Луда работа, приятно ми е :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от маргото »

Добре дошла, Дес! :tzvetentze: Интересно местенце си имаш. Пожелавам ти прекрасно да си го оформиш и дълго да му се наслаждаваш! :daaa:
Но бъди търпелива, градина се прави продължително, с много мерак, труд и средства... При оформянето и избягвай покрай оградата да
засаждаш растения, от които ще консумираш плодове, ако улицата ти е оживена, заради изгорелите газове от преминаващите коли...
Успех и нагоре! :gush:
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 160 пъти
Получил благодарност: 74 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

calico написа: Фев 19, '19, 10:31
Спойлер
Покажи
desunie написа: Фев 18, '19, 16:13 Calico, от къде да се сдобия с тази Зефирина и само едно растение дали ще ми стигне?
Там размера е 6.5м от оградата на съседа до стъпалата.
Пише, че е ароматна, още по-добре!
Значи, целим 2 рози + 1(2) клематиса.
Гледах от тези катерливите клематиси бяхте писали по другите теми - montana rubens впечатлява с изобилие от височина, цвят и аромат, но е за не повече от месец. Кой друг ако не от монтанените версии?
Зефиринка до есента ще намериш. Тя няма ни едно бодилче и е удобна за място където се минава често, гъвкава е, търпи рязане и ако й направиш опори на стената(ще ти кажем какви) ще ти покрие цялата стена една само роза. Люб ти е казала - цъфти само веднъж, после си е зеленко. Но пък тогава клематисите ще ти цъфтят.
за клематисите- Монтана в никакъв случай, изобщо клематиси от първа и втора група не се слагат да се провират сред големите рози. Защото те или не се режат или се режат малко и специално, а ти просто няма да им намериш сухите клечки сред розата. Там само клематиси трета група- рано напролет се режат на педя от земята, издърпваш после въжетата им дето са насред розата и готово. Може и витицели, те има малко по-дребен цвят, и повече зеленина. Вземи си Хъгли Хибрид, Веноза Виолацена - розово и лилавко и ще имаш достатъчно цвят по стената почти цялото лято. Не ги сади в близост до корена на розата, ако ще има роза там, нека е поне на метър.
Люб ти дава отлични съвети, реши какво искате и действай.
ако ти трябват някакви китки от по-обичайните ,обаждай се, пращаме с Еконт :daaa:


Calico, благодаря ти от сърце и за съветите и за предложените китки :sheart:
Опитвам се наистина да ги подредя уж пътво в главата си, после на предопределените за цветя места в градината...
И колкото и да чета кое е правилно... първо за терена, после за съчетанията, пък едновременно да са така заложени, че да цъфтят от ранна пролет до късна есен... и да не изреждам, че списъка е дълъг, а вие си го знаете. А аз уж чета и все научавам по нещо ново от вас тук. И аха да ми се намести картинката и кашата пак става пълна.
То си има решение и за това, но как да се доверя на някой пишман специалист по ландшафтна архитектура у нас!? ... като и аз съм си диване, и като едно видно такова съм си навила на пръста да имам едни определени растения в двора си и това е (разума си е разум, но сърце мамо не трае!). И така :) не е лесно да спечелиш войната в себе си, а какво остава да споря с някой нает специалист, който ще ми предложи неща, които ще променя още в проектен етап :svekurva:
Виж за съветите ви тук съм като пресъхнала гъба и попивам всичко с отворени сетива... и слушам като новодошла послушница пред старши монахини в светата обител(метафорично казано, дано няма обидени, но вярвам всички сме от една религия - цветната :angelche: ).

Конкретно по темата - Хъгли Хибрид, Веноза Виолацена - не разбрах и от двата ли клематиса предлагаш да си взема, т.е. да ги разположа от двете страни на розата по на метър (мястото позволява)?

Лавандула поръчах 3 шарени корена от Миша, не се стърпях :oops: ...и за другите ще си призная :D но сега ще се самопрекъсна!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от clock »

Дес, добре дошла и от мен! Много работа те чака, но тази работа е свързана с неописуемо удоволствие, така че няма да се плашиш :D Ама виждам, че не си от плашливите. А и имаш нещо много важно - позволение от ТМ за пълен размах :nod: На моментати казвам - Действай! Каквото можеш насади сега, другото наесен. В движение ще учиш кое и как и защо. Грешките са също толкова добри учители колкото и знаещите. Единствено дръвчетата гледай да са на подходящото място, за да не се налага да ги местиш. С две ръце съм за идеята на Люб за растенията покрай оградата. Така точно си създаваш жива зелена рамка на градината. Отделно ще си имаш и сенчица, защото ми се струва, че лятото там ще е голям припек. Нахъсана си, неуморна си, луда си - давай! За каквото трябва - ние сме насреща :nod:
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 160 пъти
Получил благодарност: 74 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Малко отчет, че ме завъртя работата около къщата, ремонт на банята подхванахме, багажи напред-назад, и плановете за зеленчуковата и цветната градинка кроя и вече осъществявам... Ама не съм ви забравила, ей :)
Чета ви, в няколко поръчки се включих и така... леко се охостих, нахамерокаликсих, улилимуих, избухнах и далийно, предстои да се нахризантемя и напландорекся (а там на каква магия се включих в последните 2-3 часа преди да Лопнат кепенци, то не работеха файловете за сваляне, аз по един файл за поръчали копи-пействам едни имена из гугъла да видя кво-що, нито цени имах представа...бе, тотален парашутист), а разни разсади на едногодишни вече са набрали скорост по прозорците в офиса и колегите ме подпитват.
На двора всичко беше в замръзнала пауза и сега малко има раздвижване, ама слабо още за показване... само малко минзухари и мускарита като цвят и листа на лалета и нарциси. Младите фиданки изглеждат живи :stiskam: И приятеля с фрезата се разписа и успях да заложа малко материал за пролетните салати :ieeee:
И довечера мисля да отскоча до Рафито да ви видя, които сте смогнали да дойдете. :smakeup: :ieeee: :liubov2: :nazdrave: (и тук си представете една емотиконка на много бъбривки в добро настроение на едно място)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1494 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Гео, граф »

Дано успея и аз да сколасам да дойда, ще се радвам да се запознаем на живо, Десуни :ieeee: !
Обаче като те чета - яко си се набълбучила с китки :nod: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от сюзан »

Дес, сега прочетох темата ти. С малко закъснение, добре дошла и от мен! :tzvetentze:
Желая ти много положителни емоции и малко ти завиждам, че започваш начисто и можеш да планираш всичко според вижданията и желанията си. Чудесно е да виждаш как растенията, които си посадил се развиват и променят пейзажа! Това лято ще чакам много снимки! :ieeee:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Ава_и_мама »

:ieeemyzh: ха,ето те! Снощи се запознахме и се надардорихме! Беше ми много приятно. Пожелавам ти успех! :gush: :tzeluvka:
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 160 пъти
Получил благодарност: 74 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Благодаря, Ава_и_мама, сюзан!
Беше ми изключително приятно да ви видя снощи всички :ieeee: :ieeemyzh:
...и да си призная не ми стигна!
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 160 пъти
Получил благодарност: 74 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Понеже Гео ме подхвана от срещата, че не пускам снимки на китките от нас...пък в градината са още назад...
Да се поправя и компенсирам леко с текущи цъфтежи по софийската ми первазна, орхидеена градинка.
Изображение
Howeara Lava Burst

Изображение
Cambria sp.

Изображение
Mini Mark, Mini Phal от градинката с минитата

Изображение
първата ми орхидея :)

Изображение
Изображение
... и още фалчета :)

Изображение
и една малка и богато миризлива хоя :)

Изображение
Изображение
любимите ми фрезии, които напират в жълто тази година, но предстоят други цветни вълни от тях :liubov:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1494 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Гео, граф »

Вааай, Десун... :shock: ! Не им разбирам на орхидеите, не ме привличат да ги отглеждам, но силно се впечатлявам от колекционери :nod: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”