Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от cameraman »

Ще ме про-Сълзите. :ieeemyzh:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от clock »

Да попитам и да помоля ако на някой му е останало семенце от домата на Руми Варна дали ще може да отдели няколко семенца и за мен! Изглежда страхотно, а и всичко, което четох за него са само суперлативи. Заслужава си човек да има такава гордост в градината.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от vanina_g »

Аз пък търся някоя друга семка от тоз Лабрадор, да пробвам!
Ако някъде се продава, моля да ме насочите! :tzvetentze:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от хортензия »

Мише аз такива цветове съм виждала при розовите едри, ама пусто сърце свидливо не ми дава да ги премахна :dovolen: Действително резултата е голям, но деформиран домат от който хвърляш 50%.

clock, дай ми адрес на лични и другата седмица ги имаш :daaa: Да кажа, че семената съм ги събирала от оранжерията където имах листна плесен.Аз задължително обеззаразявам дори купешките семена(3% кислородна вода), не знам дали може да се предаде нека Миша се произнесе.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от clock »

Хортензия, огромно ти благодаря! :liubov: Ще се постарая да им е добре в моята градина, грижи и любов няма да им липсват.
Благодаря ти!
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от katina »

Ще помоля и аз за семенца от сорта на Руми Варна, ако има някой в повече. Имам един сорт, който ми е даден от село и доста ми прилича на Руминия, но не съм сигурна, сравнявам го със снимката на Миша, тази е моя
Изображение
Много хубав домат - месест, сладък, средно едър. Има един недостатък- понякога има кухини отвътре, но му е простено :dovolen: Задължителен за сеене домат ще е Ръгби. Миналата година го сях за първи път и съм очарована, това е най-родовития домат, сладък, месест. Прави доста колтуци, но това да му е недостатъка.
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от vlax »

От години следя форума,изчел съм всички страници за доматите и се включвам от време на време с моите все още малки познания и 5 годишен опит.Разсада си го правя сам-основни са Ръгби и Рила,останалите сортове са експерименти и проби. Тъй като отново се споменава домата Руми Варна,да попитам от къде идва името му? Мисля,че беше кръстен на колежка от форума от Варна или греша? Питам,защото миналата година купих няколко корена готов разсад от пазара и жената която ми го продаде,не можа да ми каже сорта-отговора беше "много хубав домат,ние сме го кръстили Варненски и доста години правим и продаваме разсад от него".Пробвах го и ми хареса много,описанията,които давате за него отговарят и като гледам от снимките на Миша мисля,че е същия. Запазих семена от него и мисля да пробвам пак.
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от gora »

нина написа:Gora, детелината в смеската е александрийска и тъмночервена. В момента растенията са около педя високи, но не знам какво ще стане като хванат студовете, поне няма да седи гола лехата.
А, ще спрат да растат и като се затопли пак тръгват. Има един български сорт грах Весела - в началото на април е цъфнал. Много гъста зелена маса формира. Отличен ще е за целта - това е лично впечатление. Тъмночервената детелина трябва да е инкарнатна, и тя прави хубава маса, но по късно, края на април, началото на май.
За другите компоненти - рапицата и ряпата - те би трябвало да се вдигнат в началото на април. Но зимуващия грах и фий са с много протеин /азот в биомасата и би трябвало да са по-добри........
"Бъдещето не е това, което беше"
Богомил Тодоров
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Дек 24, '16, 18:51

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Богомил Тодоров »

Здравейте и успешен сезон!
Тази година ще сложа в оранжерията малко Афен, Пинк рок, Хъни муун и нещо ново (което предполагам е добре забравено старо)- Алено сърце, за което днес прочетох на опаковката , че всъщност е червен домат и малко се разочаровах - мислех алено , че е розов ама карай... Колеги от тези семена които изредих имам по около 100-ина семки от вид +други проф. семена, диня , подложка , и тн. С удоволствие бих ги споделил на доставна цена така че , ако някой иска нека пише на лични , да не отекчаваме темата, която си е чисто- нова.
Поздрави, :stiskam: да сте здрави и да бачкате с кеф в градинките си :stiskam:
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от gora »

vlax написа: Мисля,че беше кръстен на колежка от форума от Варна или греша? Питам,защото миналата година купих няколко корена готов разсад от пазара и жената която ми го продаде,не можа да ми каже сорта-отговора беше "много хубав домат,ние сме го кръстили Варненски и доста години правим и продаваме разсад от него".Пробвах го и ми хареса много,описанията,които давате за него отговарят и като гледам от снимките на Миша мисля,че е същия. Запазих семена от него и мисля да пробвам пак.
И при нас го има като "варненски" - формата му наподобява куб, понякога има кухи камери. Аз все не смея да заложа на него, с идеята, че хибридите са по-родовити......
"Бъдещето не е това, което беше"
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”