От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Титриф,аз нали ти пратих триходерма.. :hmmm: Размножавай и пръскай братче,белким надвие маната... :stiskam: И точно сега в дъжда пръскай,за да може да влезе в земята...
Идеал
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 11, '18, 15:45

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Идеал »

ivko69 написа: Юни 25, '19, 18:15 Мацко подкрепям Цветарка,мънистата не са хибриди..Много четох за тях,а и доста видео изгледах..

Лазара,всеки мулчира с това което има.Ти имаш чаршафи,ми мулчирай с чаршафи..

Идеал,това завиване може да се дължи на сума ти причини..Нищо им няма,да не си потутнал да ги пръскаш..Ще се оправят,сега нещо са ти сърдити,ма ще им мине като се оправи времето.. :stiskam:

Станимире,много ми харесват Монголците..Бях се зарекъл повече нови сортове да не пробвам,ма тия са ми баш за лозето..Място колкото щеш,вода колкото щеш,и няма да е нужно много да ги обикалям,ще минат и без колци,абе..Пет семки да ми запазиш.. ;)
Ха дано спре да вали...
Минал съм ги с йод и мляко 2 пъти и калиев перманганат оня де,то срамна болест да беше щеше да пукне :D
Иначе евала ти за ланшните семки,поникнаха си всичките,ама аз ги уморих та пак съм с готов разсад от пазара! Странното е че тия завити листа и лилави жилки са на един сорт само, почулярен на карловския пазар като Червен Едър :mrgreen:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

МГХ написа: Юни 24, '19, 16:20 Лабрадор сят на 2.2.2019 г, откъснат червен домат на 22.06.2019 г = 140 дни.
Градината ми е в Предбалкана, 400 м н.в., при засаждането същият ден ги би градушка. Нощи студени, дни топли. Южен склон. Завет. На открито са, под лека мрежа против градушки, която не бяхме успели да опънем веднага след засаждането. И в този интервал от два часа ни нацелиха ледените топчета. Малшанс, но ми се случва за втори път за 10 години. Фактически всички наранени листа пожълтяха и постепенно паднаха. Цветове и бутони също. Практически се рестартираха. Пуснаха много култуци. До сега не съм успявала да откъсна домат преди първата десетдневка на юли, но фактически ядем домати след 15.07.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от lidiq_macka »

Идеал, то на снимката не се вижда хубаво, ама аз като чуя за завити листа и лилави жилки и косата ми щръква.Вече няколко години водя неравна борба с вирусите и затова мисля, че при теб е вирус.В момента имам един корен с краставичена мозайка, един с жилкова некроза и един със столбур.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Такаа, да кажа до къде я докарах с доматите и колко се надявам Стенли-то да се окаже толкова вълшебно, колкото трябва.... :stiskam:
В оранжерията доматите са добре, от едната страна хубави, едри, сочни....от другата дребни и кисели...тяхната кожа и търговци..... :svekurva:
И външните са добре засега, всяка седмица пръскам с инсектициди, като последния беше Фюри.Всички съмнително изглеждащи корени са махнати, пръсках с триходерма, течна тор с аминокиселини и снощи със Стенли.Повече от това няма какво да направя...
Много ми се иска Стенли-то да действа и догодина да пръскам само с него. :stiskam:
Около мен и при приятели които ходих, доматите са им много зле, главно бронзовост.Учудвам се, че при проблем старите хора ги засушават и не ги поливат с дни. :hmmm:
Да кажа и за прехваления Тепеки...много се надявах да действа... :ufff: Където има слабо нападение става, но когато са много листните въшки, не.Нарочно си правих експерименти при една праскова и една слива.Иначе карантината му е един ден.
Идеал
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 11, '18, 15:45

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Идеал »

lidiq_macka написа: Юни 26, '19, 00:05 Идеал, то на снимката не се вижда хубаво, ама аз като чуя за завити листа и лилави жилки и косата ми щръква.Вече няколко години водя неравна борба с вирусите и затова мисля, че при теб е вирус.В момента имам един корен с краставичена мозайка, един с жилкова некроза и един със столбур.
Ако не се съвзели до събота, че ги навестявам само уикенда,махам ги и така.
А ти поне им знаеш болестите.... :daaa:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Идеал,не пипай доматките,нищо им няма..Листата са ти чисти,няма петна,няма лилави жилки,няма изсъхнали краища,растението е яко,ма градинката си е твоя,можеш да правиш каквото си поискаш.. ;) И това е мое мнение,можеш хич да не му обръщаш внимание...
Идеал
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 11, '18, 15:45

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Идеал »

ivko69 написа: Юни 26, '19, 12:00 Идеал,не пипай доматките,нищо им няма..Листата са ти чисти,няма петна,няма лилави жилки,няма изсъхнали краища,растението е яко,ма градинката си е твоя,можеш да правиш каквото си поискаш.. ;) И това е мое мнение,можеш хич да не му обръщаш внимание...
Няма да ги барам,че по-лесно :stiskam:
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1278 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

И аз да похваля Полярника на Ивко , още преди пет дни имаше няколко червени доматчета обаче чак днес откъснах един мъник, ами много вкусен беше. И кожицата му изобщо не е чак толкова дебела . Не са едри доматките, но заради вкуса определено си заслужава. Благодаря ти Ивко.

На терасата пък да похваля Оаксанското Бижу , доста добре завърза , като за във саксия. И нагоре продължават всеки ден да се появяват минита. Няма никакви изресили цветчета за разлика от градинските.
Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Клеър,малко ме успокояваш,защото ме беше страх,че няма да ви хареса,а толкова го хвалих тоя Полярник..Дано си го береш до декември.. :stiskam:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”