Природосъобразно земеделие

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от shoshy »

Тъкмо се обнадеждих че намерихме готова смес, а то...греда. От къде ше я търсим тази фуражна ряпа и египетска детелина🤔 /до сега даже не бях чувала че съществуват/.
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 22 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от нина »

Ще ви изброя какво има в смеската на градински център Marea (имат онлайн магазин): елда 15%; тъмночервена детелина 15%; александрийска детелина 10%; фацелия 20%; бял синап 35%; маслодайна ряпа 5%.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Нинче я виж това ли е..

https://marea-shop.net/gradina/poseven- ... 00-kg.html
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 22 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от нина »

Да това е, втора година я използвам, малко скъпичко излиза, но всеки сам си решава! В магазина казаха, че ще имат от смеската след 15 септември.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

В онлайн магазина пише,че е налично.. :hmmm:

Утре ще се обадя да проверя...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Пише,че е налично,ма няма....Обадих се,казаха,че може би началото на другия месец...
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 22 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от нина »

Като няма смеска, каквото има. В трите лехи насях пшеница и фацелия и вече поникнаха.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от clock »

Сега искам да ви разкажа какво установих преди два дни. Доматите, които садих по Гергьовден се изчерпаха и реших, че е време да ги махна. Бяха насадени в една от импровизираните ми повдигнати лехи. Както бях писала напред в темата не съм копала или обръщала земята от есента на 2017г. Единствено мулчиране на цялата леха с оплевени бурени и веднъж с дебел слой окосена трева. Реших в тази леха сега, след доматите, да насадя градински грах Скинадо. И понеже нямаше как хванах мотиката и започнах да разрохквам почвата. Плитко, едва ли съм надхвърлила десетина сантиметра. И докато копах си подскачах ей така :ieeemyzh: и ми идеше да си танцувам ей така :ieeee: Не можете да си представите каква промяна в почвата има само за един сезон! Не можех да кажа на ММ - Ела ме снимай докато копАм, за да покажа колко по- добра е станала почвата след некопането и след мулчирането! Но самата аз съм изумена от резултата! През цялото време ми беше любопитно какво се случва, греша ли, добре ли правя, но сега съм убедена на сто процента, че да!, това е правилният начин! Знаете как се сипе готовата почва от компостера, нали? Е, все едно копаех там - леко, леко, малки бучици,най - голямата колкото орех, никакви плочки от земя не се откъртваха, както беше преди. Прекопах си лехичката с кеф, дори греблото беше излишно, ръснах няколко кофи торф от компостера и си насадих грахчето на редчета. Ако успее да върже ще е супер! Руската салата за Коледа ще е осигурена с домашен грах, ако не успее ще си остане полегнал върху лехата да я пази като с юрганче и пак работа ще ми свърши :nod: За себе си съм много, много щастлива, че успях със съвсем малко да постигна това. И в мислите ми е какво ли ще е догодина, а по - догодина? А след пет години? :liubov2:
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 174 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

clock написа: Сеп 21, '18, 23:17 Сега искам да ви разкажа какво установих преди два дни. Доматите, които садих по Гергьовден се изчерпаха и реших, че е време да ги махна. Бяха насадени в една от импровизираните ми повдигнати лехи. Както бях писала напред в темата не съм копала или обръщала земята от есента на 2017г. Единствено мулчиране на цялата леха с оплевени бурени и веднъж с дебел слой окосена трева. Реших в тази леха сега, след доматите, да насадя градински грах Скинадо. И понеже нямаше как хванах мотиката и започнах да разрохквам почвата. Плитко, едва ли съм надхвърлила десетина сантиметра. И докато копах си подскачах ей така :ieeemyzh: и ми идеше да си танцувам ей така :ieeee: Не можете да си представите каква промяна в почвата има само за един сезон! Не можех да кажа на ММ - Ела ме снимай докато копАм, за да покажа колко по- добра е станала почвата след некопането и след мулчирането! Но самата аз съм изумена от резултата! През цялото време ми беше любопитно какво се случва, греша ли, добре ли правя, но сега съм убедена на сто процента, че да!, това е правилният начин! Знаете как се сипе готовата почва от компостера, нали? Е, все едно копаех там - леко, леко, малки бучици,най - голямата колкото орех, никакви плочки от земя не се откъртваха, както беше преди. Прекопах си лехичката с кеф, дори греблото беше излишно, ръснах няколко кофи торф от компостера и си насадих грахчето на редчета. Ако успее да върже ще е супер! Руската салата за Коледа ще е осигурена с домашен грах, ако не успее ще си остане полегнал върху лехата да я пази като с юрганче и пак работа ще ми свърши :nod: За себе си съм много, много щастлива, че успях със съвсем малко да постигна това. И в мислите ми е какво ли ще е догодина, а по - догодина? А след пет години? :liubov2:
Супер.Това исках да видя.Нещата, които се мъча да покажа на хората , сами да достигнат и повярват в тях.Влизам тази вечер и виждам поста, оставайки удовлетворен от написаното.Както знаете бях в България и идвайки насам успях да взема в ръчния багаж няколко вида семена.Няма значение какви семена сте намерили . Всяко семе може да използвате, в случай,че не може да намерите подходящите. Важното е земята да не бъде гола а покрита с някакъв с някакъв зелен килим.Да хубаво е да се набавят семена, с които даден участък да бъде засят с пълния спектър , които биха подобрили не само структурата на почвата а и нейните нужди от различни хранителни вещества.И най вече постепенно почвата да получава хумусния слой, които така да се каже е нейният жизнен потенциал.Но да не се увличам а да ви дам малко информация до къде съм стигнал тук.Не знам дали съм дал видео,как изглеждаха доматите е началото на месец август.
Тук в във Великобритания времето стана много нестабилно.Започнаха да спадат нощните и дневни температури, както и се одъжди.Още, като се върнах реших да намаля значително листата на растенията с цел да ги предпазя от развитие на болести. Но днес виждайки накъде отива времето обрах всичко.Даже успях набързо да по разкопая малко почвата с цел утре да засея мястото. Тази вечер ще мисля с какво. Като реша ще ви пиша по-късно.Съжалявам,че по това време много малко хора може да има в сайта. Но този щит, който имам не ми дава възможност да влизам през деня. За това ще влизам по-това време.По-добре нещо, отколкото нищо :)
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от shoshy »

Площта, която тази година беше засадена с домати, засях с фацелия, елда и бял синап. Нали е топло, за 4-5 дни поникнаха - доста бързо. Полях ги 2 пъти. Развиват се. Вече са 5-6 см високи. Почвата е доста глинеста и се надявам сидератите да подобрят структурата й :stiskam: .
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”