Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2517
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 603 пъти
Получил благодарност: 554 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

Гео, я бързо да слагаш ония снимки с лаленцата дето във фейса си ги насвяткала! :swait:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Апр 11, '19, 18:34 Гео, я бързо да слагаш ония снимки с лаленцата дето във фейса си ги насвяткала! :swait:
Във фейса плющя всичко наред, Лече, докато за тук подбирам само най и по :nod: :angelche: . Ето днешни росни-пресни снимки, ще сервирам сега

Не знам дали помните как лани опищях орталъка за лупини - па купувах семена, па Иза Бел ми прати сто кила, половината от които насях, па Васко Зографов ми намери от някакъв разсадник големи нацъфтели растения, абе голяма драма, голяма сага с тези лупини. Резултата от цялата патаклама е един оцелял корен от тия на Васко и мъъънинки лупинчета тук-там из лехата, за които се кръстя да не оскуба заедно с бурените . Та ей я на, оцелялата от сушата на фона на една от неоцелелите стипи, скъп подарък от Пепеляш :eeeh: . Още не съм ги отписала съвсем, защото мяркам по някое зелено косъмче в туфите и все се надявам :stiskam: :stiskam: :stiskam: ...

Изображение

Таз хризантемка например е нещо ново. През годините съм имала от ония дребните, дето им викат димитровчета, голяма напаст бяха и все се чепатеха на всички посоки, само не и в правилната, бяха бели и промито-лилави и много кратко караха-вараха в градината ми, щото там направих пътеката и им видях сметката. Веднъж Силвия ми подари една разкошотия, ама тя бързо хвана краченца, Лизи ми изпрати от нейните изумителни топки, но и те не оцеляха в сенките, та тези са ми единствените в момента. Кой знае и тях дали ще ги бъде, затуй бързам да ги покажа. Бяха нацъфтели в саксиите за 8-ми март, орязах позавехналите цветове и сега ме радват с нови. В другата саксийка имаше три различни цвята, но засега са само на пъпки.

Изображение

Две лИлави лаленца. Въртях се като ощипана около тях, белким услея да ги хвана от по-добър ъгъл, ама не би. Пинокиовците прецъфтяват, обаче простичкото бяло анемоне започва да цъфти тук-там :D

Изображение

Ифейона от Калико става все по-голяма туфа и Калико да вземе да ми каже кога мога да я разделя :hmmm: ...

Изображение

Още някое лаленце

Изображение

И малко по-обща картинка

Изображение

Аубриетата става все по-красива

Изображение

За пейзажи е рано все още :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Еличка »

Ако не знаех, никога нямаше да предположа, че това е блокова градинка. Форумът нещо не ми разрешава да ползвам емотиконите, затуй така #поклон# целувка# сърце#
Много искам догодина да напишеш и за мащерката от Еличка, да стане огромна и да се фукаш!
И нещо за лупините - не ги мести! Имам една тригодишна дебелана. Ръся от нея семена. Ту, никнат, ту не. Всеки опит да преместя семенак, завършва с гибел. И сега си дондуркам две на неподходящи места, но си растат, там са поискали. Ето я и мама.

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Ох, много хууубава тая лупина бе :potekoha: :potekoha: ! Дори и само листата ѝ са възхитителни :nod: !

А че ще се фукам, Елчо, то е ясно! Само дано да ѝ хареса при мен, че колко китки съм умОрила, срам ме е да си кажа :ssweat:

ПП. Околоблокова е, ама на десет години вече. Ако видиш как съм започнала, ще се скъсаш от смях :sgiggle:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Еличка »

Да ме подсетиш да ти разкажа историята на тая лупина.
И аубриетата е чудна също, ама този ифейон, лелеееее 🤯💐😘
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от clock »

Гео, скромничиш с градината си, а не бива. Всички китки в нея са геройчета, а ти си най- големият герой. Суша, сянка, пипливи ръчички и дълги крачета и пак градина си има. И на живо е в пъти по- красива от на снимките! :gush:
Имам коренчета млада стипа, самозасяла се благодарение на котинки. Дай ми адрес на лични, че ще ми задушат един божур, а ми е жал да ги изхвърля. Малки са, но са много и се надявам, че при теб ще дръпнат бързо.
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от desi_slava »

clock написа: Апр 18, '19, 10:41 ти си най- големият герой.
Факт! Всички с такива градинки са истински герои! :daaa:
Геоооо, ама мнооого хубаво при теб! Истинска пролетна свежест :liubov2:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

clock написа: Апр 18, '19, 10:41 Гео, скромничиш с градината си, а не бива...
Скромнича я, иначе няма да ме галите по главичката, Клоки :ssmiah: :ssmiah: ! Това в кръга на шегата разбира се :swink: .

Оказа се, че съм по-голям инат, отколкото съм предполагала за себе си. Те загиват, аз слагам други, едни ми крадат, аз пак слагам други. Но най-важната истина е, че градината нямаше да бъде това, което е, ако го нямаше форума :nod: . Във всякакъв аспект - и като видово разнообразие, и като количествено. Много пъти съм казвала, повтарям се, но реално 95 % от растенията в нея са ОТ СЪФОРУМЦИ :!: Не мога да си позволя да купувам и да пълня загубите със същата скорост, с която изчезват. Моята заслуга е само и единствено в ината и в удоволствието от лудостта :sdaaa: :sblush:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2517
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 603 пъти
Получил благодарност: 554 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Апр 17, '19, 16:29
Lalel4e написа: Апр 11, '19, 18:34 Гео, я бързо да слагаш ония снимки с лаленцата дето във фейса си ги насвяткала! :swait:
Във фейса плющя всичко наред, Лече, докато за тук подбирам само най и по :nod: :angelche: .
Знам, Гео, ама те ония си бяха класни, пък и после видях че някъде си ги показала и във форума, така че свещеният ми гняв е вече успокоен :lol:

На Clock мед й капе от устата - където и да се изкаже все едно такова поетично... чак да й повярваш :lol:

Градинката е чудна и наистина форумът си има голяма заслуга за красотата в градините ни. Ирония не ирония - права си че ако няма кой да ни "гали по главичките', нямаше да има и за какво да го правим - все пак красотата е за да се споделя, а не да се чудим дали на някого му пука изобщо!
Ако не беше този форум, нямаше да имам и едно купешко лале, а неволно изровените бабини лучета сигурно отдавна щяха да са метнати в боклука... :seven:

:tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Още месец-два ще снимам често, че после вече няма да има какво да снимам. Днес малко панорамки :D

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”