От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
ist68
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Мар 19, '12, 11:34

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ist68 »

Здравейте, имам нужда от помощ. Засяти са преди месец и са хилавички. С какво да ги подхраня
Изображение

Изображение

Изображение
maria67
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Яну 31, '12, 14:18
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от maria67 »

Дон Домат написа: Мар 14, '19, 17:55
maria67 написа: Мар 14, '19, 14:50 В оранжерийката ми снощи мин.Т е била -0.5 без агривело и допълнителен найлон.
А имаш ли нещо засадено?При нас в седем сутринта е било -3гр.
Не, все още.
Засега следя температурата само и прогнозите. Следващата седмица дават затопляне и може би до ден-два ще сложа нацъфтелите Лабрадори в нея.
Последните 24 часа под агривело min показание 4.9 градуса в оранжерията.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

ist68 написа: Мар 15, '19, 09:00 Здравейте, имам нужда от помощ. Засяти са преди месец и са хилавички. С какво да ги подхраня
Пикирай до котиледоните и осигури слънце или доосветяване (тъмно им е). На този етап нямат нужда от подхранване, според мене.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от lidiq_macka »

Домата, както знаете е кораво добиче.Също така знаете дявола(нарочно не го пиша с главна буква, да разбере, че не го уважавам) като си няма работа какво прави. :hihihi: Че и аз от скука вече не знаех какво да измисля. :hmmm: Имах няколко коренчета пораснали преди другите да са поникнали, явно са били по- наплитко.Пикирах ги.Отрязах една туба от мин.вода на 10 см. от дъното и горната част я намушках в долната чак до дъното.Та в това мини парниче в началото на март сложих две кофички с пикираните коренчета и ги оставих навън.Като беше много топло капачката я махах.Но имаше и много студени нощи.Нищо им няма.Живи и здрави са.Сорта е Стара мечта.Мисля двете от тях да ги бодна в градината когато му дойде времето, заедно с братчетата им от същия сорт, които си битуват на топличко вътре и да видя дали ще има разлика в развитието им после.Защото тези отвън преживяха гоооолям стрес.За Лабрадора знам, че е много корав.Едната година се подлъгах от топлото време и го засадих навън на 8ми април без никакво покритие.Два дни след това заваля една сугращица, викам си, край :ufff: .Обаче оживя.Ако опита ми излезе успешен и най-вече ако тези низвергнатите имат по-силен имунитет, ще се събират туби..... :lol:
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от MitkoGeorgiev »

И моите чакат да се стопли в бъдещата им къща!

Изображение
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Недялков »

Някой чувал ли е нещо за Немабакт,състои се от малки червеи които се хранят с ларвите на вредните насекоми,могат да презимуват и напролет пак се събуждат и започват да папкат
Deleted User 5366

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 5366 »

Недялков написа: Мар 16, '19, 16:49 Някой чувал ли е нещо за Немабакт,състои се от малки червеи които се хранят с ларвите на вредните насекоми,могат да презимуват и напролет пак се събуждат и започват да папкат
Немабакт е измислен в Русия. Не е много популярен в доматарските кръгове на руснаците. Според производителя е ефикасен против телен червей, личинки на майски бръмбар и още някои вредители. В тази връзка една дама в един форум коментира така:
"Прочитала, что эта хищная прожорливая нематода, ест только вредных насекомых, а полезных не ест. Как она их отличает?"
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Недялков »

Станимир написа: Мар 16, '19, 17:51
Недялков написа: Мар 16, '19, 16:49 Някой чувал ли е нещо за Немабакт,състои се от малки червеи които се хранят с ларвите на вредните насекоми,могат да презимуват и напролет пак се събуждат и започват да папкат
Немабакт е измислен в Русия. Не е много популярен в доматарските кръгове на руснаците. Според производителя е ефикасен против телен червей, личинки на майски бръмбар и още някои вредители. В тази връзка една дама в един форум коментира така:
"Прочитала, что эта хищная прожорливая нематода, ест только вредных насекомых, а полезных не ест. Как она их отличает?"
Този червей е създаден или намерен в природата това е много важно,ако е намерен окей но ако е създаден Неми го хвали
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

При тези мои домати забелязах, че две по две растенията не си приличат по листата.
Семената бяха на Brandywine Black, който отговаря на тези с картофения тип листа.
В задачата се пита, какви ли ще са другите два? :hmmm: Колкото нямам място за всички
сортове, сега и тях трябва да садя от любопитство... :ufff:

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 5366

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 5366 »

Недялков написа: Мар 16, '19, 18:30
Станимир написа: Мар 16, '19, 17:51
Недялков написа: Мар 16, '19, 16:49 Някой чувал ли е нещо за Немабакт,състои се от малки червеи които се хранят с ларвите на вредните насекоми,могат да презимуват и напролет пак се събуждат и започват да папкат
Немабакт е измислен в Русия. Не е много популярен в доматарските кръгове на руснаците. Според производителя е ефикасен против телен червей, личинки на майски бръмбар и още някои вредители. В тази връзка една дама в един форум коментира така:
"Прочитала, что эта хищная прожорливая нематода, ест только вредных насекомых, а полезных не ест. Как она их отличает?"
Този червей е създаден или намерен в природата това е много важно,ако е намерен окей но ако е създаден Неми го хвали
Червейчето си е природна даденост. Руснаците го заразили с някаква бактерия и така измислили препарата Немабакт - нематод + бактерия.
https://biosad63.ru/products/nemabakt
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”