От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
НАМ
Кана кафе
Мнения: 552
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

Алис, Дон Домат, много са ви хубави доматите, браво на вас!

Алис, според мен можеш да вмъкнеш гранулките с микориза до някое коренче, като извадиш растенията от кофичките преди разсаждане. Ако са достигнали до дъното на кофичката, просто ги постави в дъното на дупката, в която ще ги засаждаш.
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от помидорче »

Алис, мисля тази година да опитам Зелен гигант. Щях да сложа само едно коренче за проба, но ако ми го похвалиш, може да засея и повече.
Опасявам се, че "зеленият вкус" няма да ми хареса, но Христо Христов пише, че вкусът е по-скоро като на червения домат. Доколкото си спомням, писахте преди, че е родовит и вкусен и затова си го поръчах.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Нямам възможност да пиша подробно сега, но само да отговоря на помидорче, че харесах Зеления гигант. И да ви подскажа, че в първите една-две страници бях копирала мненията ни кой кои сортове ще отглежда. Там съм писала за мнението ми за някои сортове, влкючително за Зелен гигант.
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от помидорче »

Някой чувал ли е за сорт Катерина?
Аватар
BAT_GOIKO
Kафенце
Мнения: 39
Регистриран на: Мар 1, '14, 10:14
Местоположение: Пловдив

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от BAT_GOIKO »

ivko69 написа: Фев 17, '19, 22:40 Абе Донче,вие с Алис се оплаквахте,ма я виж какъв разсад показвате... :hmmm: Браво на вас....Пу,пу,пу...Гледката много ме зарадва...

Някой от вас да иска резници от Лабрадор...? :lol: Коледния ми хубавец,днес го спрасках на 14 см от нивото на почвата...Сега е един гол колец,с четири почти невидими култуци... :ieeemyzh:

Днес гледах клипчета на една рускиня-много подробни,с дати,срокове и разни начини за отглеждане на ранни сортове и направо се ядосах...Жената беше снимала как се развиват разсадчетата под разни лампи,разни обеми субстрат и аз за мене си ,стигнах до убеждението,че много съм подранил със сеитбата...Ма много,поне месец...Два от сортовете които показа ги имам и аз...Дупе да ми е яко...Какво ще ги правя до края на април-не знам..
Ivko здравей,

аз имам интерес към резниците на лабрадора - искам да го опитам но немирам семки.
Но как мога да ги получа и да са полуживи

Поздрави
Белослав
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

ivko69 написа: Фев 17, '19, 22:40 Абе Донче,вие с Алис се оплаквахте,ма я виж какъв разсад показвате... :hmmm: Браво на вас....Пу,пу,пу...Гледката много ме зарадва...
Ивко, аз се оплаквах за разсада от декември, но нали знаеш как реших проблема...по твоя начин. :D
Този от снимките е от началото на януари и след 10 март отива в оранжерията.Тази година взех и повече агривело, да има.Да видим как ще почне сезона, дали вместо агрила, няма да слагаме мрежата за засенчване. :lol:
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от lidiq_macka »

ivko69 написа: Фев 17, '19, 22:40 Абе Донче,вие с Алис се оплаквахте,ма я виж какъв разсад показвате... :hmmm: Браво на вас....Пу,пу,пу...Гледката много ме зарадва...

Някой от вас да иска резници от Лабрадор...? :lol: Коледния ми хубавец,днес го спрасках на 14 см от нивото на почвата...Сега е един гол колец,с четири почти невидими култуци... :ieeemyzh:

Днес гледах клипчета на една рускиня-много подробни,с дати,срокове и разни начини за отглеждане на ранни сортове и направо се ядосах...Жената беше снимала как се развиват разсадчетата под разни лампи,разни обеми субстрат и аз за мене си ,стигнах до убеждението,че много съм подранил със сеитбата...Ма много,поне месец...Два от сортовете които показа ги имам и аз...Дупе да ми е яко...Какво ще ги правя до края на април-не знам..

Защо бързаш толкова, бре? Докато дойде време за навън ще жонглираш с трите фактора - светлина, топлина и влага.Ти знаеш как.А за рязането - ако ще се ползва и долната част, най-добре било да се отреже не точно над котиледоните, а две листенца нагоре.Колтуците били по-читави.А от личен опит видях, че по-якичките се вкореняват по-лесно.Ама нали нямах търпение, пък и голяма скука беше, някои ги резнах рано-рано.Вкорениха се, но бавно и трудно.А следващите, които пораснаха повечко, се вкорениха много по-бързо.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

ivko69 написа: Фев 17, '19, 22:40 Днес гледах клипчета на една рускиня-много подробни,с дати,срокове и разни начини за отглеждане на ранни сортове и направо се ядосах...
Ивко, дай линк да ги видя, моля. Заинтригува ме, че са те притеснили.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Алис,гледах нещо за гъбите,после си харесах от тия от дясно едни други клипчета за високи лехи и как попаднах на тая кака не знам... ...Не си спомням точно как се казваше-В огороде......Или как да отгледаме разсад за 35 дни....Нещо такова беше...

БАТ ГОЙКО дай пощенски адрес и ще ти пратя...За резниците се майтапя,но семена имам...
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Ивко, писах ЛС на Бат Гойко преди тебе, не се предреждай, ако обичаш. :D (ама предложих по Еконт, не съм толкова добра май) Ще потърся клипчето. Опитах да разгледам през деня и загледах един клип, в който хвалят от нискорастящите ранни сортове Санька и Снегирь (или Снигери, казаха, че се среща и под двете наименования). Това последното е в случай, че не си харсаме тази година нещо. Ето линк
Една супер добра новина (Ивко, дано дюлите дадат плод, че да пратя поне кило за благодарност, за компот :D ) - Първият ми опит за рътене на Ледник F1 беше повече от неуспешен (дори резнах семенцата), накрая две изхвърлих, третото го изгубих. Обаче се заинатих и взех едно семенце от пакетчето и го обработих с рецептата за стимулиране на стари семена с оцета, кислородната вода, калиевия перманганат и водата (ще взема да му измисля съкращение, че доста почнахме да пишем за тази рецепта). И УРА!!! Днес е покълнало (за 7 дни)! Много приятно. :)
Микоризната ваксина я получих, утре ще действам по метода, който НАМ ми подсказа, благодаря, НАМ!

П.П. Ето това е сигурно "Выращивание рассады помидоров до ЦВЕТОЧНОЙ КИСТИ за 35 дней"
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”