Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MitkoGeorgiev »

alys написа: Ное 7, '18, 10:25
Митко, какви сортове си поръча, ако не е тайна ;) ?

https://parkseed.com/giant-garden-paste ... 747-PK-P1/

https://parkseed.com/corleone-hybrid-to ... 663-PK-P1/

Първия е миналогодишната круша, която вече показах. Много съм доволен от нея.
А втория ме впечатли с краткия си вегетационен период - 60 дни. А аз отдавна търся нещо такова за оранжерията. На теория се доближава до най-ранния ( Early girl ) - 58 дни..
Другите семена са за темата "краставици, домати и други ....." :dovolen:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MitkoGeorgiev »

Всички, които ми писахте за Рапунцел, ще пратя семената в събота.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Tити
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Юни 1, '18, 09:09

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Tити »

мечтица написа: Ное 7, '18, 14:07
maria67 написа: Ное 7, '18, 12:25 Вече изчистих градината от старите корени и нали без доматки ми е скучно, та започнах да потривам ръце за новата реколта :lol: Тааа, се зарових в сайтовете за поръчка на семена, като тази година непременно искам да заложа и от препоръчаните от Краси сортове за в оранжерията:
Краси Лазаров написа: Окт 31, '18, 08:40 Сортовете са Хъни и Пинк рок отглеждани в оранжерия.
Ами те тези се предлагат само в профи опаковки (и Слава Богу, че иначе и тях ще ги "кръстят"). Питанката ми е, ако поръчам цяла опаковка дали някой няма да иска да си поделим семките?
А дали въобще в тази тема е мястото на питанката ми?
Мария,аз бих взела по 10-на семки от сорт. :daaa:
И аз бих искала по 20_30 бр от двата сорта
Deleted User 5366

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 5366 »

Дон Домат написа: Ное 7, '18, 11:32 И аз не мога да я разбера тая плесен.Това лято имах много, въпреки отворените врати, а сега при затворени врати, при мрачно и влажно време, по късните домати имах само по долните листа.Махнах ги и спря. :hmmm:
Мисля за догодина да пръскам с нещо... :hmmm:
Плесените живват при температури над 18 гр. по Целзий. Сега просто няма условия за развитието им. През лятото спасението е в ниската влажност. Капково напояване, мулчиране и разбира се проветряване. Даже може да се махнат стените на оранжерията.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

peterstamov написа: Ное 7, '18, 16:01 Миналата година Пламен взе, но сега поне на мен ще ми трябват 200-300, че покрай мен доста хора искат да им взема. Аз също разделям и пращам по малко като взема, но ми се струва че за хъни ще има доста желаещи и е добре да сме повече!? Та сега умувам 500 или 1000 да взема - могат да си се ползват няколко години!
Аз също ще искам по тридесет семки от сорт,ако е възможно.Да видя как ще им подейства врачанския климат.. ;)
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

ivko69 написа: Ное 7, '18, 19:00
peterstamov написа: Ное 7, '18, 16:01 Миналата година Пламен взе, но сега поне на мен ще ми трябват 200-300, че покрай мен доста хора искат да им взема. Аз също разделям и пращам по малко като взема, но ми се струва че за хъни ще има доста желаещи и е добре да сме повече!? Та сега умувам 500 или 1000 да взема - могат да си се ползват няколко години!
Аз също ще искам по тридесет семки от сорт,ако е възможно.Да видя как ще им подейства врачанския климат.. ;)
Аз имам още от миналата година и тази ще се въздържа.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Забележка - аз ще вземам само Хъни! Вероятно ще ги взема от генкоенчев. Да знаете и, че имат опаковки от 250 семена. Няколко човека с нужда от повече може да се комбинирате! Лошото е че към момента не виждам 500 в сайта, но вероятно ще може да се поръча!? Също мисля да стартирам към 20 Януари и затова се чудя преди или след Нова година да пазаря. Ако някой стартира по-рано да казва да вземем през м. Декември!?
May the Force be with You!
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от mimivd »

Ако има възможност,и аз бих взела 40 семки от Хъни Муун.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Време е да изпълня обещанието си - ако някой иска семена за домати, които имам, моля да ми пише. Тази година събрах семена от Лабрадор и от трето поколение хибрид Рапунцел. Всичко друго е от минали години, което не пречи, де. (Който иска резници от касис, също пишете, скоро ще го режа.)
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 22 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от нина »

Искам да попитам някой отглеждал ли е розов, детерминантен домат Торбей ( някъде е Торбай) и как се представя навън?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”