От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4820
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 544 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Веси,може и само с боракс,но трябва и някакъв прилепител-мляко,сапун....Боракса се разтаря по-лесно в топла вода.На десет литра 2 грама... :stiskam:
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от vlax »

Недялков много хубава градина :daaa: Поздравления.Имам мечта и идея да засадя малини по оградата както теб,но няма да е тази година,първо да направя оградата.
Недялков написа: Май 21, '19, 22:29 .... ама бабичката днес хванала пръскачката и ги треснала с копроцин и май ще я скрия
Кое ще скриеш,бабичката ли или пръскачката? :dovolen: Майтап..
Поздравление и за труда на бабичката,сигурно ти помага.
Последно промяна от vlax на Май 22, '19, 09:42, променено общо 1 път.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от vlax »

MitkoGeorgiev написа: Май 21, '19, 20:34 Имай и едно наум, че това не е мрежа за градушка. Те са много по-здрави и по-скъпи съответно. Засенчващата, като твоята и като моята спасява точно когато е малка градушка. Иначе се къса. Затова е добре да не разчиташ на събираемост а на отблъскване. Ма дано да няма повече град . :stiskam:
Здрави,колко да са по-здрави.Комшията ползва такава за градушка,не като моята и твоята и въпреки предупреждението ми на есен да я свали,той я остави и мокрия сняг я съдра.
Това е на комшията.
Изображение
Последно промяна от vlax на Май 22, '19, 09:41, променено общо 1 път.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от vlax »

ivko69 написа: Май 21, '19, 21:22 vlax,аз съм изпънал мрежата като барабанче и пак ми събира на две места лед..Хич не го мислих,а резнах мрежата с ножа около 10 см..Сега като вали град,и се събере около няма кило,си намира дупката и изтича..Ма при теб май няма да стане тоя номер,защото ще пада на растенията...Евала за градинката,много ми хареса... :stiskam:
ivko69 не всичко е върху разстенията.Там където тези джобове не са върху тях и аз като тебе направих дупка при следващия дано няма град да се изтича от там.Мързела е двигател на прогреса. :D
Благодаря за евалато. :sbeer:
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Недялков »

Влах за сега крия само пръскачката,бабето е с дебела тиква и голям фен на химията,като и говоря за триходерма и микориза ме праща на лекар
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Още малко ще се почудя дали да си купя триходерма или поливерзум (в безмотиката върви една поръчка). Двете гъби не се ползвали заедно, а евентуално с 3 седмици интервал между двете.
Междувременно си поръчах 3 бр. RM Agro+, 10 г е 3 лв. и може да се използва в рамките на 30 дни, а животът на гъбата бил 30 дни. Малко концентрациите за нищо ги нямат. Последното, което ми казаха е, че с 10 г мога да напръскам 500 кв. м, като разтворя препарата в 100 л вода :hmmm: :shock:
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Цветарка »

Знам, че някои имате вече вързали домати, дори и на открито. Но не пречи да се похваля с първите цветове на единия нов ранен руски сорт - Бурковски ранен. И още нещо, което отговаря на описанието - китка над всяко следващо листо. Вече има миниатюрни бутончета на втора китка. Ако имам узрели домати до средата на юли, ще бъде огромно постижение за моите условия.
Все още разсадът е на балкона, в края на седмицата отива в градината.
Доста от останалите домати имат миниатюрни бутони, но ще чакам още доста, докато цъфнат, включително и другите два нови сорта, дадени за ранни.

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4820
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 544 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Цветарке,нали ще оставиш семенца от Бурковския.?Ще искам три...Четох за него-нисък,плодовит,устойчив и червен..Аз съм по червените домати... :lol: Па ще пращам от моите.... ;) Сигурно си чела какво имам,да не се повтарям ....Щото готвя,заедно с това правя втора серия сироп от бъз,едновременно пия бира....Абе,добра домакиня съм днес...
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Цветарка »

Естествено, че ще оставя. И то повече. Само да не мине котка път и да не се гътнат, преди да узреят.
Сега погледнах, има останали 10-ина семенца от него, така че дори всичко да се гътне случайно, ще има за тебе.
И аз съм по червените основно - повечето розови са ми прекалено воднисти и не достатъчно захарни.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от lidiq_macka »

Ивко, я кажи как се развиват при теб Ябълките, Велможата, Краля, Триумф и Дружба, че да сравня с моите.Знам, че си много ангажиран, така че споко, когато имаш време.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”