Природосъобразно земеделие

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от gora »

Станимир написа: Дек 5, '18, 18:20 Пътеките между лехите почиствам от тревата с електрически тример. Смених кордата с по-дебела от моторен тример и сега никакъв плевел не може да му се опре. Почиства до гола земя.
И аз така правех, но изгорих тримера-четвъртия по ред :D . Сега слагам най-тънката корда, не може така да копае, но коси по-добре.
"Бъдещето не е това, което беше"
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1426
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 150 пъти
Получил благодарност: 200 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Тревата може да бъде заменена . Като вместо това могат да бъдат засети с някакви семена .Примерно детелина.Тя може да се коси и да расте отново.Като окосеното може да отива за мулч.Тези пътеки постоянни ли са или не?
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1426
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 150 пъти
Получил благодарност: 200 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Здравейте.Понеже темата с триходермина стана доста актуална.Започнах да следя различни отзиви за него.Днес попаднах на видеото на Иван .Темата е Есть ли триходерма в ГЛИОКЛАДИНЕ? Честный обзор биопрепарата. Оказва се ,че в ГЛИОКЛАДИНЕ няма нищо подобно на триходермин . Всичко е една заблуда на хората с цел максимална печалба.
За това предлагам всеки , който има информация за продажба ма триходермина нека да я сподели.С цел улесняване на неговото закупуване.Някой предлагат подобни препарати садържащи триходермин но кой знае , колко ще са ефективни .
Deleted User 5366

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 5366 »

ugod написа: Яну 13, '19, 13:10 Здравейте.Понеже темата с триходермина стана доста актуална.Започнах да следя различни отзиви за него.Днес попаднах на видеото на Иван .Темата е Есть ли триходерма в ГЛИОКЛАДИНЕ? Честный обзор биопрепарата. Оказва се ,че в ГЛИОКЛАДИНЕ няма нищо подобно на триходермин . Всичко е една заблуда на хората с цел максимална печалба.
За това предлагам всеки , който има информация за продажба ма триходермина нека да я сподели.С цел улесняване на неговото закупуване.Някой предлагат подобни препарати садържащи триходермин но кой знае , колко ще са ефективни .
В България се продава препарата "Трифендер ВП", унгарско производство, на базата на гъбата Триходерма Асперелум щам Т1. Питах в друг форум и ми отговориха, че върши работа. Може да се купи от тук:

http://trifenderbg.com/index.php/prices
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1426
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 150 пъти
Получил благодарност: 200 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Днес ровейки се попаднах на този линк.
https://www.ebay.co.uk/itm/TNC-MycorrMa ... ctupt=true
Мисля,че в някой отношения той превъзхожда триходермина.Защото съдържа повече съставки.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1426
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 150 пъти
Получил благодарност: 200 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Станимир написа: Яну 13, '19, 14:18
ugod написа: Яну 13, '19, 13:10 Здравейте.Понеже темата с триходермина стана доста актуална.Започнах да следя различни отзиви за него.Днес попаднах на видеото на Иван .Темата е Есть ли триходерма в ГЛИОКЛАДИНЕ? Честный обзор биопрепарата. Оказва се ,че в ГЛИОКЛАДИНЕ няма нищо подобно на триходермин . Всичко е една заблуда на хората с цел максимална печалба.
За това предлагам всеки , който има информация за продажба ма триходермина нека да я сподели.С цел улесняване на неговото закупуване.Някой предлагат подобни препарати садържащи триходермин но кой знае , колко ще са ефективни .
В България се продава препарата "Трифендер ВП", унгарско производство, на базата на гъбата Триходерма Асперелум щам Т1. Питах в друг форум и ми отговориха, че върши работа. Може да се купи от тук:

http://trifenderbg.com/index.php/prices
Имаш ли представа за цената? Че нещо не я виждам
Deleted User 7475

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 7475 »

Няма цена, можеш да им пишеш с въпрос за цената.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от МГХ »

А от къде си купувате тераует. Аз го ползвам на балкана за влаголюбивите цветя и храсти. Не съм опитвала за зеленчуци. Обаче цената му е скочила на над 40 лв за кг. Намирам го за природосъобразен, макар да е полимер. Дали ?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Аз съм го купил те от тук:

https://terawet.eu/
Deleted User 5366

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 5366 »

Тия дни прочетох във форума tomat-pomidor.com материал за влагозадържащите вещества използвани в земеделието. Там пишеше, че има два вида такива вещества - едните са на основата на нишесте, а другите са полимери. За полимерните имало съмнения, че са канцерогенни. Не мога все още да се оправям с форума и не мога да открия материала, за да цитирам подробности.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”