От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4819
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Добре дошла Jana_52..Дано ти е приятно тук... :dovolen:

500 корена,а... :hmmm: Хич не си поплюваш... :dovolen:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Lizi »

Jana_52 написа: Апр 17, '19, 21:18 Здравейте всички почитатели на доматите каквато съм и аз. От 2 год . Ви чета и Ви се радвам. Накрая синът ми направи регистрацията. Аз също гледам домати само ,че по селския метод.Имам 2 оранжерии по 18 кв.м. и двор 3 дка. Тук(варненско) доматите са навън след 10 май, тъй като понякога падат късни слани,Моите сортове са местни 2 вида розови и 2 вида червени, но тая година имам и други. Сях " финал F 1", MARMANDE" и" АСЕ 55 VF" Последните 2 са купени от гърция. А имам и един неизвестен пак гръцки сорт и малко "чери" Към 500 корена има разсад
Обикновено сеем към 300 за 10 човека.
Добре дошла.Варненските стари сортове са на особена почит тук. Имаш ли снимки на твоите местни сортове ?
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1690
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 297 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от penkeler »

mimivd написа: Апр 15, '19, 23:19 Хайде и аз да се тропна с мойта главоблъсканица.
Двора ни е малък и картоф не садя, защото ще се окаже близо до домата, обаче хората, които се грижат за съседната градина, докато стопаните и са на работа в чужбина, са засадили картофи плътно до оградата помежду ни, което се оказва в непосредствена близост(на 1 м) от нашите домати. От сега съм наплашена... как да си предпазя домата от картофена мана, имайки в предвид факта, че временните стопани не са съвсем грижовни?
И та'з добра! Ха сега де! Ами какво правим с доматената мана, пиперената мана, морковената мана... Ами тя, маната си е мана, как ще я кръстим си е наша работа. Има ли условия , тя се развива. За да предотвратим нежелани последствия, предприемаме различни методи. Като започнем от действия за промяна на условията в които се развива и стигнем до химическите препарати. Всеки сам си избира начина, според възможностите и разбиранията. Не можем да се изолираме от света и да си живеем само в собствената си "територия" ( да не ползвам други термини).
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от peterstamov »

От Фейса......кво ще е туй? Някакъв мозаечен вирус?

Изображение
May the Force be with You!
Deleted User 7816

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7816 »

Големите лабрадори, декемврийчетата
Изображение

Латах
Изображение

Женечка и Корлеоне също цъфнаха.
Deleted User 7816

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7816 »

Още малко и се надявам да няма отрицателни температури. Неофициално съм обещала узрели домати да пращам на един професионалист ;) . Но няма да откажа и обратното. :hihihi:

Жана, снимките с телефон ли са? Дай да помагаме да ги качиш.
НАМ
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

Alys, лабрадорите са супер. Живо доказателство, че ако започваш рано, те са перфектните домати. Другите ще ги видим скоро как се проявяват като ранни.
Deleted User 7816

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7816 »

НАМ, кучето си е куче. :D Надявам се и другите да харесаме. Така поетапно ще имаме ранни домати.
НАМ
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

Alys, като си говорим за поетапно - аз съм от известно време далече от моите домати, но последното, което видях, беше една Латах, на която почти всички цветчета планираха да цъфнат почти едновременно. Те явно и узряват почти едновременно, така че явно човек не трябва да сади от тях повече едновременно.
Deleted User 7816

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7816 »

Ми аз садя по 2-4 от един сорт.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”