От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

Лабрадор сят на 2.2.2019 г, откъснат червен домат на 22.06.2019 г = 140 дни.

Кое е черито рекордьор?
ivko69 : Момичета,браво..Я ми кажете,като много от вас вече берат доматки,някоя от вас успя ли да се завърти около 120 дни от семка до зрялост..Май само Клеър го направи с едно черно чери..Питам за да си запиша,и питам всички,не само момичетата.. ;)
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от MotacillaAlba »

Засега няма домат, изпреварил Лабрадор, при директно сравнение - в смисъл - сени по едно и също време и след това посадени на едно и също място. Направи ми впечатление, че Лабрадорът има много кратък срок от завръз до узряване - аз съм регистрирала 32 дни - докато при останалите сортове е от 40 нагоре. Моят Лабрадор узря за 133 дни броено от поникване, 137 броено от сеене (на 30.01), при това тази година, моля ви, го рязах на ниво почва, което води до 1 седмица забавяне, отделно дето преживя шок, защото контейнера с разсада падна от перваза и трябваше да го връщам в почвата. Доволна съм много от него. Натъпках под тунела 14 домата на място колкото за 5 (вкл. осем Лабрадора), стана малко на етажи, както се вижда и от снимката.... Лабрадорчо отдолу - отгоре Японско черно, Оаксаканско бижу, Рома черешки и Бонония. Втори по бързина от групата се очертава ЯЧ. :D
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

MotacillaAlba написа: Юни 24, '19, 17:09 Засега няма домат, изпреварил Лабрадор, при директно сравнение - в смисъл - сени по едно и също време и след това посадени на едно и също място.
+1 :stiskam:
Титриф

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Титриф »

Аааа,става ли за ядене,или е само за рекорди. Имам и аз Лабрадор- къде ще се отказвам от надпреварата. Заедно с Маскотката са завързали, ма още няма бистро, камо ли червено. Нема и да има , като гледам какви дъждове са при мен- а бре удави ме бре. И утре,гарантират, и други ден ..Не може да се пръска а картофената мана тръгна. Две жертви паднаха в боя от Румените варненски, както вече се ожалих. И сега кво- седя си под навеса и нищо не мога да направя. Егати и занимавката.
А като давахте акъл какво и кога садите, кажете какво може да се направи та да затрия маната.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

125 дни - Краса любви. От обеззаразяване на семето и засаждане на 17.02. до узряване.
И един още по -ранен от него, на който не му знам сорта.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Титриф

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Титриф »

Моите домати всички са сяти на около 20март. Поникнаха след седмица. Условията бяха супер . Торф ужким с всичко необходимо, южен изглед към Витоша, слънце, парно, вода темперирана и оставена да и изфиряса хлора, денонощтно присъствие на надзорника. Значи сега са на 90 дни. Датата е точна, щото рожденния ми ден е там някъде, и нема начин да не е вярна.
Ако не се батишат, се до месец ще узреят. Да видим тогас кой е шампион. :ieeemyzh: :hihihi:
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

Лабрадор, сят на 17.02.2019, първа беритба на узрели домати на 18.06.2019 - 121 дни.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Цветарка »

Умолявам за статистиката да пишете къде е градината. Изобщо не е все едно дали е моята субполярна, или на някой в Свиленград например.
За такива като мене някои уж ранни сортове, които не понасят ниски нощни температури, могат и да се окажат късни.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Значи аз си обърках нещо разсада,с това местене от топло на студено.... :ufff: Няма спор,че Лабрадора,с неговите размери и ранозрялост е идеален за ранен,ма при мен тая година ще удари 150 дни...А както казва MotacillaAlba,под едно тунелче можеш да насадиш сума ти растения,това е голям плюс..Благодаря ви за отговорите..
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

Станимир написа: Юни 24, '19, 19:21 Лабрадор, сят на 17.02.2019, първа беритба на узрели домати на 18.06.2019 - 121 дни.
В отговор на предложението на Цветарка - градината се намира в Нова Загора. Не ползвам найлонови тунели и нямам оранжерия. Учудват темповете с които се развива Монголския карлик. Семето посято на 5 март(тогава получих семената), на 108 ден - 20.06.2019 имаше избистрени домати. Както бях писал, само го гледам, не го отглеждам. Спирам до тук, да не го урочасам. :stiskam:
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”