Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

Миша написа: Юни 15, '18, 11:13 Вече изоставам с традиционните химии, в смисъл- на теория знам какво действа, включително новите препарати, но на практика не ги изпитвам, основно ползвам Валмек/ Вертимек, както и маслата, така че малко ме хващате неподготвена. Фюри действа, поне допреди няколко години и в зависимост от това колко сте пръскали с него в минали сезони, не само вие, ами и комшиите, Синейс-също, нуралето-не, то е само против тютюнев трипс, калифорнийския се различава по жълтото на коремчето, ха сега им гледайте коремчетата :mrgreen: .

Ако сте имали нападение от трипс, т.е. около вас има трипси, задължително се пръска през целия сезон, ако искате да спасите не само този сезон, но и следващите
Мише, Валмек не и ли за акари или просто не е рагистриран за трипс ?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

Той е инсекто-акарицид, но нали знаете, че за всяка регистрация у нас се плаща , това е стария български лиросект , или иначе казано- абамектин, получен от почвените бактерии Streptomyces avermitilis

http://www.pesticidy.ru/active_substance/abamectin

Имайте предвид, че доста мирише, дори няколко часа след пръскане се усеща
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

Супер тогава! Благодаря ти! Взех си го тази година, но още не съм го ползвал! Ако става и за белокрилка... :dovolen:
P.S. В оранжерията до този момент не съм пръскал с никакъв инсектицид и дано не се налага.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

alexg написа: Юни 15, '18, 11:41 Супер тогава! Благодаря ти! Взех си го тази година, но още не съм го ползвал! Ако става и за белокрилка... :dovolen:
P.S. В оранжерията до този момент не съм пръскал с никакъв инсектицид и дано не се налага.
става
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Мише, публикувай таблицата с маслата и тяхното използване.
Преди два дни окърших долните листа на краставиците. По няколко от тях беше плъзнала брашнеста мана, но нямах препарат на място. Само да не се метне и на доматите в съседство. Утре ще пръскам. Имам само Верита. Може да пробвам и с прясно мляко.
Баща ми ми се скара за листата. Сега нямало да има сянка и на този пек водата бързо ще се изпарява.
Дали да не нахвърлям във вадите суха трева или парчета от кашони? Дано последното не е прозвучало много смешно.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

помидорче написа: Юни 15, '18, 16:15
Дали да не нахвърлям във вадите суха трева или парчета от кашони? Дано последното не е прозвучало много смешно.
Виж това:
http://biogradinka.agrolink.org/pochvat ... eshti.html
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Ивко, благодаря! :daaa: На прав път съм значи... Свекърът има сено в плевнята от 15 години непипано. Значи сега ще го пипна-а-а-а-а :nod: и кашони ще разпертушиня. :ieeee:
Комшията / стар дядо/ пак ще ми се смее като нахвърлям картона. Той опънал едни прави редове ... Пък моите криви и грозни... Пролетта викаше: " То не са прай тъй, на то на начинаещите граждани Господ им помага."
Сега каза, че чесънът, доматите и ягодите ми са по-хубави от неговите. Ма то тъй щото съм се изтарикатила и кой знай кви чужбински съм ги поръчала по пощата... Обещах му другата година да му дам семена и коренчета от каквото си хареса...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Di_Va »

Помидорче, и нашите редове все не успяваме да ги изправим, не стига това, ами ММ, когато забива коловете на доматите, не успява някак да ги направи успоредни, като леко пияни са :). Една година се ядосах и казах, че аз ще ги забивам - голяма грешка, после една седмица ходех все едно са ми счупени ребрата, от тогава гледам да не се ядосвам на "пийналите" колци :lol: :lol: :lol: .
Днес купих Валмек, ще видим кога ще стигнем до него, чудя се дали ми трябва специален прилепител или може и с веро?
Аз, от върл противник на пръскането, тази година съм променила тактиката, защото ако не успеем да отгледаме нищо, тогава ще купуваме продукти, пръскани кой знае с какво! На тези мисли Мишето ме доведе миналата година и сега се опитваме да се грижим за нещата по малко по друг начин.
Мише, благодарности, мила, за всичкия опит и съвети, които споделяш с нас!
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

polyabs написа: Юни 15, '18, 01:11 Момичета и аз ще искам семенца от лабрадора за догодина, събирайте ако може, моите закъсняха и са два корена, не знам дали изобщо ще вържат.
Поли, как така са закъснели? Лятото още не е почнало по календар. Имаме още цели три месеца. Ако са навън лабрадорите, съвсем нормално е да не са вързали.
МГХ, ще те имам предвид за семена, нека събера. :stiskam: Друга година садя и в градината по някой корен, а сега са ми само в оранжерията (вече не я затваряме нощно време).
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от polyabs »

от alys » пет юни 15, 2018 11:22 pm

polyabs написа: ↑
пет юни 15, 2018 1:11 am
Момичета и аз ще искам семенца от лабрадора за догодина, събирайте ако може, моите закъсняха и са два корена, не знам дали изобщо ще вържат.

Поли, как така са закъснели? Лятото още не е почнало по календар. Имаме още цели три месеца. Ако са навън лабрадорите, съвсем нормално е да не са вързали.
Алис, до преди две седмици бяха още в транспортни саксийки, много дребнички бяха и аз все не ги садя в градината, сега ги дадох на свекървата да ги засади и отгледа, защото при мен не остана място, ако оцелеят, ще имам семенца ... ако не ще искам от вас, догодина мисля да си направим и парник и ще се наложи да садя за ранни в него.
По повод препаратите сега след много четене си купих два биопрепарата: Ним азал и Натуралис, поръчах и ПИРЕТРО - НАТУРА но не са ми го изпратили. Имаше кометари че са ефикасни но са скъпи, но те се използват в малки количества ....
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”