От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

НАМ,исках това Полско яйце,но се оказа черно Де Барао... :snif: Чаках го да почервенее,а то взе,че почерня...Прерових сортовете при г-н Христов с които можах да намеря прилика,и се оказа Де Барао...А като го гледам снимките на Полското яйце, ми течът лигите....Писах за това,но явно не си стигнала до там...

И така и така съм седнал да пиша,та да ви кажа за ранните,които рътих,100% кълниха,и сега 100% се показаха от чашките...Нямам нито едно брак.... ;) Семената които ме съмняваха,ги стимулирах с оцет, кислородна вода и......т.н....Работи ......За втори път тая рецепта дава положителен резултат..

Ааа,и вие докато се протягахте в леглата,аз "обезпаразитих" шест сорта чери и ги сложих да се рътят...Рано е,знам,но за икономия на семена,Рапунцела ще го режа и размножавам,та ми трябва от по-раничко... :hihihi:
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Недялков, щом при вас стават рано доматите, ще каниш на салата :hihihi:

Ивко, трябва да запишеш някоя специализация "Езикът на растенията". Браво за разсадите! :daaa:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

:ieeemyzh: Подарки... Тези остават за следващата година живот и здраве. Може би ще пробвам 1-2 от тях.


Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Честито, Ким, със здраве да ги сееш! :) Има ли ниски от тях? Питам от любознателност. :D

Да допълня, че хибридите, които засях директно в торф, поникват добре. Оптима засега е 1 от 4, други са 2 от 4, но не е задължително да поникнат всички. Рапунцел е номер едно, защото поникна 1 от 1. Много съм доволна. :stiskam: Пу-пу!
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Алис написа: Фев 16, '19, 20:43 Честито, Ким, със здраве да ги сееш! :) Има ли ниски от тях? Питам от любознателност. :D
Благодаря Алис! Сега ги четох. Нисък е "Метелица" до 50 см., "Золотая пуля", Толстый Джек"
https://otomate.ru/zolotaya-pulya.html
https://tomatland.ru/catalog/2881

Има и други детерминантни, но по-високи около 80-100 см.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
НАМ
Кана кафе
Мнения: 546
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

ivko69 написа: Фев 16, '19, 12:36 НАМ,исках това Полско яйце,но се оказа черно Де Барао... :snif: Чаках го да почервенее,а то взе,че почерня...Прерових сортовете при г-н Христов с които можах да намеря прилика,и се оказа Де Барао...А като го гледам снимките на Полското яйце, ми течът лигите....Писах за това,но явно не си стигнала до там...
Ивко, нещо съм пропуснала текста за обърканите семена. Аз тази година ще го сея, дано се окаже Полското яйце при мен, та да мога да изпращам семена. Мисля да го посадя с ранните, пък да видим. Моята стратегия за тази година ще бъде в края на февруари да посея по един-два корена от ранните, Лабрадор, Полярник, Маскотка, Латах, Будай торп, Ниагос и Полското яйце, а някъде средата на март среднокъсните и късните. Тази година както е меко времето, нищо чудно и през април да можем да садим навън.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

НАМ, Будай торп спокойно можеш да замениш с някой друг сорт.
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Пламен »

Полско яйце също няма да сбъркаш ако го пропуснеш. Аз го изкорених след като го опитах - твърд и невкусен, прилича на купешки домат.
Другите, които го отнесоха след като ги опитах бяха Харвард скуеър и Брендиуайн черешки.
НАМ
Кана кафе
Мнения: 546
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

Значи и двата не струват :) Тъкмо навреме идва инфото, че имам достатъчно, които сигурно си струват и се чудех къде да сложа всичко.
НАМ
Кана кафе
Мнения: 546
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

Аз не издържах естествено и имам вече едно Black cherry на 6 седмици и по един Полярник и Латах на 4 седмици. Да кажа, че са само на южен прозорец през деня и на холна лампа вечер (защото са в хола) и изглеждат напълно ОК. Е, сигурно не растат толкова бързо, както тези с лампите, черито е с две двойки а другите два с по една двойка истински листенца, но за мен не е и много практично да порастат много бързо и да се чудя какво да ги правя. Те са за балкона, посадени в саксиите, в които ще са си цяло лято и няма да се пресаждат и специално на черито му бях оставила доста място отгоре за подсипване като се издължи, а то въобще не се издължава и по-нататък ще трябва да му откъсна долните листа, за да му запълня саксията. Както постоянно се убеждавам, каквито и да са ми плановете, тези на растенията нямат нищо общо с тях.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”