От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

ivko69 написа: Апр 6, '19, 22:08 Кимчеее....Кимче,чуваме ли се....Ааа,чуваме се ....Докато не е изчезнал сигнала,да ти кажа на бързо как стоят работите с бутилките..... :lol:
В Русия съм...в Русия съм... Почти разбрах... :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от MitkoGeorgiev »

qn4eto написа: Апр 6, '19, 06:51

Митко, доста съм мислила по въпроса. Пчеличките като вършат тази работа също ходят от сорт на сорт. Ще ми е интересен такъв разговор, защото не искам да ползвам препарати.
Не те карам да ползваш препарати. А и на пчеличките домата не им е любима "храна". Той е самоопрашващо се растение. От вятър от принудително поклащане.... И аз ги опрашвам в оранжерията, но вземаш клечки за уши или нещо подобно и сменяш клечката на всеки сорт :dovolen:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от нина »

И аз направих проба с бутилка, защото много ми хареса идеята. Туба от десет литра, заровена на една трета,с три дупчици, от месец. Дупчиците не се запушиха, но водата изтича с различна скорост,може би зависи от влажността на почвата. Някой път си пуска мехурчета равномерно, друг път нищо не изтича, но като отидем след няколко дена на мястото е празна. Естествено, като отворя капачката, почва да тече бързо. За доматите смятам да ги заравям почти целите бутилки.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Като съм почнала, поне да наспамя всички доматено-чушко-краставичени теми :lol:
Доматките ми Хъни Муун и Алианс кръстосаха в оранжерията, много добре се чувстват. Вече не завивам с нищо, дано не изрева някоя сутрин, ако изненадващо паднат температурите. Ама си купих още агривело, да има. :angelche:
Чакам да поникнат последно засетите домати и пипер, и да ги занеса в оранжерията и тях.
Да похваля пипера на Поли - дано се родят толкова бързо и вкусни чушки, колкото скоростно поникнаха! Моят е с една идея назад, ама не се дава. :) Най-големият гърч ще е пикирането на доматите за градината, когато му дойде времето. Всъщност много се надявам, да успеем да направим покривите на съществуващите конструкции и евентуално да завием отстрани с найлон и в градината. Човек като види как се развиват растенията, когато са на завет и на пълно слънце, трудно може да устои пред идеята за още оранжерии или подобни съоражения.
П.П. Често се случва някой да напише в темата, че дълго време само е чел. Е, сега не може да се оплачете, че няма какво да четете. :hihihi:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Алис написа: Апр 7, '19, 12:02 Всъщност много се надявам, да успеем да направим покривите на съществуващите конструкции и евентуално да завием отстрани с найлон и в градината. Човек като види как се развиват растенията, когато са на завет и на пълно слънце, трудно може да устои пред идеята за още оранжерии или подобни съоражения.
Аз съм на противоположно мнение относно завета. Мисля си, че колкото повече му е просторно на домата,
толкова по - малко ще боледува.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Още не сме направили нищо, но като стане жега, найлонът ще бъде махнат. Съгласна съм, че трябва проветрение.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10111
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от МГХ »

И аз се зарадвах вчера като открих ,че лабрадорчетата от семената на Алис вече си имат бутончета. Не можете да си представите каква изненада беше. :ieeee:

Изображение


Изображение


Изображение настанени са на южен балкон с хубава гледка :lol: :lol: :lol:
Не можете да си представите колко се гордея с тях. :daaa:
И за награда снощи ги преместих в кофички от кисело мляко, че бяха в малки картонени чашки от кафемашина.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Краси Лазаров »

Здравейте колеги,приключих сагата по организирането на новата градина. Днес засадих доматите в новата оранжерия. :dovolen:

Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Честито за оранжерията Краси и доматките са хубави. Особено се загледах по механизма с бутилката,
нали съм на тази бутилкова вълна, малко подробности ако може.

Зарових десет литрова бутилка с четири дупчици...сега чакам.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Краси Лазаров »

Това е безотказен метод за който не е необходимо нищо освен две бутилки,шлаух и вода. Когато въздухът в голямото шише се загрее,той се разширява и избутва вода по шлауха. Водата пълни малкото шише и от тежестта му се отваря прозореца. Когато температурата спадне водата се връща в голямото шише и прозореца се затваря.Голямата бутилка е с капачката на долу,тя е затворена херметично. Малката бутилка също е с капачката на долу,но тя има отвор на дъното от където излиза въздухът от нея,когато се пълни с вода. Връзките на шлауха с бутилките са херметични,за да не капе от там вода и да се разбалансира системата. Това е всичко,но ето и видео,което съм правил преди години за по-голяма нагледност. Ако има още въпроси питай. :dovolen:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”