Природосъобразно земеделие

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2879
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1319 пъти
Получил благодарност: 1319 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Клеър »

Браво на лаборантите и техните ученици :dovolen: . Справяте се страхотно , а защо не и по една ферма за Триходерма за в бъдеще. ;)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Житото от тавата зараства по същия начин като това от оранж. купа..Ще го изчакам да позеленее и го връщам в буркана и пак в хладилника...За мене си съм сигурен-триходермата иска повече кислород.
Deleted User 7475

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 7475 »

Една седмица замразена и активирана - жива си е. И във водичката, в която я киснах преди да залея житото, има мицел. Малко го разклатих и затова така изглежда.
Изображение

Изображение

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Тамън се разделих с компа, и се сетих,че не съм ви казал нещо за тая триходерма...Тая която си я размножаваме...Понеже все кисна за някой,и все раздавам,та житото което вече съм го киснал,си го връщам пак в бурканчето...Вече трети път си зараства прекрасно и тоя процес ми се вижда безкраен...Докато има влага в житото,тая гъба все расте,и всеки път все по-добре и по-бързо... :hmmm: Ми аз не мога да свърша едно бурканче от 400 мл...Баси...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1306 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ljuboznatelna »

А може ли да ме насочите на коя страница, поне приблизително, е рецептата за тази триходерма и откъде се купува?
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от peterstamov »

Някой да го синтезира....може и в нова тема.
May the Force be with You!
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Цветарка »

Не знам защо, но тази тема замря...
Аз се чудя какви сидерати да сея предимно, а и от къде да се уредя със семена.
Някой в София да има информация за евтини семена?
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Цветарка »

Темата продължава да е заспала дълбок зимен сън 😢.
Краси Лазаров е пуснал видео в доматената тема какво е засял като зимни сидерати, но аз си мисля, че мястото е в тази тема.
След сланата преди месец на освободените места посях бял синап, фий и ечемик (това успях да купя без безкрайно обикаляне.
На малка част засях редово, защото мислех че поради много по-дребните семена на синапа, ако се заселят заедно с много по-едрите на ечемика и фия ще има проблеми.
Но между редовете има гола земя, която ще стане необработваема без копаене пролетта:
Как изглежда редовото засяване - с празно място между редовете:

Изображение

Много по-добре изглежда частта, в която всички сидерати са засяти смесено:

Изображение

Преди седмица засях ръж в последните освободени пространства и тя вчера се опитваше да кълне и да расте.
Надявам се, че пролетта всичко ще е наред, и че ще трябва само да мина с плоска реда, за да закопая лека сидератите.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от venetka70 »

Изображение
На свободните от култури места наръсих синап преди да тръгна от БГ. Доста места съм пропуснала. Дръпнал е вече доста. това е снимка от преди две седмици.
Като се върна ще доизчистя градината и се чудя да наръся ечемик есента или пролетта да пробвам с боб мунг. За първи път ще се занимавам със сидерати.......
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Icon »

Вземете си сух грах от магазина, само да е пресен, за да има кълняемост, към 2 лева е килото и насява много, идеален е за пред култура, бобовете са най-добри за извличане на азота от атмосферата и си е екстра за зелено торене. Нямате си представа една година, какъв хубав зелен грах изкарах случайно .. :lol: , по-вкусен и ранен от сорта Ран.. :lol: :lol: , ама го бях сял Ноември, а другото го окосих и в земята. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”