От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Пробите с обикновената вода,бирата и живата вода покълниха за близо три денонощия..Всички бяха обеззаразени в разредена синка 1 към 5...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Колеги,чистите ли на Лабрадора култуците,или го оставяте с всичко което израсте?
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Може и по двата начина.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от lidiq_macka »

Ивко, първата година не ги чистих колтуците и им се кефех, че бяха като коледна елха.Обаче доматчетата бяха като сачми.После прочетох, че било добре да се оставят до 12 - 15 цвята на растение.По-биваха, но си взех петте пари от Лабрадора и повече не го садя.
maria67
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Яну 31, '12, 14:18
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от maria67 »

А от къде си купувате семената за Лабрадор?
Може ли линк?
https://hobi-semena.com/domati.html - оттук когато и да съм проверявала, винаги са били изчерпани.
Посях семената за оранжерийните доматки и вече надигат главички изпод почвата (голяма тръпка ми е това), но бих искала да пробвам и Лабрадор-а.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Помидорче, премести си мнението от старата тема тук. Писах и на лични.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Такааа, да пиша докъде стигнах с екпериментите.На 1 януари засях 4 семки Ръгби с изтекъл срок, досега нищо не е поникнало.Снощи сложих от същите семена в Хумустим и на сутринта над 90 % бяха покълнали. :ieeemyzh:
Това добре, но отрязах и два домата над котиледоните и ги натопих и тях в Хумустим.На сутринта доматите бяха почти изсъхнали, което ми е странно.Що във вода става, а в този почти вълшебен разтвор, не. :hmmm: Пише за корени да се кисне над 12 часа. :hmmm:
И така, извода е, вие правете каквото искате с тези семена, топете ги, къпете ги, пръскайте ги и т.н, аз продължавам да си карам по старите методи... :hihihi: :D

пп.Иии Алис, нямам снимки. :hihihi:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Миша »

Що във вода става, а в този почти вълшебен разтвор, не.
Защото не е вълшебен разтвор, писах по-горе, че стимулаторите се прилагат в точно определен момент от развитието на растението, и в точна доза, в противен случай могат да действат обратно, ама пак май на себе си само обяснявам :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Миша написа: Яну 9, '19, 14:32 Защото не е вълшебен разтвор, писах по-горе, че стимулаторите се прилагат в точно определен момент от развитието на растението, и в точна доза, в противен случай могат да действат обратно, ама пак май на себе си само обяснявам :snif:
Ъъъ извинявам се... :oops: Аз и като ученик бягах от часовете и не правех каквото ми кажеха учителките.
Дозата я уцелих май, ама момента не...ееех как все не уцелвам момента... :ufff:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Краси Лазаров »

Дон Домат написа: Яну 9, '19, 14:24 Такааа, да пиша докъде стигнах с екпериментите.На 1 януари засях 4 семки Ръгби с изтекъл срок, досега нищо не е поникнало.Снощи сложих от същите семена в Хумустим и на сутринта над 90 % бяха покълнали. :ieeemyzh:
Това добре, но отрязах и два домата над котиледоните и ги натопих и тях в Хумустим.На сутринта доматите бяха почти изсъхнали, което ми е странно.Що във вода става, а в този почти вълшебен разтвор, не. :hmmm: Пише за корени да се кисне над 12 часа. :hmmm:
И така, извода е, вие правете каквото искате с тези семена, топете ги, къпете ги, пръскайте ги и т.н, аз продължавам да си карам по старите методи...
За срока на семената се презастраховат доста,имам семена от 2013г. и си поникват без рътене. Семената Ръгби,които бяха във фризера поникнаха днес,общо с рътенето четири дни и половина. Рътих ги за проба и от мерак да проверя метода. За тези които си засадил на 1 януари още има шанс да поникнат. Понякога на по-ниски температури може да поникнат и след 10 дни. До сега не ми се е случвало семена от домати да покълнат за 12 часа,за толкова време покълва салата. Понякога обаче има единични бройки семена които покълват,защото имат много силна кълняема енергия. Виждал съм семена пипер да покълват за една нощ,но не съм проследил развитието им.
Тези домати,които си отрязал на колко листа бяха,колко дебело беше стъблото? Ако е много тънко Хумостима го е повредил,дълго си го държал в него. Потапя се за няколко минути,засажда се и се покрива с найлон да не просъхва. Рутмост е много по-добър вариант за вкореняване. Ако не си изхвърлил долните части на двете растения те ще пуснат колтуци и ще ги отгледаш. :stiskam:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”