Колкото повече ........

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: Колкото повече ........

Мнение от Lalel4e »

Aaa, не може така! Дииим, искам имена на тези тричките: :ieeee:
Дим написа: Юни 9, '19, 07:49 ИзображениеИзображение
Изображение
Страаахотни са! :sheart: :sheart: :sheart:

А жабока от онези гигантските ми изглежда :hmmm: ?
Аз не бях виждала на живо, но пролетта като бях на село, настъпах един такъв гигант. Никога не ме е било гнус от жаби, но вида на онази... по-скоро заради размера, но предизвика истинска погнуса. Или най-вече заради чувството, което изпитах под крака си :lol:
Не успях да я смачкам де - усетих, че стъпвам на нещо неестествено меко и веднага се отдръпнах.

А тези ситни капчици роса по ръбчето на розата... ммм! :smmm:
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Колкото повече ........

Мнение от Дим »

Лалелче,клематиса е Thyrislund и още е малък .Купуван е от разсадник Нановски.Розите - това са две от най-любимите и понеже при мен едва сега почва цъфтежа ще покажа снимки от миналата годинаИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Снимките са надписани ,но за по-ясно първо е Honey Dijon в развитие,а после Bernstein.
Есента преместих Honey Dijon и сега ще набира сили,но се надявам да бъде още по-добре.Дано само няма толкова пробивачи като миналото лято :stiskam: :stiskam: :stiskam: защото много от розите пострадаха и са драстично орязани.След като пръсках с какво ли не минах на ръчно събиране и се е случвало по десетина на роза.
Да бъдем оптимисти -хубаво лято за всички :sflower: :sflower: :sflower:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Колкото повече ........

Мнение от Shami »

Димче,много е приятно тук,харесва ми :daaa:
Би ли споделила малко повече за Honey Dijon,тя ми е мечталка все още.Дара преди три години ми изпрати резник,успях да я захвана и тъкмо се зарадвах на следващата пролет съм я минала със мотиката,нея и още няколко,просто съм изключила ,че са там.
Затова я поръчак отново,мисля за наесен.Трябва да проверя.Защо я премести? Повече на слънце ли да е или пък не :hmmm:
И ако може да го снимаш този пробивач,отблизо и отдалеч,опасявам се,че може и да имам от него,но как да го разпозная,пък и не виждам много качествено,като прибавим и това,че не пръскам,значи остава ръчното събиране,като охлювите.
Жаби и при мене има,внимавам много да не ги настъпя,имам и малки гущерчета,те ме хвърлят вече в приключение :lol:
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Колкото повече ........

Мнение от Дим »

Шами ,радвам се че има още някой на когото харесва тази роза.Преместих я на по-централно място за да ми е пред погледа,че беше в дъното на двора.За някой това е много тъжна роза,навяваща мисли за липса на близък човек,но аз виждам цвета на старото злато и благородна осанка.Малко философски стана :mrgreen:
За пробивача -не съм го снимала и пу-пу дано не го видя таз година :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Виж темата "Има ли рози,има и проблеми" стр.209 има и снимка.Те са много видове, но няма да го сбъркаш като го видиш - много ясно е изразено хоботчето.Най-много събирах сутрин рано.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: Колкото повече ........

Мнение от Lalel4e »

Дииим, край! Това е! Розата!!
Мислех да не залагам резници тази есен, обаче вие тука ще ме побъркате! :svekurva:
Ииискаааам Honey Dijon!!!
Като видях снимката, веднага я познах, ама викам да питам - понякога цветовете на снимките много лъжат. Пък и не се пиша чак такъв специалист. Ама се радвам, че е тя. Не знаех, че някой от форума я има.
След Рубенс, тази ми е следващата любимка - точно така - тъжен цвят. Носталгичен. И достолепен в същото време. Сериозен, не лигав :smmm:
(ее, и лигавите ги харесваммм :D)
Shami написа: Юни 12, '19, 07:36 ...имам и малки гущерчета,те ме хвърлят вече в приключение :lol:
Shami, сетих се за онази сцена от "Патиланско царство"... Само да не забравиш клинчето да си сложиш! :srofl: :srofl: :srofl:
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Колкото повече ........

Мнение от Дим »

Лаленце нямаш грижа - залагам резници всякакви под крушата.Там се чувстват най-добре.Сега снимах първи цветчета на розички от резници.Ако пък искаш наесен пращам и ти да се пробваш. :tzvetoman:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Колкото повече ........

Мнение от mileni »

Дим, цветно е станало при теб. :tzvetentze:
Божурите прекрасни!
Хъни Дижон е много красива роза, точно на мед е цвета и.
При теб се развива чудесно! :tzvetentze:
При мен е глезанка. Мислех, че отдавна е в цветния рай, но цъфна тази пролет.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: Колкото повече ........

Мнение от Lalel4e »

Дим написа: Юни 12, '19, 11:58 Лаленце нямаш грижа - залагам резници всякакви под крушата.Там се чувстват най-добре.Сега снимах първи цветчета на розички от резници.Ако пък искаш наесен пращам и ти да се пробваш. :tzvetoman:
Искаш да кажеш, че имаш вече захваната?? :potekoha:
Аз не държа да се пробвам - никак даже :lol: :lol: :lol:

Ако имаш, направо пращай! :daaa: :daaa:
(когато там им е времето де)

И една цена си сложи даже! Хич да не се притесняваш! За една голяяяма кутия сладолед - да си седнеш между розичките и да си хапнеш с кеф!
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

И чакам снимките на бебетата-розички! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Колкото повече ........

Мнение от Shami »

Honey Dijon ми е в списъка на желани рози още от самото начало,много,много я харесах :daaa: както и Caffe,има и още,уж казвам,че няма повече да взимам рози,стига ми толкова и пак поръчвам ,уж за поаследно :lol: Кого залъгвам.
Ще погледна за този пробивач във другата тема :daaa:
Лалече,обмислям да си сменя стила на обличане,тоест да не слагам клинчето,само ще търся една идея по дълга туника,това ще ми е и стимул да отслабна.Видях една рускиня така облечена,прилича малко като на рокля за бременни,но много ми допадна,само да намеря такава и взимам.
После пак ще ви ги разказвам едни :lol:
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Колкото повече ........

Мнение от Дим »

Ей Лалелче,голям бързак си :lol: Човек падне от крушата пък седне да почине - а ти- готови ли са резниците?
Нали споменах, че есента я местих.Орязана е за този случай.Ако знаех да ги бях боднала :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Сега ще чакам да се развие и като му дойде времето залагам резници.Пък каквото сабя покаже :angelche:
Че при мен става един номер,колкото повече се старая и милинките стават два сантиметра.Забъркам ли ги набързо и пухкави ,големи като за гладници :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”