От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Миша »

Това, за съжаление, си е жилкова некроза, и никакъв препарат не помага при вече заразени растения
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Недялков »

Изображение
Това завиване и съхнене на листата в само на ръгби,на всички останали сортове листата са добре,на още едно ръгби върхът е така
Изображение
Какво може да е това?
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от хортензия »

Недялков това на втората снимка е върха на растението нали?Моите бяха на 50% така и вчера ги оскубах.На върха листата пожълтяват,завиват се и отдолу жилките са им лилави.Миша беше категорична че е вирус за който са виновни цикадите.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivanina »

Алис написа: Юни 9, '19, 11:02 Ей, това русенлийки са голяма работа! :tzeluvka: Едроплодни!!! :dovolen: Все така да ти върви, Иванина! :stiskam:
Алис, гъдилкаш ме..... :twisted:
Това, че обичам да ям Големи домати, не значи че съм голямата работа.
Въпрос на вкус е. Отдавна спрях да се заглеждам по ранни и родовити домати- коледни елхички, за мен те са само за Окото, не за в чинията ми. :dovolen:
Само седмица след ранните при мен тръгват и директните едри сортове, трябва ли да заемат място в малката ми оранжерия от 21 квадрата?
След Розов блян и Бийфстеек откъснах зрял плод и от Червен крушовиден. Видях тази сутрин, че порозовява и Розовата магия- нещата се случват доста благоприятно.
Ето и крушовидния- със сиренце и няколко филийки намазани с бутер беше супер за закуска! :nod:

Изображение

Розова магия

Изображение



В оранжерията всичко, което завърза на първа китка в момента зрее. Завърза при директните е доста оскъден тази година.

Изображение

Но, от втора китка на горе нещата се нормализираха и завърза едрее.
Розов дар

Изображение

Червен крушовиден

Изображение

И от вън доматите вече правят завърз, но те са за по- късното лято. :dovolen:
Всички сме изправени пред трудната задача, да ги опазим здрави! Дано успеем! :stiskam:

Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1278 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

Браво , браво , голямо Браво ivanina . Ми то на последната снимка цяло лозе . :dovolen:
Много хубаво е вързал Розовия дар. При мен тази година напълно се изложи , направо ме е яд , че цял ред насях от тях.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Ivanina, без твоите ръчички няма да станат толкова хубави доматите! Просто при тебе има домати. При мене тази година са хибриди в оранжерията, но се замислям да засадя колтуци от директните. Не знам дали ще се получи, но е добра идея.
Вчера напръсках с триходерма и тук-там полях в оранжерията. Трябва да си ремонтирам поне едната пръскачка, че с пулверизатора не знам дали е достатъчно.
НАМ
Кана кафе
Мнения: 552
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

Алис написа: Юни 15, '19, 14:00 Вчера напръсках с триходерма и тук-там полях в оранжерията. Трябва да си ремонтирам поне едната пръскачка, че с пулверизатора не знам дали е достатъчно.
Алис, както и всички, които пръскате с триходерма, бъдете внимателни и взимайте мерки да не вдишвате директно аерозолите. Много съм притеснена, че фирмите, които продават триходерма у нас, я рекламират като абсолютно безопасна. Тя е безопасна, когато е в земята или в малки количества във въздуха. Но в концентриран вид не е, все пак това са гъбички и не е ОК за човешкото здраве да ги вдишваме в по-големи количества. За по-сигурно използвайте предпазни средства, особено пък в затворени помещения - но и не само там.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

НАМ, ще внимавам, благодаря!

Опитах Ледник. Абсолютен хибрид, не става за домат. :lol: Леееко се притесних, че няма да харесам нито един от хибридите, ама хайде, тази година ще е пробно. Като завръз ми допада Оптимата. Просто при мене се откроява или съм я насадила на по-добро място.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Маскотката на Ивко започва да зрее (като се знам, едва ли ще изчакам да стане силно червен :D) . Много добре е като растение, а също така Полярникът връзва и не се плаши от жегите. Хибридите сигурно ще са след градинските домати :lol:.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Маскотката не става ярко червена.Смело си късай,синчето ми ги почва от леко порозовяли,и казва че са много вкусни...А Полярника ще си връзва цяло лято,хич не му пука че е жега...
И моите доматки се поокопитиха.Ранните като че ли почват да се избистрят,а средно ранните са станали едни яки и зелени....И имам много вързали доматчета.А варненските направо хвърчат...А още не съм им давал бира... :hihihi:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”