Природосъобразно земеделие

Модератор: Миша

Публикувай отговор
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от lidiq_macka »

Краси, знам, че ти ползваше Байкал ЕМ.Тъй като пише, че съдържа микоризни гъби, както и разни други полезни за растенията неща, какво мислиш?
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от chakal »

Надин Уточнение имах предвид Иван Руских не Ивко все пак знанията му са много по големи от
Нашите.За тая Микориза на Агробио не е казано ЕНДО ИЛИ ЕКТО има голяма разлика
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Краси Лазаров »

lidiq_macka написа: Фев 11, '19, 22:44 Краси, знам, че ти ползваше Байкал ЕМ.Тъй като пише, че съдържа микоризни гъби, както и разни други полезни за растенията неща, какво мислиш?
От четири години не ползвам Байкал,това което установих е че с него по-бързо се компостират растителни остатъци за друг ефект не мога да гарантирам. Иван когато направи анализ на Байкал се оказа,че в него има само дрожди.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Краси Лазаров »

chakal написа: Фев 12, '19, 06:38 Надин Уточнение имах предвид Иван Руских не Ивко все пак знанията му са много по големи от
Нашите.За тая Микориза на Агробио не е казано ЕНДО ИЛИ ЕКТО има голяма разлика
Разликата в градината беше очевидна,другото не ме интересува. :dovolen:
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от lidiq_macka »

Краси Лазаров написа: Фев 12, '19, 08:44
lidiq_macka написа: Фев 11, '19, 22:44 Краси, знам, че ти ползваше Байкал ЕМ.Тъй като пише, че съдържа микоризни гъби, както и разни други полезни за растенията неща, какво мислиш?
От четири години не ползвам Байкал,това което установих е че с него по-бързо се компостират растителни остатъци за друг ефект не мога да гарантирам. Иван когато направи анализ на Байкал се оказа,че в него има само дрожди.
Благодаря, Краси.
НАМ
Кана кафе
Мнения: 552
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от НАМ »

Краси, благодаря за информацията.
Ивко, ентусиазмът ти е заразителен 😊.
Аз мисля да направя един опит, като използвам купени и взети от околността микоризи и да сравня резултата, после ще докладвам.
Един интересен факт - ако се вземат и наложат дължините на микоризите на растенията от хубава поляна от 4 кв. м. и с дълбочина 10 см. (т.е. по-малко от един кубик), с тях може да се обиколи Земята по Екватора. Може да си представите от колко далече са в състояние да доставят вода и хранителни вещества микоризите.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1426
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 150 пъти
Получил благодарност: 199 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Здравейте.Вчера преглеждайки клипове на тема покълване на семена попаднах на това видео.
Експеримента е да се види , какъв е резултата при накисването на семена във вода и кислородна вода.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от nadin »

кислородната вода е за дезинфекция на семената. Но ако семената ти са наред,не са заразени с патогени, не виждам каква разлика ще видиш между тези киснати в кислородна и в обикновена. В такъв случай качеството на почвата ще ти е по-важно. За улесняване на покълване се ползват други неща като Gibberellic acid например ама за едни прости доматени семена дето никнат за седмица не виждам смисъл от това.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от МГХ »

При 25-27 градуса при мен никнат за три дни и една нощ, т.е. за 84 часа. Може би има значение за стари семена. За да се стимулират да поникнат, ама не знам дали си струва усилието.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1426
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 150 пъти
Получил благодарност: 199 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

nadin написа: Фев 12, '19, 11:56 кислородната вода е за дезинфекция на семената. Но ако семената ти са наред,не са заразени с патогени, не виждам каква разлика ще видиш между тези киснати в кислородна и в обикновена. В такъв случай качеството на почвата ще ти е по-важно. За улесняване на покълване се ползват други неща като Gibberellic acid например ама за едни прости доматени семена дето никнат за седмица не виждам смисъл от това.
Ако водата e 3% то тя няма да дезинфекцира.Трябва да е поне 20-30% .
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”