От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от mimivd »

Аз пръскачката ще приготвя, но профилактиката от събота на събота дали ще ме спаси?
Май вие с ММ ще излезете прави, а никак не ми се искаше.... :ufff:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Е па има препарати с предпазно действие по 14 дни...А препаратите като Раундъп и Глифоган ги купуваш еднократно... :lol:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Нещо съм се ококилил и нема заспиване,така че,ще ви се оплача малко...Вчера мерих температурата на почвата в лехите и в тунелчето от найлон-5 градуса,на 7 градуса...Студено е за доматките...А те прерастват,и то много прерастват...А ги държа на хладно и светло място... :hmmm: Влага и студ и никакво движение на въздуха...Субстрата постоянно мухлясва,та се налага да копам... :lol: С едно шишче копам...Ранните са надули бутоните и чакат само да видят малко слънце,ма като гледам прогнозата,ще ги размине поне още десет дни...Сигурно първите китки ще дадат фира...Ябълки на снега цъфна,след него ще са Латах и Розовая Катя...Сидератите най-после дават някакъв прираст..Стояха близо месец като препарирани,ма тоя дъжд им хареса...И на мицела от заядливата колежка,където щяла да ми праща домати му харесва тая влага..Завзел е де що има слама ...Дано има и гъбки...
Правих си и разсад от Тагетес и Босилек,първия вече ще цъфти,а с втория имах проблеми-от три сеитби по близо 50 семена,зорлем 30 броя кълниха...Такъв зор не вярвах че ще имам...Ма така е,като не си сея мойте семена,а искам по-джазов босилек..Сях и Кавказки спанак,Гръцки риган и Треволистен чесън...Чесъна не покара,спанака от 300 семена-6 броя,а ригана имам чувството,че е кълнила всяка семка,като райграс е напълнил купичките...Разсада за лютите чушлета ми е екстра,а на Краси от чушката дърво си бера постоянно,даже имам две червени чушлета...

Средно ранните доматки се държат добре,само Дружбата леко се издължава,но не е болка за умиране...Ще я гътам при саденето и те така... :lol:

Ааа,и Крокодилките кръстосват...Па тях какво ще ги правя в тоя студ... :hmmm:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от clock »

mimivd написа: Апр 16, '19, 00:15 Аз пръскачката ще приготвя, но профилактиката от събота на събота дали ще ме спаси?
Май вие с ММ ще излезете прави, а никак не ми се искаше.... :ufff:
За да запазиш собствената си реколта и благополучие ще унищожиш труда и реколтата на съседите?! Браво! Просто чудесно! Никога нямаше да ми хрумне подобна мерзост! Дано доматите ви да са много сладки!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

На мене ми хрумна,и сигурно се досещаш,че всичко е в кръга на майтапа...
Deleted User 7816

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7816 »

Колегааа, гума ли беше спукал? :D Нищо, ще ме догониш. :lol:
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от MotacillaAlba »

mimivd написа: Апр 15, '19, 23:55 Ивко, картофите вече са проникнали, аз така разбрах какво ме чака. Домата още не съм засадила, но мястото не мога да променя, заради капковото. И ММ дали на майтап, дали сериозно, даде същото предложение като теб, само че на мен не ми се иска да стигам до крайности. С пръскането през оградата също няма да е лесно, не всичко ще е достижимо. Ако сложим засенчващи мрежа на оградата, ще помогне ли?
За картофена мана не знам, но алтернарията е много вероятна в тая ситуация - говорейки от личен опит. Картофите на съседите стават готови в средата на лятото, след това естествено хората не ги пръскат повече. Аз лично се отказах да садя домати близо до оградата, но ако нямах друг изход, щях евентуално да опъна агривело по оградата, поне малко да възпира директния пренос на спори от вятъра, а може и да го понапръскам с бордолезов чат-пат... :hmmm:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Цял ден седя с ножицата пред разсада и съм на кантар да резна тия които са тръгнали да прерастват....Има ли някаква допустима възраст за това начинание...?Растенията са 30 см и са на 40 дни...Страх ме е,че докато дойде време да ги засадя в градинката,ще станат много дълги и тънки,ще ме е яд да ги гледам..

Какво ще кажете,да ги прасна ли над котиледоните..? Па ще си вкореня и върховете...Рапунцелите от Митето,след рязането станаха прекрасни..И долната,и горната част...
Deleted User 7816

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7816 »

Да, Ивко, резни ги. :)
Рязаните Латах и Женечка се канят да цъфнат :ieeee: Рязах по същата причина. Супер корени направиха! Бях счупила един корен на 19.03, сят на 10.02, прихвана се идеално.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Гутову....Вече си имам 16 корена повече...Пак ще раздавам...Или ще ги наслагам в кофи.... :hmmm: Ще видим,айде те да се прихванат... :stiskam:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”