Природосъобразно земеделие

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 5366

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 5366 »

Много обичам да не копая. Хем екологично, хем не се уморявам. Ето нещо по темата:
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от chakal »

Да за това всеки може. Сам да го направи.Още чели ли сте за едноклетъчните водорасли
Хлорела дават ги много полезни за растения,животни и хора също така за Сапропель
Угнил материал в сладководните езера или други водоеми м/у тръстика черна на цвят
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1425
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 199 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Станимир написа: Яну 17, '19, 21:58 Много обичам да не копая. Хем екологично, хем не се уморявам. Ето нещо по темата:
Тук в 10 минутно видео , самата Ruth Stout дава информация за себе си и нейния метод.Разбира се ,че климата в света не е еднакъв, както и самите почви.Но все пак, когато човек се грижи за земята , тя ще му се отблагодари.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1425
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 199 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Здравейте.Реших да ви покажа едно видео, в което преди много години са правили така да го нарека кесии за разсад.Ако някой проявява интерес може да го види.
Deleted User 5366

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 5366 »

ugod написа: Яну 28, '19, 19:58 Здравейте.Реших да ви покажа едно видео, в което преди много години са правили така да го нарека кесии за разсад.Ако някой проявява интерес може да го види.
Интересно познавателно видео. Аз също си правя сам чашките за разсада. По малко по-различен начин. Правя ги от хартия, като за калъп ползвам различни по диаметър бурканчета и съответно получавам различни по обем чашки. Пълненето със субстрат правя след като са готови всичките чашки. Между другото, нета е пълен с клипове на тази тема. От там се и научих. Моят начин отнема повече време, но аз имам половината време на света. Другата половина съм отстъпил на МЖ.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1425
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 199 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Станимир написа: Яну 28, '19, 21:07
ugod написа: Яну 28, '19, 19:58 Здравейте.Реших да ви покажа едно видео, в което преди много години са правили така да го нарека кесии за разсад.Ако някой проявява интерес може да го види.
Интересно познавателно видео. Аз също си правя сам чашките за разсада. По малко по-различен начин. Правя ги от хартия, като за калъп ползвам различни по диаметър бурканчета и съответно получавам различни по обем чашки. Пълненето със субстрат правя след като са готови всичките чашки. Между другото, нета е пълен с клипове на тази тема. От там се и научих. Моят начин отнема повече време, но аз имам половината време на света. Другата половина съм отстъпил на МЖ.
Тук е добре, .че ги прави в момента Пълни кутията с това, което е решил След , което загъва върха , който става основа и изважда кутията.:)
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от МГХ »

Аз пък мисля да опитам този метод
Видя ми се интересно , пък и така мога да си освободя място.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1425
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 199 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Ще се опитам да направя с подложка , която се слага на покривите под циглите.Тя наподобява на изкуствена кожа.
Пробвах с една метална кутия от сирене.И я измерих и се оказа,че е някъде към 1.3л. Удобното е,че може да се навива и става по- малка в началото.А след време да се допълва според растежа на растението.
Изображение
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от chakal »

Хубаво обсъждаме ЕФЕКТ 0 Чудя се няма ли някои. Близко до Пловдив
Които да провери дали може да се купи Азотобактер,Ендомикориза
Хиподерма вериде без смес с други бактерии или гъбички за да ги
Размножаваме и да знаем какво точно имаме Защото Иван Руских
Беше споменал че хиподерма и фитоспорин не се внасят заедно в почвата
Също МОЛЯ негов подписчик. Да пита могат ли да се размножават няколко
вида гъбички или бактерии
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от nadin »

Все се каня да ви покажа как върви при мен компостирането :)
Това е есенната купа с листа. Цялата тази година отгоре ще трупам каквото дойде, окосена трева, пепел, отпадъци

Изображение

А това е миналогодишната с нахвърляни отгоре листа на божури, които на пролет ще прехвърля към другата купа:

Изображение

А тази е на три години вече угнилата , от която си взимам сея и хвърлям по градините:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”