Природосъобразно земеделие

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от МГХ »

Аз вече две години на балкана садя мушката в кутии от консерви за кучета /1200 гр/, които са боядисани , лакирани и украсени, без да са пробити в основата . С тераует издържат спокойно две седмици без поливане. Иначе не могат да изтраят и седмица. Това е единсъвеният начин. Слагам на иглолистните, хости, папрати ... , но на зеленчуци не съм пробвала поради съмнение дали е безопасно. Макар да пише, че е на калиева основа някакъв полимер, но не разбирам от химия.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4820
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

lidiq_macka написа: Яну 13, '19, 21:19 Ивко, ще ти пробвам идеята, защото лютите чушки ще ги садя в туби от мин.вода.А в градината слагам дебел мулч и той задържа влагата.
Тубите трябва да са боядисани,защото иначе позеленяват корените и прораства мъх...И трудно се допълват с почва,заради оребренията,аз затова минах на кошчета и кофи...Конусната форма и гладките стени ги правят много лесни за обслужване...
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от lidiq_macka »

Ще го имам предвид.
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от chakal »

Към Ивко има самополиващи контеинери със кофа пласмасова кришка парче пвс тръба 5 кутии от
кисело мляко парче плат и дрелка саморъчно се прави Аз го видях на томат помидор подтема
Посадил и забьл
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1690
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 297 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от penkeler »

chakal написа: Яну 17, '19, 10:45Към Ивко има самополиващи контеинери със кофа пласмасова кришка парче пвс тръба 5 кутии откисело мляко парче плат и дрелка саморъчно се прави Аз го видях на томат помидор подтемаПосадил и забьл
Може би говориш за това?
http://www.tomat-pomidor.com/forums/top ... ра-урожая/
http://tacticalintelligence.net/blog/ur ... ip-way.htm
Deleted User 5366

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 5366 »

Много обичам да не копая. Хем екологично, хем не се уморявам. Ето нещо по темата:
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от chakal »

Да за това всеки може. Сам да го направи.Още чели ли сте за едноклетъчните водорасли
Хлорела дават ги много полезни за растения,животни и хора също така за Сапропель
Угнил материал в сладководните езера или други водоеми м/у тръстика черна на цвят
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1425
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 198 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Станимир написа: Яну 17, '19, 21:58 Много обичам да не копая. Хем екологично, хем не се уморявам. Ето нещо по темата:
Тук в 10 минутно видео , самата Ruth Stout дава информация за себе си и нейния метод.Разбира се ,че климата в света не е еднакъв, както и самите почви.Но все пак, когато човек се грижи за земята , тя ще му се отблагодари.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1425
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 198 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Здравейте.Реших да ви покажа едно видео, в което преди много години са правили така да го нарека кесии за разсад.Ако някой проявява интерес може да го види.
Deleted User 5366

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 5366 »

ugod написа: Яну 28, '19, 19:58 Здравейте.Реших да ви покажа едно видео, в което преди много години са правили така да го нарека кесии за разсад.Ако някой проявява интерес може да го види.
Интересно познавателно видео. Аз също си правя сам чашките за разсада. По малко по-различен начин. Правя ги от хартия, като за калъп ползвам различни по диаметър бурканчета и съответно получавам различни по обем чашки. Пълненето със субстрат правя след като са готови всичките чашки. Между другото, нета е пълен с клипове на тази тема. От там се и научих. Моят начин отнема повече време, но аз имам половината време на света. Другата половина съм отстъпил на МЖ.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”