От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

spas написа: Мар 31, '19, 16:54 Здравейте, някой може ли да каже от какво са тези жълти петна по листата на доматите? Не всички листа са засегнати, само няколко са за сега. Отглеждам ги в тенекии на гаража. Съседа предполага, че е магнезиев дефицит.

Изображение


Изображение
Листна плесен. Проветрявай, че отидЕ реколтата.
spas
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Мар 31, '19, 16:13

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от spas »

Алис написа: Мар 31, '19, 17:03
spas написа: Мар 31, '19, 16:54 Здравейте, някой може ли да каже от какво са тези жълти петна по листата на доматите? Не всички листа са засегнати, само няколко са за сега. Отглеждам ги в тенекии на гаража. Съседа предполага, че е магнезиев дефицит.

Изображение


Изображение
Листна плесен. Проветрявай, че отидЕ реколтата.
Благодаря! Вкарал съм ги в мини оранжерия с аерофолио + полиетилен понякога включвам и печка, защото през нощта пада под 0. На сутринта отварям но явно през нощта доста се вдига влажността и температурите са подходящи за гъбичките. Термометъра показва, че вътре под 10 градуса не пада. Ако не се оправи проблема, евентуално какви препарати мога да ползвам?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Днес продължих с пикирането...
да ви покажа листенцата на Черниченский чери, красиви са :)

Изображение

А това е Бляк бюти

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Spas, не мога да препоръчам препарат. Откъсни листенцата с петна.

Дим, от всички теми как можа да избереш точно тази :lol: :tzeluvka: :tzvetentze:, добре дошла и давай акъл за хубави разсади!

Ким, дано красавците ти да са и вкусни!

Честит 1 април! Шегувайте се, бъдете здрави и усмихнати! :)

Краси Лазаров, честит рожден ден! Бъди здрав и щастлив! От сърце ти желая успехи и богата реколта! :dovolen:
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дим »

Алис,благодаря за хубавите думи,но акъл не мога да давам.Аз чета отдавна и харесвам темата.Много от споделеното от всички вас прилагам в моята градина и това е резултата.Използвайки кафявите шишета/повече са/ затоплям разсада и намалявам температурната разлика.Преди два дни под агривелото с което ги завивам беше 2 градуса,а на вън -5.Така оцеляха.Местоположението ми е такова,че и тази седмица дават минусуви температури и не мога да ги засадя в парника без да рискувам.
Успешен сезон на всички пожелавам :stiskam: :stiskam: :stiskam:
pesho555
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Дек 23, '18, 07:33

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от pesho555 »

Честито на рожденика,жив и здрав :)

И аз мисля, че слагам семената на чушките много плитко.Втората партида я направих на около 2см дълбочина :)
От първия път станаха само 1 вид мексикански - някакво чили мисля, а бях насял 4-5 вида чушлета.Да се надяваме, че втория път ще се получат да не хабя само семките.


Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Миша »

Краси, жив и здрав бъди! :tzvetentze:
Бог да те пази!

Относно доматите с петната- листна плесен е почти невъзможно да се появи на тоя етап, като гледам има фосфорен глад, съответно с недоброто хранене се появяват петната, ако ви се занимава може да ги махнете, но обикновено растението само се почиства. Сега да не тръгнете да подхранвате с фосфор, просто времето е такова, че дори и да е добре запасена почвата при тези температурни разлики дневни нощни растението не винаги усвояват хр в-ва. Не бързайте с химията , бе хора.... :snif:

За чушките- наистина понякога котиледоните по-трудно се освобождават от семката, но не пипайте, както виждате по-скоро вие ще ги съсипете, като се опитвате да ги освободите, растението постепенно ще добие сила и ще избута семенцето
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Миша, хубава новина е, че не е листна плесен. :) Направо вече се бях притеснила и за моите. Дори не метнах найлон върху агривелото (3-4 ката) от страх да не тръгне плесен или някое друго гъбично.
Дим, а бутилките вечер ли ги пълниш с топла (гореща?) вода или си стоят и се топлят от слънцето?
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дим »

Алис,стоят пълни в парника и се нагряват от слънцето.С тази вода поливам вечер и разсадите.Това практикувам и в градината,но там са два бидона от по 1 тон качени на стойка.През лятото водата става на чай и на всички растения в градината им е добре.Иначе водата в кладенеца е 12градуса .Качвам я с помпата, а поливам гравитачно.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от макс »

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН КРАСИ :ssvirka: :ssvirka: :ssvirka:
ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ И ВСИЧКИ МЕЧТИ ДА СЕ СБЪДНАТ

Да се отчета и аз с моя разсад семенца от Ивко и Лидето мисля че добре се справят за сега дано да ги докарам и до трушия :lol: сега съм ги изкарала да се каляват и на слънчеви бани :D

Изображение



Изображение



Изображение


жълто чери в чинията
Изображение

испанското червено чери ,пък дали е испанско божа работа поне така го водеха в Лидела от доматки купени много бяха вкусни и на майтап запазих семки те пък взеха та поникнаха


Изображение
всички са садени на 09.02 и пикирани на 07.03 ,днес се забавлявах като пикирах 10 коренчета бял патладжан и насадих краставици крокодилчета
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”