От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от peterstamov »

Дон Домат написа: Мар 13, '19, 12:14 Днес се загледох в надписите, пише UV 11.02.2019```Б```.
Моя найлон може да съм го сложил обратно. Сетихсе, че UV защита е от едната страна. Ти как го постави?
UV 18.02.2019```В``` По едно време се зачудих това "В" дали не значи Вън........ама то става и за Вътре :dovolen: :D

Съседа по ранчо казва, че купил найлон дето имал надписи "Вътрешна страна" и засенчвал!
May the Force be with You!
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Снощи при минусови температури и тази сутрин със слана, под два ката агривело и един под найлона заради капките, нямам никакви поражения. :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Обаче, тва домата е баси кучето...бях оставил два корена незавити, за проба, ем нищо им няма..
peterstamov написа: Мар 13, '19, 19:28 Моя найлон може да съм го сложил обратно. Сетихсе, че UV защита е от едната страна. Ти как го постави?
Аз знам, че надписа трябва да е отвътре.Дали е вярно...питах в магазина, отговор не получих...
И двата ми найлона са UV и сложени с надпис отвътре, но с прозрачния е много по топло.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Дон Домат написа: Мар 14, '19, 09:05 Обаче, тва домата е баси кучето...бях оставил два корена незавити, за проба, ем нищо им няма..
Грешка, двата корена са дали фира като отидох по обяд...Поуката е завивайте си доматите. :D
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Тия двата не са били Лабрадори, нали? Между другото, ако не си ги изкоренил, може да си пуснат листа и колтуци. Е, ще се забавят малко. Така стана с един Златен Изгрев (Golden Sunrise), на който от студа му опадаха всички листа и после възкръсна, а на Лабрадорите нищо им нямаше (писала съм го поне 3 пъти :D ).
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Алис написа: Мар 14, '19, 13:48 Тия двата не са били Лабрадори, нали? Между другото, ако не си ги изкоренил, може да си пуснат листа и колтуци.
Не, единия е Рали, другия Мондиал.Не им беше там мястото и затова ги пробвах.Тези и друг сорт Берберана ги дават устойчиви на бронзовост и ги глася за отвън.Не съм ги махнал, ще ги наблюдавам.
maria67
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Яну 31, '12, 14:18
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от maria67 »

Дон Домат написа: Мар 14, '19, 09:05 Снощи при минусови температури и тази сутрин със слана, под два ката агривело и един под найлона заради капките, нямам никакви поражения. :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Обаче, тва домата е баси кучето...бях оставил два корена незавити, за проба, ем нищо им няма..
В оранжерийката ми снощи мин.Т е била -0.5 без агривело и допълнителен найлон.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Погледнах си найлона, който купих за допълнителна оранжерия/навес - има надпис UV и си отдъхнах. :) 125 микрона, но реших да опитам.
Оттук
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Алис написа: Мар 14, '19, 16:00 Погледнах си найлона, който купих за допълнителна оранжерия/навес - има надпис UV и си отдъхнах. :) 125 микрона, но реших да опитам.
А прозрачен ли е и пита ли от коя страна трябва да е надписа?
maria67 написа: Мар 14, '19, 14:50 В оранжерийката ми снощи мин.Т е била -0.5 без агривело и допълнителен найлон.
А имаш ли нещо засадено?При нас в седем сутринта е било -3гр.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Изображение

Мисля, че по-прозрачен не може да е. От поликарбоната знам, че UV се слага към слънцето.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Алис написа: Мар 14, '19, 18:08 ...От поликарбоната знам, че UV се слага към слънцето.
Аз пък знам, че надписа трябва да е отвътре.А сега де. :hmmm: Да не се окаже, че и моите найлони са сложени наобратно..
Нищо, тя на баба ми оранжерията цял живот е била с UV найлон... :D Важното е какво има под найлона..
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”