Природосъобразно земеделие

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 7475

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 7475 »

Цветарке, онлайн ли купи плоскорезите? Мисля, че узрях за идеята да си купя и аз. Моля за връзка към онлайн магазина (може би в спойлер?).
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Цветарка »

Алис написа: Май 13, '19, 20:16 Цветарке, онлайн ли купи плоскорезите? Мисля, че узрях за идеята да си купя и аз. Моля за връзка към онлайн магазина (може би в спойлер?).
Онлайн ги купих, от Бг. Пиша от телефон, не мога да се преборя със спойлера, ще пратя лично.
Двата плоскореза са само металната част, трябва да им се сложат дръжки. Не успяха (мъжо) да намери достатъчно дълги дръжки и ми се скапа кръста и гърба, но за мене е по- лека работа от млатенето с мотика по неразбиваемите буци, ако почвата остане без покритие.
Дългите подходящи дръжки са в процес на издирване.
Между другото, в тубата има безкрайно много руски клипове, които показват как се работи с тях. Търсене - плоскорез Фокина.
Deleted User 7475

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 7475 »

Благодаря! Ето линка, ако още някой реши да си купи
► Виж съдържание
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от МГХ »

Оставих малко фацелия при доматите и тя цъфна

Изображение
Гледах растенията и се чудих с какво да ги напръскам една седмица след градушката. Засадени са върху фолио, под което има фацелия и бял синап, пръскани са преди да падне градът с листен тор. Реших ,че ще е удачно да напръскам с Алгрийн. Целите са в белези от ледените зрънца, макар да има малко счупени листа и връхчета.
Практически още са здрави, но имат белези като от едра шарка. Дори цветовете на Лабрадора не са паднали още и може би поне част от тях ще оцелеят. Кой знае.
Изображение

Изображение
Чудя се какво още да предприема или да чакам природата да реши?
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Цветарка »

Да докладвам какво заварих днес в градината:
Всички сидерати поникнали, както и невена.
НО! Нито едно растение за ядене не се е появило - нито боба, нито копъра, нито другите две подправки. Дори и суперстудоустойчивия манголд (два сорта от различни производители) няма нито едно поникнало растение. Морковите са ясни - никнат бавно.
Но какво се учудвам - температурата навън в момента е 16 градуса при 75℅. влажност.
Вътре в къщата "цели" 13 гр!
И малко снимки.
Сидератите при боба (бял синап и фацелия)

Изображение

Изображение

И люцерната с микориза по пътечките между лехите

Изображение
Deleted User 7475

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 7475 »

peterstamov написа: Дек 13, '18, 10:14 10 грама към 7 лева от там!
Изображение
Такааа, точно същото ми изпратиха, 1:1. Сега ми се иска да проверя дали има живот в тези пакетчета.
Ивко, имам оферта за тебе. Дай знак, когато си починеш от празниците. :stiskam:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Давам знак... :srock: Каква ти е офертата?Да направим от това пакетче две кофи с триходерма ли? ;)
Deleted User 7475

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 7475 »

:) Ивко, на прав път си. Ще ти изпратя едното пакетче и ще размножаваме под твое ръководство. :)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Благодаря ти за доверието Алис.. :dovolen: Иванчо Руских ни е направил ръководство,ние само трябва да следваме указанията...Или,както обичаш да казваш ти-да препишем.. ;)
Deleted User 7475

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 7475 »

Прочетох рецептите (не само за размножаване на триходермата) няколко пъти. Остава да действам. Дано е жива триходермата. Да пращам ли (по пощата)?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”