От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Ивко, с купените гранулки е същото. :lol: Ще си мислим, че има. Ще сложа от тях при пикиране по 1 ч.л. За първа година се отнасям малко по-сериозно към пикирането. Реших да са в прозрачните кофички 0,5 л, в чист торф. Сега ще пикирам Лабрадор, Латах, Женечка, Полярник и Маскотка. Ще са с лампи.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1278 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

Аз също не мисля , че им пречи защото се развиват много добре. Това може да е вид защитна реакция. Важно е да са здравички и да плододават. Не са никак капризни поне до момента това забелязвам.
От големите ми Лабрадорчета едното се готви да цъфти ( две цветчета) , ако не вържат поне цветът ще им видя.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

Току-що пикирани и надписани

Изображение

и засях част /седем сорта/ от средно ранните. Ще сея на етапи. Като поникнат след три четири дни, ще сложа нова партида. Ще сея до средата на март.
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от chakal »

Към Ивко Главен ловец на микориза ивсеки които се интересува от темата клип наИгорь Билевич
Ютуб.com/watch? v=X64-yCafego
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от MitkoGeorgiev »

Алис написа: Фев 21, '19, 13:26 Ивко, с купените гранулки е същото. :lol: Ще си мислим, че има. Ще сложа от тях при пикиране по 1 ч.л. За първа година се отнасям малко по-сериозно към пикирането. Реших да са в прозрачните кофички 0,5 л, в чист торф. Сега ще пикирам Лабрадор, Латах, Женечка, Полярник и Маскотка. Ще са с лампи.
Аз пак със съвет, но ще ме извините. Минах миналата година по тоя път и надявам се да съм полезен. Алис 2018 засях моите домати на 15.03. Пикирах и заразих с микориза на 04.04. и едвам ги удържах до 01.05. Не знам дали беше от микоризата или от топлия април, или и от двете но станаха дебели почти сантиметър. Така че ако можеш го забави пикирането. Според мен с микоризата дърпат яко. Така беше и при Краси.
И още нещо. Общо взето предишните години едка кофичка от кисело мляко чист торф им стигаше до засаждане. Миналата година храната им свърши двадесетина дена след пикиране и заразяване. Долните листа буквално полилавяха и имаше глад за всичко, така че се приготви и да ги подхраниш ако трябва. Примерно с 1 гр. Хортигроу на 2литра вода.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Митко, много ти благодаря за помощта! Пикирах вече. Ще имам предвид всичко, което сподели. Трябва да устискат месец.
Ето преди и след пикирането. Успях да сместя и дребните между пикираните.

Изображение

Изображение

Изображение

Да допълня, че по-развитите не са Лабрадори.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Алис,като не са Лабрадори,да не би случайно да са от гъсоците.... :lol:
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Има и три гъсока, дори мислех да ги надпиша така. Ама не е късно да го направя и на по-късен етап. Искам да ги видя разкрилени и тогава. :) Между другото, Полярник доста добре се държи като разсад поне засега.
Най-силно се разви Женечка. Сега ще питам баба Света дали плододава както Лабрадор, за да знам къде да садя (в смисъл, дали да е готов за изскубване в края на юли или ще остане повече време). Не, че е краят на март, но да сме подготвени.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

При мене най-добре върви Краса лобви...Вече кръстосва,а другите,включително Лабрадора,едвам си показват същинското листенце...От черитата всички се показаха,като Рапунцела ти бие всички,нищо че е четвърто поколение...От него съм сейнал повечко...Да имам да давам... ;) Жълтото италианско чери не можа да стигне до чашките..Кълниха всички семенца,но с жълти кълнове,и за един ден покафеняха и ....ги излекувах...Ще сея със средно ранните пак от него,дано уцеля читави семена...
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Недялков »

Някой ползва ли янтарна киселина,има голямо приложение като чета в нета,Иван я добавя в една от рецептите си
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”