Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ивко ти гласува пълно доверие.. :stiskam: :tzeluvka:
Deleted User 7475

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 7475 »

Едно ДА имам вече, благодаря! Ще почакам за още. :D :stiskam:
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Като говорим за заглавие на темата, най-доброто, най-точното и най-добре описващо съдържанието й беше първото заглавие. Няма как да подминеш тема с име "От А до Я за любимите домати" когато си търсил свързани с домати въпроси през Гугъл. Моето мнение е, че това заглавие трябваше да се запази и да се променя само годината. Но след като този подход не се прие, реших да не се вълнувам от формалното име на темата, защото за мен тя си остава "От А до Я за любимите домати" :angelche:
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Алис написа: Дек 23, '18, 12:36 Едно ДА имам вече, благодаря! Ще почакам за още. :D :stiskam:
Ето още едно от мен! :tzvetentze:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

MotacillaAlba написа: Дек 23, '18, 12:47 Като говорим за заглавие на темата, най-доброто, най-точното и най-добре описващо съдържанието й беше първото заглавие. Няма как да подминеш тема с име "От А до Я за любимите домати" когато си търсил свързани с домати въпроси през Гугъл. Моето мнение е, че това заглавие трябваше да се запази и да се променя само годината. Но след като този подход не се прие, реших да не се вълнувам от формалното име на темата, защото за мен тя си остава "От А до Я за любимите домати" :angelche:
Много,много,много си права,защото това заглавие хваща всичко отнасящо се за доматите-и разсад,и ютеници,и подготовка на почва,и болести,и салати и всииичко...
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Алис......... за Коледа! Да подредим там, пък тук си драснем до края на 18.
Последно промяна от peterstamov на Дек 23, '18, 13:40, променено общо 1 път.
May the Force be with You!
Deleted User 7475

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 7475 »

MotacillaAlba написа: Дек 23, '18, 12:47 Като говорим за заглавие на темата, най-доброто, най-точното и най-добре описващо съдържанието й беше първото заглавие "От А до Я за любимите домати" :angelche:
:daaa: :tzeluvka:
peterstamov написа: Дек 23, '18, 13:39 Алис......... за Коледа! Да подредим там, пък тук си драснем до края на 18.
:daaa:
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от нина »

Алис, и от мене имаш ДА! А относно заглавието и аз харесвам първото, но това не е толкова важно! Който ни търси, ще ни намери! Весели празници на всички и огромно БЛАГОДАРЯ за всички знания, за споделения опит и най-вече за хубавите чувства и колективния дух, които в днешно време се срещат все по-рядко! Голям доматен късмет на всички! :dovolen: :dovolen: :dovolen:
НАМ
Кана кафе
Мнения: 552
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от НАМ »

Алис написа: Дек 22, '18, 20:53 Докато сеех и садях само Розов блян, без да знам името на сорта, се стараех с всички сили да запазя семена за следващата година. Не знам какво точно ме накара да започна да изпробвам де що видя.
....

Отклоних се, а исках да напиша, че много искам да не ми се налага да събирам семена, а да се продават, но да са надеждни.
Алис, според мен хванеш ли един път вируса с пробването на нови сортове, лек няма ☺

Това с продажбата на надеждни семена не е достатъчно според мен. Ние нямаме примерно фирма като английската "Real seeds". Аз им чета редовно сайта като роман за разтоварване ☺. Хората продават само семена, произведени в тяхната градина или в градините на дребни фермери около тях. Знае се, че продаваните от тях семена са идеално пригодени за късо и влажно лято. Те продават само изпитани от тях семена, а не препродават де що видят или могат да купят за по-евтино.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1278 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Клеър »

Алис , ако не ти е проблем по-добре ги изтрий датите. Точно на новогодишни домати не им отива тази дата. То аз веднъж да реша да снимам с фотоапарат уж да излязат по -хубави снимките като за нова година пък се изложих.

Още едно ДА и от мен. За мен заглавието няма значение - всички са хубави. По важно е да сме живи и здрави и заедно да продължим напред в приятни разговори и беседи със добър тон.
Прегръдки за всички
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”