Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

През последните дни доста често се споменава сорта "Розов Блян". Спомням си че го отглеждах през 2013 г. и че беше с лека кисела жилка,освен това съм си записал,че боледува. През 2012 година опитах "Розова магия",която като че ли е по-близка до вкуса ми и продължих да го отглеждам всяка година. Ако някой е гледал двата сорта заедно нека сподели мнението си и ако имате снимка на "Розов блян" към мнението ще е супер. :dovolen: :stiskam:
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

При мен таз година даде обилно, но нямах Магия да сравня! Миналата имах и двата - много си приличат. Така и не можах да реша, кой ми е по-вкусен!

Гугъл прави каквото си иска. То ако можеше някой да предвиди резултатите, заплатата му щеше да е 6 цифрена сума!!!!

По-стара тема с повече посещения, повече снимки в темата вероятно, с повече старници и подобни неща класират резултатите по-напред!
May the Force be with You!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Веднага изпълнявам препоръките за повече снимки,И за повече страници ще се постарая...То аз и да не се старая,преизпълнявам плана... :hihihi:

Изображение


Изображение

Смених снимката..Сега са повече шишарки... :dovolen:
Последно промяна от ivko69 на Дек 23, '18, 18:16, променено общо 1 път.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1278 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Клеър »

Страхотно Ивко, и шишарката и мини звездичките. Много красиво и мило.
НАМ
Кана кафе
Мнения: 552
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от НАМ »

Клеър, Ивко, поздрави за коледната украса! Страхотни сте!
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

peterstamov написа: Дек 23, '18, 17:15 При мен таз година даде обилно, но нямах Магия да сравня! Миналата имах и двата - много си приличат. Така и не можах да реша, кой ми е по-вкусен.
Благодаря!
Deleted User 7475

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 7475 »

НАМ написа: Дек 23, '18, 18:19 Клеър, Ивко, поздрави за коледната украса! Страхотни сте!
+1 :)
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Като дойде сезона за засяване най-често говорим и търсим по-ранни сортове домати. Аз от 2010 г. се опитвам да излъжа доматите да узреят по-рано. Когато нямах оранжерия беше много трудно и въпреки това съм откъсвал узрял домат на 2.6. Обаче засявах на 7.1. и отглеждах ранните домати в 10 л. шишета. От многото опити с над 200 сорта мога да споделя,че колкото е по-ранен домата не е толкова вкусен,както доматите с малко по-дълъг срок на узряване. Затова се спрях на сравнително ранните сортове Хъни и Пинк рок,които са с отличен вкус и родовитост. Но няма да пропусна и през този сезон да експериментирам с няколко нови сорта. Ще опитам три сорта чери,които ще засея заедно с Хъни и Пинк. Това са Рапунцел,Чио чио сан и Гарднерс де лайт,това са вкусни домати,които са също с по-къса вегетация. Рапунцела е 68/70 дни до узряване. Ще опитам Полярник и Алианс за който от Агрис ми казаха,че е с около 8/10 дни по-късен от Хъни,но е бил вкусен за червен домат.
Засявам около 7 януари една част,която ще е само с рязани домати над котиледоните и ще са двустъблено отгледани. Основната част за оранжерията ще засея на 1 февруари.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Говорим си сега с кучето,ма разговора нещо не върви и и викам-Еда ще пиеме ли по една ракия..? И тя джав,джав...Ама не знам как да го разбирам..Като "да","да" или като "по две", "по две"...Ще взема да сипвам до като единия от нас падне и те така... :hihihi:

А щом и Краси и Петър говорят за Розов блян и Розова магия,значи няма две мнения-ще се пробва... :stiskam:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

Розова магия :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”