От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от shoshy »

И аз пробвах да заразя жито /нямах овес/ с триходерма от препарата на агро био. Ама нищо не позеленява в буркана :hmmmmmm: . Ее, ще чакам, ама нямам големи очаквания.
Ивко, кандидат съм за триходерма, ако е останала.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от lidiq_macka »

Не знам как е при вас, обаче цвета масово изресява.Вече основния ми критерий за добър директен сорт ще бъде този - дали има завръз в жегите.Моля ако някой има такъв сорт, да го сподели.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от peterstamov »

Пускай им листно бор! Не знам колко е добър, аз ползвам на лактофол че е по комбиниран! Ако менкаме нещо ще ти пратя от махленския да пробваш как ще е при теб - все пак е и до микроклимат!
May the Force be with You!
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от lidiq_macka »

peterstamov, благодаря.Колко често пръскаш и има ли ефект?Ще менкаме със сигурност.Като му дойде времето задели ми някоя семка.
Преди 2-3 г.имаше клипче на един руснак, не му помня името, той пръскаше с някакъв коктейл в който имаше борна киселина, прясно мляко, йод, калиев перманганат и още нещо.Доколкото си спомням Краси Лазаров беше пръскал с него.
Краси, моля те сподели какъв беше резултата.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Lizi »

lidiq_macka написа: Юни 18, '19, 13:42 Не знам как е при вас, обаче цвета масово изресява.Вече основния ми критерий за добър директен сорт ще бъде този - дали има завръз в жегите.Моля ако някой има такъв сорт, да го сподели.
По принцип сортовете с картофените тип листа не връзват в жегите. Мисля че повечето други не им пречи.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от peterstamov »

lidiq_macka написа: Юни 18, '19, 14:10 peterstamov, благодаря.Колко често пръскаш и има ли ефект?
Не пръскам по схема. :dovolen: Предполагам две три подхранвания, през 10 дни, преди и в жегите няма да навреди? Личвам и малко аминокиселини.

От нета...
На този етап не трябва да забравяме и за необходимостта от бор. Той е много нужен за пълноценното опрашване. Цветните китки се развиват, но при недостиг на бор цветовете не могат да се опрашат, избледняват, засъхват и опадат. Може да се използва борна киселина, Доматин или други препарати, съдържащи бор.
May the Force be with You!
valeto
Kъсо кафе
Мнения: 88
Регистриран на: Фев 25, '19, 13:06
Местоположение: Монтана

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от valeto »

Изображение

Изображение
При мен драмата продължава.Благодаря на Lizi,че ми прати разсад.Започвам да се чудя дали да го садя на мястото на изскубания или на друго?!Лошото е,че там има направена засенчаваща и противоградна мрежа.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Краси Лазаров »

Здравейте,около мен е пълно с доматени растения заразени с вирус. Въпреки че пръскам с инсектициди искам още малко да се застраховам. Затова днес говорих с вносителите на Стенли препарат защитаващ от вируси. Обаче минималното количество е 1 л. или 1 кг. мерят го в двете мерни единици и струва 37 лв. и ст. Въпросът ми е има ли някой желание да си го разделим,защото ми е много и цената е висока? :dovolen:
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

Доматите изглежда, че обичат повече сянка отколкото пише из нета. Моите са под асма и противоградна мрежа. Асмата е с рехава листна маса и прави шарена сянка. Нямам болни домати нито изресили цветове. Само дето ги засадих силно прерастнали и първата китка излезе много високо. Днес откъснахме първите узрели домати от градината. Повече от двадесет дни по-рано от други години от средноранни сортове. Отчетоха се Лабрадор и Полярник.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Недялков »

Краси Лазаров написа: Юни 18, '19, 17:11 Здравейте,около мен е пълно с доматени растения заразени с вирус. Въпреки че пръскам с инсектициди искам още малко да се застраховам. Затова днес говорих с вносителите на Стенли препарат защитаващ от вируси. Обаче минималното количество е 1 л. или 1 кг. мерят го в двете мерни единици и струва 37 лв. и ст. Въпросът ми е има ли някой желание да си го разделим,защото ми е много и цената е висока? :dovolen:
Аз се включвам само незнам как да пратя лично за адреаса
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”