От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 371 пъти
Получил благодарност: 1035 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

Браво на теб, Грухтил. :tzvetentze:
Моето най-добро постижение е разсаждане на 25 април и първи узрял домат на 10 юли, т.е. 76 дни след разсаждането. Масово към 15-20 юли. Сея традиционно на 19-20 .02. и вкъщи никнат за четири дни. При това без значение сорта. Ранните и останалите почват да зреят почти едновременно.
Тази година имам амбицията да получа зрял домат през юни, но дали ще успея, предстои да разберем. :lol:
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Миленка, много заразително действаш! :) При нас, ако в градината някога узрее домат през юни, ще почерпя. :D Имам предвид на открито.
Да си похваля Лабрадорите - всщност поникнаха 100%, макар и с леко закъснение. Да не повярва човек.
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от chakal »

Охо аз си мислех че 12 юни е късно садих купен ран разсад от търновския пазар на 17 Април
В градината и 2 седмици покривах със спаибонд на 12 юни зрял домат КЪСМЕТ
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Ммда, някои хора са с късмет. :) А дано да прихванем. :dovolen: :stiskam: :dovolen:
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Недялков »

Алис аз в София го откъснаха първия домат в първите дни на юни,не помня точно кой ден беше,говоря на открито,е в началото бяха под тунел но няма значение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Здравейте колеги.....Понеже ние от врачанския отбор вече практикуваме наученото,та с практиката идват и въпросите..Имам си прекрасни доматчета-ниски,дебели,тлъстички,кеф ми е да ги погледна,от тая страна съм за завиждане,ма какво ми прави впечатление...? Растенията са еднакви по височина,субстрата е един и същ,поливки правя с мерка,разграфена,топлото е едно и също,влажноста на въздуха е еднаква.....Еее,защо като дойде ред на следващата поливка,едните чашки са пресъхнали,а другите не смея да ги полея,защото са още влажни...? Възможно ли е,едните растения да пият повече вода от другите..? При еднакви условия,и еднакъв ръст..Ударил съм по една бележка с маркера,и все едни и същи коренчета пресъхват преди другите.... :hmmm: Не че ми е голям проблем,просто питам,за да знам какво става...То и хора има такива-еднакви по ръст,еднакви по години,па единия пие едно кило ракия,а другия и двеста грама са му много... :lol:

И сейте,че я вижте какво става с времето...Баси,днес беше пролет при нас....
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

ivko69 написа: Фев 14, '19, 21:10 Растенията са еднакви по височина,субстрата е един и същ,поливки правя с мерка,разграфена,топлото е едно и също,влажноста на въздуха е еднаква.....Еее,защо като дойде ред на следващата поливка,едните чашки са пресъхнали,а другите не смея да ги полея,защото са още влажни...?
На ръст са еднакви, но еднаква ли им е листната маса?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Да Кимче,като от калъп са...Бах ли му мамата какво става...Пак казвам-не ми пречи,ма що е така... :hmmm: Като ги пресаждам,ще видя кореновата система пак ли е еднаква...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 371 пъти
Получил благодарност: 1035 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

Днес, като грейнало едно слънчице през прозореца ;) и... не се стърпях и посях още шест черите- три черни черешки и три маскотки. :angelche: Колкото за тренировка.
Обаче съм готова за големия старт в края на другата седмица.
Лошото е, че е пълна къщата с какво ли не топлолюбиво - сентполии, орхидеи, стрептокарпели, кактуси.... Хич не ми иде на ум как ще ги сместя и доматите.
Ще сея 100 корена за мен и 100 за две приятелки, които са ме нарочили за спец. :lol: Пък като си знам акъла , вероятно ще има и още туй-онуй :hihihi:
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1430
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 200 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ugod »

ivko69 написа: Фев 14, '19, 22:07 Да Кимче,като от калъп са...Бах ли му мамата какво става...Пак казвам-не ми пречи,ма що е така... :hmmm: Като ги пресаждам,ще видя кореновата система пак ли е еднаква...
Даже и да са при еднакви условия все пак може да имат различни заложби.Нещо, като хората и всичко останало.Не винаги нещата изглеждат такива каквито си ги мислим.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”