От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Обеззаразяване с вода, оцет, кисл.вода и калиев перманг. в равни количества...още кипят. :shock:
Признавам си, че от химия не разбирам много, но защо на едните им остана бистра течността,
а на други стана черна :hmmm: Ето нагледно:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Вода -5 мл,оцет -5 мл,кислородна вода -4 мл и на върха на ножа калиев перманганат...На мене всичко ми става бистро,дори и второто добавяне на калиев перманганат пак си е бистро...Вчера сложих да се рътят няколко черита и Ямал по същата технология...От черитата 6-7 семена са се оплезили,а до сега е двадесет и осми час....

Докато е време извади от почернелите чашки семената,за да не ги съсипеш и направи всичко пак...На върха на ножа,не нож за пържоли,той ще гребне бая калиев перманганат...Една щипка,все едно ,че досоляваш чинийка с ястие...
Последно промяна от ivko69 на Фев 17, '19, 12:37, променено общо 1 път.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

По 5 мл. не ми върши работа, над 35 сорта са :angel2: Разбърках по 100 мл., пропорцията пак е спазена.
Няма цял ден да бъркам по 5 мл. Може пък по-бързо да покълнат моите. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Добре...Не те е страх,щото имаш семена... :dovolen:
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

НАМ, много ми харесва как изглеждат - с хубаво развити листенца, нисички, браво на тебе!
По-късно ще покажа и моите.

Ким, при мене не стана черно след тази процедура, която описваш. Може би една идея слабо жълто-розово.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Ще ги промивам вече...след два-три дни ще стане ясно.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Тези са сложени да се рътят на 3 февруари (предните четири). На двете снимки са едни и същи - Полярник, Жнечка, Лабрадор, Латах. Полярник се държи най-добре, Латах малко се издължи. :)

Изображение

Изображение

А тези са от 6 декември. :shock: :D Във вторник ще ги местя в кошчета с торф и ще им сложа микоризна ваксина. Не съм сигурна как точно до корените да я сложа тая микориза, ще видя колко са големи гранулките утре, като си я взема от Еконт. Малко им е студено и съм ги засушила, та може да не изглеждат много весели.

Изображение

Изображение
Последно промяна от Deleted User 7475 на Фев 17, '19, 19:25, променено общо 1 път.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Само минавам. :hihihi:
Нямам време да пиша, но ви чета.И понеже знам Алис какво ще каже...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Снимките са лоши, но са правени в движение.Това са една малка част от ранните рязани разсади.Както писах, разсадите от декември ги хвърлих щото не ми харесаха и останах само с тези от началото на януари.И по добре че не ми стигат лампите а новите вече се показват.... :nazdrave:
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

А така, браво, Дон Домат! Пу-Пу!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Абе Донче,вие с Алис се оплаквахте,ма я виж какъв разсад показвате... :hmmm: Браво на вас....Пу,пу,пу...Гледката много ме зарадва...

Някой от вас да иска резници от Лабрадор...? :lol: Коледния ми хубавец,днес го спрасках на 14 см от нивото на почвата...Сега е един гол колец,с четири почти невидими култуци... :ieeemyzh:

Днес гледах клипчета на една рускиня-много подробни,с дати,срокове и разни начини за отглеждане на ранни сортове и направо се ядосах...Жената беше снимала как се развиват разсадчетата под разни лампи,разни обеми субстрат и аз за мене си ,стигнах до убеждението,че много съм подранил със сеитбата...Ма много,поне месец...Два от сортовете които показа ги имам и аз...Дупе да ми е яко...Какво ще ги правя до края на април-не знам..
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”