От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Lizi »

Аз също искам да се включа за препарата на Стенли.
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

Имам свободни 150 гр. от препарата Stanley. Желаещите да дадат данни за доставка на лични.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Лазара
Кафе с мляко
Мнения: 220
Регистриран на: Яну 30, '19, 15:31
Дал благодарност: 369 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Лазара »

Краси Лазаров написа: Юни 18, '19, 17:11 Здравейте,около мен е пълно с доматени растения заразени с вирус. Въпреки че пръскам с инсектициди искам още малко да се застраховам. Затова днес говорих с вносителите на Стенли препарат защитаващ от вируси. Обаче минималното количество е 1 л. или 1 кг. мерят го в двете мерни единици и струва 37 лв. и ст. Въпросът ми е има ли някой желание да си го разделим,защото ми е много и цената е висока? :dovolen:
Аз също желая да се включа, разбира се ако не съм закъсняла. Една трета от доматите ги оскубах снощи, защото бяха като на valeto
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2126
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 165 пъти
Получил благодарност: 13 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от mimaflora »

Аз също искам да се включа ако има възможност.
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Веси варна
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Яну 21, '19, 21:58

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Веси варна »

ПОМОЩ!!! Почти всичките ми зелени доматки са с черно на дупето. Направо се накъках нещо, чета чета било липса на калций. Торих ги с дървесна пепел която уж имала калий и калций ама ефект нулев. Някой ако му се е случвало моля за съвет.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

Просто ги напръскай с прясно с мляко или суроватка . Рецепти разни. Аз ползвах тази : За набавяне на калций се пръска с 250 г. мляко (1 ч.ч.) към 4 литра вода.
Ето една , която върши работа и за друго : "В 10 л вода се добавят 1 л обезмаслено мляко и 15 капки йод. "
Веси варна
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Яну 21, '19, 21:58

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Веси варна »

Забравих да кажа, че и с мляко и йод пръснах вчера полях и днес са се увеличили бройките на черните доматчета. Може би да намаля поливането макар че аз поливам колкото да преживяват аз съм в долина и последния един месец е страшна влага може би да има нещо общо с проблема
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

Най-сигурно е да напръскаш с калцинит (калциев нитрат). В мрежата има информация по въпроса.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от помидорче »

lidiq_macka написа: Юни 18, '19, 13:42 Не знам как е при вас, обаче цвета масово изресява.Вече основния ми критерий за добър директен сорт ще бъде този - дали има завръз в жегите.Моля ако някой има такъв сорт, да го сподели.
Лиде, спомням си, че Краси преди време е отглеждал сорта Пътешественик. По описание на Христо Христов този сорт е издръжлив на жеги над 35 градуса, когато другите домати спират да връзват. Препоръчва го като отличен за градинско отглеждане, но е изчерпан като семена.
За препарата против вируси Стенли четох още миналата година и ви питах тук във форума дали сте го ползвали, но никой не отговори. За първи път ли ще се изпробва от доматените другарчета сега или все пак някой го е пробвал?
Веси, а ти защо поливаш като е страшна влага. Аз още не съм ползвала поради тази причина. И аз имам наблюдения от миналата година, че при прекомерна влага калцият от почвата не се усвоява и дупето на доматчета почернява. Значи трябва да го вкараш листно.
Последно промяна от помидорче на Юни 19, '19, 14:40, променено общо 1 път.
Веси варна
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Яну 21, '19, 21:58

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Веси варна »

Благодаря изчетах всичко за доматите/от месеци наред чета/ вече купих калцинит довечера ще действам. Чета аз ама като съм малко тома неверни все ме е страх да не направя някоя грешка ох май трябва малко да изляза от тази оранжерия и да спра да ги гледам тези домати като бебета.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”