От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от lidiq_macka »

Някой иска ли да направим още една поръчка за Стенли?На мен ми трябват 300гр.
Помидорче, благодаря.Ще очаквам Краси да сподели впечатления за сорта.
Последно промяна от lidiq_macka на Юни 19, '19, 16:16, променено общо 1 път.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от peterstamov »

От фейса сорта Тойво F1. Въпроса е дали стават за ядене? Някой ако попадне да сподели!?

Изображение
May the Force be with You!
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2125
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от mimaflora »

Включвам се с 250 гр. за Стенли.
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от peterstamov »

Питайте Ванко, че да не стане като Байкала!
Малко амино, някой витамин, храница, ензимчета и хормончета. Подсилване, киселинна среда, растеж и тургор на клетката. Ще предпазва кво да е! А дали лекува? Тез неща може да си ги набавите и по отделно, но така е готово и по-лесно!


Чудя се ако се пръснат с Римантадин какъв ще е ефекта? :dovolen: :dovolen: :dovolen: :D :D :D
May the Force be with You!
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Краси Лазаров »

помидорче написа: Юни 19, '19, 14:33
lidiq_macka написа: Юни 18, '19, 13:42 Не знам как е при вас, обаче цвета масово изресява.Вече основния ми критерий за добър директен сорт ще бъде този - дали има завръз в жегите.Моля ако някой има такъв сорт, да го сподели.
Лиде, спомням си, че Краси преди време е отглеждал сорта Пътешественик. По описание на Христо Христов този сорт е издръжлив на жеги над 35 градуса, когато другите домати спират да връзват. Препоръчва го като отличен за градинско отглеждане, но е изчерпан като семена.
За препарата против вируси Стенли четох още миналата година и ви питах тук във форума дали сте го ползвали, но никой не отговори. За първи път ли ще се изпробва от доматените другарчета сега или все пак някой го е пробвал?
Веси, а ти защо поливаш като е страшна влага. Аз още не съм ползвала поради тази причина. И аз имам наблюдения от миналата година, че при прекомерна влага калцият от почвата не се усвоява и дупето на доматчета почернява. Значи трябва да го вкараш листно.
Пътешественика го изпитах точно поради тази причина,но беше като другите домати в жегите ниц. :dovolen:

За преполиването е така и от него се получават тъмни петна. :stiskam:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Краси Лазаров »

lidiq_macka написа: Юни 19, '19, 16:02 Някой иска ли да направим още една поръчка за Стенли?На мен ми трябват 300гр.
Помидорче, благодаря.Ще очаквам Краси да сподели впечатления за сорта.
Ако заболяването е започнало дозата трябва да се повиши на 400 гр. на декар. Това по препоръка на фирмата. Малко сме закъснели,защото третиранията трябва да започнат от разсаждането,но ще опитаме. :stiskam:
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Пламен »

johnstalker написа: Юни 18, '19, 20:12
Пламен написа: Май 2, '19, 22:12 Аз си купих термометър с 3 външни датчика (метеостанция). Един навън, един в оранжерията, един където си искаш и следиш от вкъщи какво се случва. Емо Чолаков влиза в малкия ти джоб.
Ако може малко повече подробности около тази метеостанция. Прави ли някакви статистики за предходни периоди, освен температура мери ли влажност и налягане? Най-вече цената ме интересува.
Пускам една снимка от статистиките на станцията в нашата оранжерия за нагледност. ;)

Изображение
https://www.technopolis.bg/bg/Meteo-sta ... 3/p/374227
Тази е. Не прави никаква статистика. Само минимална и максимална температура може да видиш и влажност. По-скоро е термометър.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Специално за Лидето - оказа се, че Маскотка е много хубава като форма. Първото плодче от лакомия дори не го огледах, а днес откъснах три и фотнах едното. Растението лежи на земята и как ще се връзваме, не ми е ясно. :)
Изображение
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от помидорче »

Миналата година сях Алено и Розово сърце на Марица. Харесаха ми и тази година ги повторих, но слабост на сорта е алтернарията. Миналата година ги помля и виждам и сега първи признаци на едно-две коренчета. Споделете изпитани ефикасни средства за борба с болестта био или химия. Искам да я стопирам навреме.

При мен първи дворни почти избистрена са: Ръгби, Руми Варна и Пърпъл ръшън. А Лабрадорчето отдавна зрее.
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

помидорче, ето един много добър препарат
https://www.syngenta.bg/product/crop-pr ... di/quadris
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”