Природосъобразно земеделие

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ljuboznatelna »

Тия на Агро с триходермата, за почвените патогени, стават ли за пръскане на листата срещу гъбни болести?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Става..Спазваш си концентрацията,прецеждаш задължително и си пръскаш на воля... :stiskam:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от shoshy »

А защо се прецежда :hmmm: ?
На указанията на пакетчето нямаше такива указания /поне това помня/ и аз не прецедих :snif: . И сега :hmmm:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Прецежда се защото на мен ми останаха някакви неразтворени нещица,и има голяма вероятност да се затиска дюзата по време на работа..Не си сгрешила,просто това прецеждане е като застраховка.. :dovolen:

И къде отиде опцията "Добави изображение"?
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Станимир »

Току що излезе едно много интересно видео
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ljuboznatelna »

ivko69 написа: Юни 19, '19, 21:32 Става..Спазваш си концентрацията,прецеждаш задължително и си пръскаш на воля... :stiskam:
Напръсках само краставиците и долната част на доматите. Даже и за това се чудих, защото си пише, че препаратът е за почва. Пръсках почвата, но не копах, и сега не зная имало ли е смисъл изобщо. Бих напръскала точно преди дъжд, или по време на ръмеж, но не се очертава следващата седмица. За почвата става въпрос.
Аз разтворих пакетчето в купа, както правя с всички препарати за пръскачката. Действително остават едни неразтворени топченца, в началото заради наситеността на разтвора. Изчаквам малко да се утаи, и наливам през цедката на пръскачката. Доливам вода и пак бъркам. На третия път топченцата са почти на нула.

Сега съм се захванала за правя настойка от треви, но по тази технология



(това пускане на клипчета на руски не е много удачно, не всички владеят езика, или поне добре, да не говорим, че в бъдеще ще стават все по-малко) И исках да е просто линк, но Джони ги е направил да си излизат като клип.

Та технологията е следната - жената използва окосена детелина (най-вече), и изобщо - косени разтения, за да са по-дребни. Аз този момент с косенето го изпуснах, но пък мерака е голям, затова наскубах плевели, които така и така ги има в изобилие.
Това се завързва в черен чувал, и се оставя два-три дни да "втаса". Времето е различно, просто отиваш и отваряш чувала, за да видиш резултата. При мен може да иде и седмица, защото са ми едри тревите, нищо , че е 35 градуса. Засега няма никакви зловония, мирише си на леко загнила трева, на пръст.
И като позагние порядъчно, ако съдя по видеото, поне на 3/4, се напълва половин кофа с това, и се долива вода. Нехлорирана не помня спомена ли се, но това е условие при всички такива био смеси.
Водата на жената си била топла, та манджата се готвила по-бързо. Два-три дни и е готово да поливане.

Това пръскане с Флорин 99 не знам дали не го прекалих, става въпрос за органомедния препарат. Розите ми изкарват едни чисто жълти нови прирасти. При мен хлороза си има доволно, и общо взето не се впечатлявам, но точно при розите е много силно, чак е необичайно. Не се е случвало досега. Та им предстои пръскане със зелен камък, и поливка.

Някой използва ли зелен камък? Аз съм го използвала само за почвата, за поливане. Но четох, че и гадинки може да убие.
50г в 10л се пръска за хлороза. През 4-5 дни до изчезване.
Превантивно 10г на 10л.
При гъбични заболявания 30г на 10л през 5-7 дни, като с еправи 2-3 пъти.
Килото струваше около 2-3лв.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ljuboznatelna »

Пак аз. Няма да питам, ще споделя наблюдение. Краставиците ми , въпреки пръскането с препарата с триходерма, се маносаха. Тогава имаха петънца само на някои, и само на едно-две листа, а вчера бяха маносани на всички по три листа поне. Та този препарат явно си е за почва. Дано там свърши работа. Не ми се експериментираше със содата за маната, затова извадих химиите. Тази година сме взели някакъв сорт, който не е много дащен, та рискувах да си купувам краставици, ако не ги опазя.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Когато ползваш купешката триходерма,нещата стават много бавно..Явно я забавят другите съставки..Но,ако си я размножаваш,триходермата започва да се развива на другия ден..В една инструкция за ползване на такъв препарат,четох,че почвата се третира 10-15 дни преди да засадиш,и мисля,че точно това забавяне в развитието са имали в предвид..Според мен маната няма никакъв шанс за развитие,ако е напръскано с триходерма която се развива за нула време..Лично мое мнение ..
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от peterstamov »

Таз триходерма ако не умира а се размножава защо препоръчват да се повтаря третирането след месец? Ако е толкова корава и се размножава, веднъж вкарана...........?

Какви са условията за размножаване и на какви температури издържа?
Аз ползвам, нахакал съм всичко и листно и почвено ама.........
May the Force be with You!
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Дон Домат »

Ивко да каже дали ученика надмина учителя... или ще съм на поправителен..:hihihi:
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”