От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Ааа, и аз да похваля полярник! Не съм го опитала още в оранжерията, ама е навързал здраво. А щом е вързал, ще узрее. Между разни високи е и сигурно затова се бави. В градината е вързал цели 3 доматчета на китка. Не ги бях заглеждала детайлно, сега сигурно са повече.
Черито на Гора беше започнало да връзва. Като капки са. :) Има и други, но да не ви отегчавам. Хората лютеници правят вече! :lol:
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от peterstamov »

Двечки са такива на една китка.......доно този път имат семена :stiskam:

Изображение
Изображение
May the Force be with You!
НАМ
Кана кафе
Мнения: 555
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 188 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

peterstamov написа: Юни 26, '19, 16:35 Двечки са такива на една китка.......доно този път имат семена :stiskam:
Страхотни са, браво! Какъв сорт са?
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от peterstamov »

Кръстил съм го "Махленски превъзходен". От бабите от махалата с дългогодишна история.
Пак няма семена. Какво става не знам. Това някаква партенокарпия ли е!??? Или от тез шишенца дето одоматяваме?
May the Force be with You!
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

И моите лабрадори са без семена. Към края сигурно ще проимат както всяка година.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Днес към 19 .00 часа напръсках със Стенли..Видя ми се че няма да вали,обаче от преди малко почна..Та въпроса ми е този един час и половина достатъчен ли е да не го отмие дъжда,или трябва пак да пръскам при удобен момент..И още питане-слагате ли прилепител,или няма нужда?Карантинен срок има ли,или не..?И наред с това Стенли,трябва ли да се пръска за трипси,белокрилки и разни други гадове..?Защото в препоръките за ползване пишеше,че трябва да поддържаме стриктен контрол на вредителите..
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Пламен »

Аз си избрах да отговоря на един от въпросите и да разсъждавам по два. От фирмата казаха, че няма карантинен срок, но препоръчват да не се консумира 3-4 дни след пръскане. Иначе за час и половина би трябвало препаратът да е изсъхнал и проникнал в растението. И не вярвам да има инсектициден ефект.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

А аз взех та ошляпах една ябълка при тъщата,защото беше пълна с въшки.. :lol: Утре след работа ще ида да видя,и ако са живи ще притегам тежката артилерия..
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от помидорче »

Относно въшките. Розата на ранчото всяка година е въшлясала. Преди три седмици я напръсках с нийм, напръсках и доматите. Следя розата. Всичко е изтребено и няма повторно нападение. По доматите има тук-там единични екземпляри.
Алис, от твоите Лабрадорчета берем и много ги харесваме. Всички си имат семенца.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Помидорче, с каква концентрация на Нийм пръска? Или колко мл сипа на литър вода? Моите лабрадори само мене не ме слушат. Иначе се държат на ниво. Изскубах два, защото нямаха ни завръз, ни цвят. Другите се ослушват да зреят ли или не точно тези дни. Сигурно първата вълна е преминала и докато наберат скорост, ще почакам, ама леко се засилват краставиците.
Ивко, това Стенли е витамини, казано на по-разбираем език
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”