"ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Модератор: Миша

Публикувай отговор
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

"ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от sylay »

Научих за него от руските форуми. Много го хвалят в youtube.
Други негови имена са:
- walking anoin,
- многоярусный лук,
- многогодишен лук
- живораждащ лук и т.н.
Ето как изглежда: Изображение

Някъде по форумите съм чела, че някои от хората в България го имат, но аз така и не знам от къде да си го купя.
Помагайте моля!
Тези, които го имат може ли да споделят впечатления за него? Както и как са се сдобили с него?
Много ми е на сърце, а никъде не го виждам да се продава. Вярно ли е, че винаги имаш от него и зелена маса-пресен лук и глави?
Изображение Изображение

Уж казват, че Пловдив е центъра на Агрономията в БГ, но тук нищо не намирам!!!! :snif:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Daniela Pargu »

Брей,никой ли не знае нещо за този лук :hmmm:
Стана ми интересен и на мен :daaa: :dovolen:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Ава_и_мама »

:P Мили момичета, привет! :tzeluvka:
Имам го и то доста. Вярно е, че имаш вечно "перета"(тук на село така му казват), зеленото, дори и зимата. Късаш си зелените и те продължават да си растят. Глави НЕправи. Лятото по някое време изкарва това отгоре, порастват малки лукчета, садиш ги и ето ти нов лук. Клокче, мисля, че на тебе ти изпратих в саксия. :tzeluvka:
Ако го оставя да застарее( защото е в повече), го режа ниско долу и той пак изкарва млади перца. На 2-3год го подновявам с по-млади и му сменям мястото(аз така съм си решила). Имаш си вечно пресен лук. Моят не е боледувал, не е капризен имам го от поне 15год.
Лятото като изкара лукчета, който иска да ми пише, ще ви изпратя. :tzeluvka:
В комшийката видях и такъв чесън. Обещава ми за това лято.
Deleted User 4608

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Deleted User 4608 »

Моят не направи лукчета лятото. Сега няма да го пипам и да видим дали ще направи. До малините е и може да му е било сянка.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Ава_и_мама »

И моят е на сянка. Лятото изкарва едно по-дебело и по-твърдо перо и на него се образуват лукчета. Отначало са като грудки и след време се оформя като малки лукчета. Точно както е на снимките.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от apis »

При нас името му е вечен лук,и по желание може да се направи цяла леха,засаждайки всяка година новообразувалите се лукчета.
Не знам в почвата едно лукче ли остава,както си е засадено,или и там в течение на времето стават повече лукчета.
Не мръзне,пролетно време бил по крехък,отколкото през лятото,когато перата ставали по жилави.
Но перата зимно време мисля ги няма,изкарват през пролетта,само те се късат,и те наново си изкарват.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от kim »

И аз го имам, също и такъв чесън.
alys написа: Апр 16, '18, 20:59 Моят не направи лукчета лятото. Сега няма да го пипам и да видим дали ще направи. До малините е и може да му е било сянка.
Алис, ако е този от който ти изпратих преди, трябва да направи малки лукчета.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от sylay »

Да! Четох, че и чесън имало. И това би ми харесало да го имам в лехата ми за подправки, НО вие от къде си го купихте?
Аз никъде не намирам и за това тормозя хората от форумите. :snif:

ПС: Ех, тя лехата за подправки е само идея, която започнах да реализирам, но съм още в самото начало. Иначе съм си набелязала 21 подправки/без техните разновидности/ които да засадя.

Приятели, серизно! Имате ли идея от къде мога да купя "ЖИВОРАЖДАЩ/ВЕЧЕН" Лук и Чесън, за да не ви тормозя за тях ?????

А какви са отзивите за "Живораждащия" чесън? И той ли е само за пера? Вкусен ли е? Как стоят нещата при него?
Доволни ли сте?
Deleted User 4608

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Deleted User 4608 »

Ким, ще наблюдавам и ще пиша. Може да не е "възмъжал" още. :D
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от prijatel62 »

Търся :?: един друг вид "неубиваем" лук, който загубих. Луковицата расна 6 години на лозето, оставайки в земята, като всеки сезон нарастваше на дължина и ширина. Последно реших да я преместя и видях, че е дълга 12 и широка 5см. Лятото на 2-3 пъти режехме дебелите зелени пера, които отново нарастваха. Правеше също малки луковици на върха на цветоноса.
Ако някой го има, нека пише.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”