„Китайски метод“-експеримент с домати

Модератор: Миша

Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: „Китайски метод“-експеримент с домати

Мнение от Краси Лазаров »

Това е информацията,която събрах до тук. Да ни е честита новата тема. Пишете на воля,четете на воля. :dovolen:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: „Китайски метод“-експеримент с домати

Мнение от Краси Лазаров »

още по темата в "Кръчма при Вискяр" https://xn--80atgp9ar.xn--b1amgyd9f.com ... pic=1525.0" onclick="window.open(this.href);return false;
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: „Китайски метод“-експеримент с домати

Мнение от Бобсъна »

Вкоренените резници не правят добра коренова система...затова всеки продава присадени на подложка на семенак с желаните качества(сухо,болестоустойчивост)... :dovolen:
Изображение
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: „Китайски метод“-експеримент с домати

Мнение от Краси Лазаров »

Така е затова,когато наскоро си купих лимон Майер държах да е на подложка Flying Dragon ,но това не се отнася за доматите. От години вкоренявам колтуци и части от доматени растения и имам достатъчно наблюдения по въпроса :dovolen: .
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: „Китайски метод“-експеримент с домати

Мнение от Краси Лазаров »

Направих второ видео с цел да се види как се развива разсада на този етап и да го сравня с предишното видео от преди 12 дни. Смятам че за сега всичко върви според предвижданията и това,което съм чел за този метод. Надявам се и крайният резултат да е положителен :stiskam: .
" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 4608

Re: „Китайски метод“-експеримент с домати

Мнение от Deleted User 4608 »

Краси, хубав ти е разсадът :). Лабрадор само с експериментална цел е добре да се реже, че и без друго първите домати лежат по земята. Настенка и Ръгби и при мене не бяха буйни и високи като разсад, но после тръгват нормално. Нямам предвид рязани, а обикновени.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: „Китайски метод“-експеримент с домати

Мнение от Краси Лазаров »

Да за Лабрадор и Настенка е така,но ги отрязах,защото исках и от декемврийското засяване да имам рязан и не рязан. Понеже са ниски домати и бавно растат,като разсад,другите сортове,Хъни и Пинк,ако не са рязани до средата на април ще станат 1 м.,затова от тях оставих рязани под и над котиледони и корени с колтуци. Обаче от 7януари имам рязан и не рязан Хъни и така ще ми станат три сорта с рязани и не рязани за екперимента. Отделно ще ги сравня с тези,които засях на 1 февруари,за да видя кога ще влязат в плододаване. За Ръгби ще кажа,че ми прави удоволствие да го отглеждам и като разсад и след това.
Според мен от този експеримент ще има само ползи,да ли ще имат повече добив не знам,но има други неща които много ме радват,а най-вече тръпката от това всеки ден нещо ново да се случва и през зимата. :dovolen:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: „Китайски метод“-експеримент с домати

Мнение от Краси Лазаров »

Днес мога да направя първият извод от експеримента. Сравних снимките на разсадите от 6 години назад,(всичките са правени на разсад засят по едно и също време и гледан по един и същ начин) с рязаните разсади от 10 декември 2017 г. Оказа се че големината на разсада в момента е същата като на снимки на разсад засят 7. януари през годините,но не на днешна дата,а на снимки от 3 март(всяка година снимам разсадите на едни и същи дати за сравнение) . Което означава,че разсада в момента изпреварва другите разсади от предишни години с около 20 дни. Сегашният разсад е засят 28 дни по-рано от обичайното и в момента е с 20 дни по-напред от обичайно засятите разсади.
Извода е че не не е необходимо да се засява един месец,месец и половина по-рано от обичайното както казват в клипове с "Китайският метод",а 7/8 дни,които са необходими за вкореняването на рязаните растения.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”