От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от хортензия »

На мен ми харесва оранжерията на Jana_52 и понеже моята се накъса и все я кърпя се оглеждам за нова :angel2: Ако може малко информация какви размери е ,от къде е купена и цена?Може и на лични да не спамим темата.
Jana_52
Двойно кафе
Мнения: 164
Регистриран на: Апр 6, '19, 20:59
Местоположение: Варненско
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Jana_52 »

Хортензия, благодаря ти. Не знам как се пише на лични, но имaм скайп jana_52, a имам 2 оранжерии . Старата е със стъкла и новата
Изображение
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от MitkoGeorgiev »

Малко хумор посред нощ :dovolen:

Купувачът:
- тези домати нали не са ГМО?
Продавачката:
- понятие си нямам!
Доматите:
- не, не сме!!! :D
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
рости
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 19, '19, 19:06
Местоположение: северо-западна България,500м. надморска височина

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от рости »

alys написа: Апр 19, '19, 19:55 Жана, ти ги пикираш направо в оранжерията ли? По-точно, прескачаш действие пикиране? Пу-пу!
Рости, от студа е, ще се оправят. Нека каже Миша.
Благодаря alys,значи не е вид мана и да не пръскам още с препарати против мана и ще се оправят като се постопли времето?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Вече сме в градинката,под тунелче...Някъде бях чел,че като насипваме лехите с гнилоч от иглолистни,ще изгоним червеите...Нищо подобно...Имам си цял Китай от червеи... :hihihi: Даже ми прави впечатление,че там където съм насипал повече,сидератите са по-израснали,а и температурата е с два градуса по-висока...Така,че...не вярвайте на всичко което четете...Проба му е майката....Аз съм доволен,защото не ми трябваше кирка за дупките,а ги изрових с ръце...За първи път.. :ieeemyzh:

Тия които прерастоха,и отрязах над котиледоните,ще се прихванат,защото са по-свежи от дъвка фреш... :lol: Нито съм слагал вкоренител,нито втвърдител,нито разредител...Направо ги боднах в субстрата,даже не съм ги и захлупвал...Мишето казваше,че като е по-голям разсада,по-лесно понася рязането и по-лесно се прихваща...Ми така си е ...

Рости,не слагай повече нищо,наторила си достатъчно..Според моето мнение,щом се завиват листенцата надолу,и имат виолетов цвят,им е в повече азота,а им е малко фосфора...Ма не ме слушай,защото съм от новобранците и мога да те излъжа като едното нищо....

Jana_52,знаеш ли колко народ иска да има като твоя разсад...? Браво,справяш се прекрасно.... :stiskam:
Аватар
рости
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 19, '19, 19:06
Местоположение: северо-западна България,500м. надморска височина

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от рости »

peterstamov написа: Апр 19, '19, 21:24 рости в каква почва са и при каква температура и сорт и т.н.? Много тъмни - преторени да не са?
Здравей peterstamov ,почвата е 50 на 50% глинеста с оборска тор,доматите са в парник от месец,като е студено не отварям парника изобщо и вътре температурата е около 12-13 градуса.Като пекне слънце отварям понеже температурата се качва много бързо над 20-25 и скрий ли се слънцето пак затварям голяма играчка постоянно ги следя и наблюдавам понеже миналата година всичките ми домати се разболяха юни месец,каквото беше вързало до тогава узря и после ги хвърлихме растенията,защото нямаше живот вече в тях.Тази година се надявам с ваша помощ да стигна много по напред и да имам много повече домати и съм наясно и четох доста,че трябва да се пръскат с препарати против болести,въпроса ми е тези завивания на листата надолу като орлови нокти стават листата а от долу стават едни червени и лилави да почвам ли да ги пръскам вече с химията или още няма нужда?как мислите?Сорта е биг бийф ф1 7броя са ми общо,каза ми ,че бил доста устойчив на болести,но пък съседа казва и тези устойчивите сортове също боледуват и ги хваща мана и се чудя какво да правя сега,болни ли са ,не са ли?Поздрави
Аватар
рости
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 19, '19, 19:06
Местоположение: северо-западна България,500м. надморска височина

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от рости »

ivko69 написа: Апр 20, '19, 12:05

Рости,не слагай повече нищо,наторила си достатъчно..Според моето мнение,щом се завиват листенцата надолу,и имат виолетов цвят,им е в повече азота,а им е малко фосфора...Ма не ме слушай,защото съм от новобранците и мога да те излъжа като едното нищо....

Jana_52,знаеш ли колко народ иска да има като твоя разсад...? Браво,справяш се прекрасно.... :stiskam:
Благодаря ivko69 , няма да ги торя те и без това нито цветове имат още нито доматчета са вързали а как мислиш да ги напръскам ли против мана сега или още няма нужда?около 35-40см са високи.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Няма да ги пръскаш с нищо...Какво си потутнала още от сега с тая пръскачка...Леко,мааани ги малко на мира...Що ша пръскаш за мана..Имаш ли признаци за мана...Или щото те е страх... :hmmm: Не бой се,всички трепереме,едни по-малко,други повече...
Пак ти прегледах снимките...Ами доматките са си екстра,нищо им няма...Ще се облещи слънцето и ще се оправят... :stiskam: И чети как да си отглеждаш доматките без химия,само в краен случай...
Аватар
рости
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 19, '19, 19:06
Местоположение: северо-западна България,500м. надморска височина

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от рости »

ivko69 написа: Апр 20, '19, 12:58 Няма да ги пръскаш с нищо...Какво си потутнала още от сега с тая пръскачка...Леко,мааани ги малко на мира...Що ша пръскаш за мана..Имаш ли признаци за мана...Или щото те е страх... :hmmm: Не бой се,всички трепереме,едни по-малко,други повече...
Пак ти прегледах снимките...Ами доматките са си екстра,нищо им няма...Ще се облещи слънцето и ще се оправят... :stiskam: И чети как да си отглеждаш доматките без химия,само в краен случай...
Знам ли, наистина малко се притеснявам да не ги загубя рано рано още както стана миналата година,гледах сега в чичо гугъл видове мана по доматите,но никаде не видях такава с червен и лилав цвят по листата,благодаря Ивко,чета форума,вече съм на 23 страница :stiskam: Поздрави!
Deleted User 7816

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7816 »

Ивко новобранец :shock: :hmmm:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”