От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Недялков »

Chakal мисля че става въпрос за RHIZO VAM BASIC в това има микориза , а следващото под него с етикета с машинките има триходерма,ако бъркам ме поправете
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1278 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

МГХ, и аз исках да го сея това чери , но нямах късмет , вече беше изчерпано. Поръчах си други черни сортове да пробвам. Моля те събери семенца за всеки случай , че ако пак го няма догодина ще ти се моля за някоя друга семчица. :dovolen:
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Недялков »

Като става въпрос за черни домати аз посях няколко семки Черен от Крим,някой ако го е отглеждал може ли да сподели нещо
НАМ
Кана кафе
Мнения: 552
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

Клеър написа: Фев 13, '19, 20:34 МГХ, и аз исках да го сея това чери , но нямах късмет , вече беше изчерпано. Поръчах си други черни сортове да пробвам. Моля те събери семенца за всеки случай , че ако пак го няма догодина ще ти се моля за някоя друга семчица. :dovolen:
Клеър, аз имам Black cherry на Флориян и по описание съвпада с това на г-н Христов. Миналата година го сях и у нас то беше хитът на сезона. Имам още семенца от него, ако искаш, пиши ми на лична, мога да ти изпратя няколко.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Недялков написа: Фев 13, '19, 20:50 Като става въпрос за черни домати аз посях няколко семки Черен от Крим,някой ако го е отглеждал може ли да сподели нещо
Ще чакаме ти да споделиш. :stiskam: Аз може да го сея, ако не ми мине черна котка път. :D По-добре сподели какви сортове ще сееш тази година, освен кримския.

Ако някой се интересува от масло от Нийм и/или натурален биоразградим сапун
Спойлер
Покажи
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

Клеър написа: Фев 13, '19, 20:34 МГХ, и аз исках да го сея това чери , но нямах късмет , вече беше изчерпано. Поръчах си други черни сортове да пробвам. Моля те събери семенца за всеки случай , че ако пак го няма догодина ще ти се моля за някоя друга семчица. :dovolen:
:daaa:
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1278 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

Недялков, аз съм сяла Черен Крим от купени семена. Много съм доволна добре раждат и са страшно вкусни. Аз също си поръчах тази година от Христов да пробвам и тях , защото не съм на сто процента убедена дали купените ми са точно Черен Крим .
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от chakal »

Да същото маи само те продават препарат с микориза .Ако има човек с добър немски може ли
да провери Баварската фирма АUREA итяхната микориза във вид с нови щамове бактерии
Цена и дали може да поръчаме купим и получим и си мисля че не само аз ще съм заинтерисуван
Може да направим колективна поръчка
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Краси Лазаров »

chakal написа: Фев 13, '19, 18:51 Г н лазаров бихте ли написали цена на Микоризата която сте купили в Агробио защото
Аз никъде не я на мирам.Благодаря предварително
Ето това е микоризата,която съм си купил,цената е около 15/17 лв. не съм сигурен,затова се обадете и питайте.
http://www.agrobio.bg/bg/products/44.html
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от помидорче »

Аз имам семенца от Черна черешка от Христо Христов. Хареса ми и затова ще го сея отново. Миналата година това ми беше единственият черен сорт. Сега ще сея и други.
От черитата сях и Рома черешка. Малката го харесва много. Яде го като бонбони. По-сухо и сладко е и като го захапе не се разтича. Идеално е за деца. Особено в кутия в парка. Няма нацапано и всичко е изядено. Био-бонбонки.
Черната черешка не е толкова сладка, и е по-водниста с по-едри семенца и по-нежна кожичка. Има по-различен "черен" аромат, но ми хареса.
Имам семенца и от двете. Мога да пратя. От Христо Христов са.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”