От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Титриф написа: Юни 23, '19, 19:20 От сега заявявам тържествено, че искам семена от твоите домати.
Не си го причинявай (60+ сорта с хибридите :hihihi: ). :D
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

kim написа: Юни 23, '19, 21:28 Моята "джунгла" :dovolen:

Изображение
И моята :dovolen:. Но това не е в цялата оранжерия, а само в средата така се получи.
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Хубави са ти растенията, като моята джунгла, само дето тези моите са на вън. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Веси варна
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Яну 21, '19, 21:58

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Веси варна »

Сега ще се пробвам аз с тези снимки да се справя. Едната е от наводнение в оранжерията отпреди няколко дена, а другата показва как се поулях с гъстотата на сеене.
Изображение

Изображение
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Ким, затова даваме всичко от себе си да имитираме условия, близки до вашите. Външните има възможност да станат оранжерийни (тези под навесите), но сега е жега през деня и предпочитам да са открити отстрани.
Бях споменала, че Зелен гигант е ранен. Такъв е, но в оранжерията отхвърля всички цветчета. Един колтук засадих в градината, но мисля цялото растение да го изскубя, само се мъчи. Ако намеря място, ще го превърна в колтуци. Навън много добре се представя този сорт, насаден при нас около 15 май. Тази година обаче нямах въможност да садя толкова рано.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Алис написа: Юни 23, '19, 23:51 Ким, затова даваме всичко от себе си да имитираме условия, близки до вашите.
Алис, мисля си, че проблемите не са само в условията, а си търсим оправдание и приказка да става. :dovolen:
и ще ти кажа защо. Проблема е в заддоматеното устройство, като нас ;)
Въпреки, че 2-3 години поред се заричам да не садя "Розова магия" в оранжерийката си, я садя, защото много
ми харесва вкуса на този домат. Абе, направо го обожавам :dovolen: Нито Хъни, нито Пинк Рок, нито друго "розово" ме впечатлява пред вкуса на "Розова магия" :liubov: Тази година си закупих ранния разсад за Розова магия за оранжерийката от хора, на които поминъка им е отглеждане на домати. Реших, че нещо аз бъркам и се подсигурих с разсад от тях. Ами не става... тези хора имат огромни домати в оранжерията си, изнасят по борсите, а моите от същия разсад дори не пожелаха да вържат. Тук - там, на първа китка :ufff:
Точка 1, която съм отбелязала за себе си е, да им дадеш на растенията пълноценен "старт". Да тръгнат силни и мощни и тогава са по-устойчиви на заболявания. Освен това, вече не съм убедена, че листното подхранване е по-добро от кореновото. Листата трябват за фотосинтезата, но корена засмуква необходимото...Нещо като разтворени ръце към слънцето, но после трябва и да се нахраниш :dovolen: Направих проба с едни измъчени растения в кофички, ами освен, че не вързват са и податливи на болести. Извод - прерасъл разсад, по добре не го сади. Губиш китка, губиш и здраво растение.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

До сега не ми се е случвало да откъсна узрял домат на 22. юни, но тази сутрин закусихме с едно Лабрадорче. Педя растение с доматки. Другата година поне десет растения ще сложа от него. Другите цъфтят, но домати тук-там.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Lizi »

При мен в оранжерията само Лабрадорчетата зреят и едни черита , сяти от моята дъщеря през есента.Оказа се, че единия корен е червено чери, а другия корен е жълто. Почвам и аз да се съмнявам като Дон Домат, че моите домати, които сях за Амати, може би не са такива.Станаха по метър и половина , а имат завързали по едно две- доматчета.Оптимата ми е супер, но е само 5 корена. Черните на Флориан много добре се представят в оранжерията - едри домати. Хубави. Розово картофено няма завръз, жълтите домати с картофени листа също. Латах много доматчета, но като черита. Иначе не е висок - около 60 см.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от MotacillaAlba »

Ето ги и моите лабрадори.

Изображение

Серия 1
Изображение
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

MotacillaAlba, а имат ли семена?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”