От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Веси варна
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Яну 21, '19, 21:58

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Веси варна »

С боракс пръснах само веднъж и то супер малка доза. Подхранвала съм при сеене с малко овча тор после един път с коприва и мая и преди два дни с шербет от птича тор, всичко в малки количества. Още април месец много хора ми се оплакаха че им падат цветовете при мен нямаше такъв проблем. Моите не падат а от държача на чашката пожълтява и като сечене загнива. Според мен това не е от опрашването, а някаква болест ама като незнам каква, пък и аз не си падам по химията и съм пръскала само с бордолезов.
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

Веси варна написа: Юни 11, '19, 10:12 С боракс пръснах само веднъж и то супер малка доза. Подхранвала съм при сеене с малко овча тор после един път с коприва и мая и преди два дни с шербет от птича тор, всичко в малки количества. Още април месец много хора ми се оплакаха че им падат цветовете при мен нямаше такъв проблем. Моите не падат а от държача на чашката пожълтява и като сечене загнива. Според мен това не е от опрашването, а някаква болест ама като незнам каква, пък и аз не си падам по химията и съм пръскала само с бордолезов.
Не е болест. Това видео обяснява много добре проблема:

Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2879
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1319 пъти
Получил благодарност: 1319 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

Опалката ми от терасата ще е Опалка. Има вързали две микроскопични доматчета , но ясно се вижда формата . Щом се покажат на бял свят ще ги снимам. А ето как изглежда растението , като увяхнало , но на снимката не се вижда много добре. Листата висят като мокри парцали.
Изображение

Черен Лак
Изображение

Алтечка
Изображение

Черни черешки
Изображение

Черна Слива
Изображение

Оаксанско Бижу
Изображение

Това са от терасата плюс един Мау Фен , но той още не е цъфнал.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от MotacillaAlba »

kim написа: Юни 10, '19, 21:12 Да продължа тук с една серийка :dovolen:

Черниченский чери. От сега са синьо-лилави, като узреят не знам
ИзображениеИзображение

Блу Бюти. Пак от синята серия. Добре вързаха, харесват ми. За вкуса ще кажа по-натам...
ИзображениеИзображение

Малко ревю на едно...нещо... :hmmm: Това се пръкна между семената на Brandywine Black.

Ким, много интересни домати показваш, а и си много напред с материала, що се отнася до градински домати, ще чакаме с нетърпение да ги видим узрели и да чуем отзиви за вкуса. :stiskam:

Честито и на всички доматени другарчета, които вече ни радват със снимки на узрели домати! :tzvetentze:
Веси варна
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Яну 21, '19, 21:58

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Веси варна »

Благодаря отново явно моите дажби с торчица им идват малко ама като ме е страх да не ги преторя. Разчитах и на това че оранжериите ги направих на място, което години наред само съм косила трева и смятах това за достатъчно. Човек се учи с времето и от добри хора които отделят време да те посъветват благодаря отново.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Lizi »

Имам вкоренени колтуци от Латах ако някой иска да му пратя. Ще засадя на открито два-три да ги пробвам как ще се развият извън оранжерията.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Нямам време да пиша, ама много ви се радвам на снимките. :daaa:
По въпроса с изресяването или там както му казвате, при мен в оранжерията е достатъчно торено, само хибриди са и цветовете опадаха на 6 китка на всички.. :?:
Затова и аз ги отглеждам двустеблено, така колкото и да падат остават и за ядене. :nazdrave:
guspata
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Май 23, '19, 15:17

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от guspata »

Преди време бях писал, че ми пожълтяха върховете на доматите и изсъхнаха както върховете така и цветът. Днес извадих един корен и има проблем според мен в корена прилагам снимки.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Зле изглежда растението. Вероятно има нещо в почвата или семената са били заразени.
Гъбично или бактериално е, но по-скоро гъбично ми се струва. Ако Мишето погледне тук, може да каже какво е,
но ако има нещо за спасяване напръскай с Ридомил голд растението и много хубаво и обилно почвата около тях.
Освен ако не късаш вече домати, че карантинния срок му е дълъг.

Малко снимки днес от оранжерийката ми, която вече е открита от двете страни
Тези са Рила
ИзображениеИзображениеИзображение

Паулина
Изображение

И на вън
Пудовик (не от Ивковия)
Изображение

Гиганта зента семи (хубаво име :dovolen: )
Изображение

Best Bestos
Изображение

Колхозная королева красная (пиша го веднъж, няма да повтарям) или ккк :dovolen:
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Миша »

Спойлер
Покажи
guspata написа: Юни 11, '19, 20:35 Преди време бях писал, че ми пожълтяха върховете на доматите и изсъхнаха както върховете така и цветът. Днес извадих един корен и има проблем според мен в корена прилагам снимки.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
корки рут (Pyrenochaeta lycopersici)
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”