От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Клеър, Стърчиопашке, благодаря! Нещо не си разпериха листата "кученцата", ама да правят каквото искат. Направила съм всичко, което мога. Сигурно искат да са повече на слънце, ама няма. И аз искам да е пролет, ма си е зима :) . За наказание им махнах лампите (и без друго не стигат). :lol: Малките се развиват добре, да не ги урочасам.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

МГХ написа: Фев 20, '19, 15:37 Време за пикиране на ранните:
Изображение
Милена, кога ги ся твоите ранни?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от MotacillaAlba »

Алис написа: Фев 20, '19, 19:36 Клеър, Стърчиопашке, благодаря! Нещо не си разпериха листата "кученцата", ама да правят каквото искат. Направила съм всичко, което мога. Сигурно искат да са повече на слънце, ама няма. И аз искам да е пролет, ма си е зима :) . За наказание им махнах лампите (и без друго не стигат). :lol: Малките се развиват добре, да не ги урочасам.
Алис, лично според мен те Лабрадорите така си вървят - с леко загънати надолу листа - поне при мен вървят така и затова го приемам за естествено и не виждам проблем....
Но дали пък не са прекалено засушени? - от снимката не се разбира колко влажна им е пръстта
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Ето как изглеждат, когато всичко е наред https://photos.app.goo.gl/HRGYeZRq3EfgvBKX9
Но това е през май, а не е през февруари! :nod:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

Милена, кога ги ся твоите ранни?
На 02.02. и поникнаха на 06.02.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Отивам на лов за микориза... :hmmm: За първи път отивам на лов с лопата,а не с пушка... :hihihi:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Готово...Надявам се да си имам микориза,около 10 литра...Ма не е толкова лесно,колкото си мислех,защото и леските и многогодишните треви са пълни с коренчета,които пречат на лопатката...За тая работа трябва по-мощен уред,като казма примерно....
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

ivko69 написа: Фев 21, '19, 07:57 Отивам на лов за микориза... :hmmm: За първи път отивам на лов с лопата,а не с пушка... :hihihi:
Сподели какви растения избра. При вас е по-топло и сигурно има по-богат избор.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Леска,една папрат и една трева,която си е все там от както се помня...Не знам как се казва...Отивам да си нарежа коренчетата и да пресея почвата...Като взема да пресаждам в купички от кисело мляко,ще слагам по една супена лъжица на всяко доматче...
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

MotacillaAlba написа: Фев 20, '19, 20:41
Алис написа: Фев 20, '19, 19:36 Клеър, Стърчиопашке, благодаря! Нещо не си разпериха листата "кученцата", ама да правят каквото искат. Направила съм всичко, което мога. Сигурно искат да са повече на слънце, ама няма. И аз искам да е пролет, ма си е зима :) . За наказание им махнах лампите (и без друго не стигат). :lol: Малките се развиват добре, да не ги урочасам.
Алис, лично според мен те Лабрадорите така си вървят - с леко загънати надолу листа - поне при мен вървят така и затова го приемам за естествено и не виждам проблем....
Но дали пък не са прекалено засушени? - от снимката не се разбира колко влажна им е пръстта
И аз както MontacillаAlba мислех , че това им е нормалното поведение и не им се притеснявах защото иначе си изглеждат много добре. И големите и малките въгвяха така . Много леко завитички и симпатични. Всички са били досега на южен прозорец с много слънце и светлина. Преди 5-6 дена имаше много силно слънце и забелязах , че са се свили повечко от обикновенното , което ме накара да се замисля. Това все пак е ултра ранен сорт , който би следвало да е адаптиран към по- мрачно време и по- хладно. Изместих ги на северен прозорец и се изпънаха.ИзображениеИзображениеИзображение
И моите бяха станали точно като на Алис , но нямам снимка да сложа за сравнение.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”