долната снимка, а цветове виждам по един на година. Не по един на растение, а един от всичките растения на един сезон :swait:. Даже около средата на снимката се вижда миналогодишния Цвят! В ляво извън кадъра има още толкова... листа :ssmiah: :ssmiah: . Ама пък красиви мечове правят :daaa:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от vanina_g »

Гео, ми супер свежа е градинката! И слънчевата, и сенчестата, всичко е в очакване на цвят :slove: и е много приятно и подредено и зелено и пролетно, абее красота :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Ха добре заварили! Върнах се, бях малко на почивка с фемилито. Едва ли съм залипсвала на някого, но да не пропусна темичката да си попълня :nod:. Лани като бяхме на същото място (селце близо до Катерини), снимах основно китки, че по гръцко имат, не е като да нямат. Тази година наблегнах на моите хора:

Бабин златен :scool: с мама :scool:

Изображение

Шефа и синковеца си играят с топката, като целта е да притесняват дъщеря ми, която е в пояса. Вътре в пояса :nod:

Изображение

"Бичам те, мамо!' :slove:

Изображение

С бате на кея (бате всъщност трябва да е вуйчо, но Коко категорично отказва да му казва така)

Изображение

Дечицата ми се забавляват. Малките ми дечица 8-) :lol: :lol:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”