Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MitkoGeorgiev »

MotacillaAlba написа: Окт 11, '18, 12:45 Понеже стана дума за крушовидния домат на Теди и докато търсех насам-натам в мрежата какъв му е произхода, вждам, че Сърцето на Албенга изглежда по подобен начин. Искам да помоля тези, които са отглеждали и двата сорта, да направят сравнение. Интересува ме не толкова сравнение на вкуса, а по-скоро на растението като размер, устойчивост, родовитост и т.н. Аз познавам Крушата (от тази година), но не познавам Албенга.
Да ти кажа и аз не съм доволен от Албенгата. Отказах се от нея преди две години. Тогава кълняемостта беше добра, но и при мен бяха никакви доматите. Нещо средно между голям орех и малка кайсия, но повечето биеха към ореха :dovolen: . До тях, на същия ред бях сложил
Червен крушовиден от Флориан. Еднакво поливани, еднакво торени но резултата беше в полза на крушата. Тази година взех пак крушовиден от същата фирма, но беше някаква специална селекция и не пишеше да е хибрид. Много съм доволен. И дащен и неразболяващ се. На снимката е около 80 см. а виж какви китки е направил. И най-интересното е че завърза почти всеки цвят. Разбира се не му стигна времето да направи от всеки домат, но берях през цялото лято и от първа китка.


Изображение


Мисля че това е той на по-късен етап, но не съм 100% сигурен

Изображение



А това е целия ред, но сниман от другата страна, че много се наклони от тежестта

Изображение
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Митко, явно е въпрос на семена, но не по-малко важно е как ги гледаш. Евала за добива!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Днес изчистих градинката..Егати голотията,един тагетес и три хризантеми...Мъка,мъка.. :cry:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Хм, тези домати които писа Алис ме заинтригуваха и точно тези които издържат на картофена мана. :hmmm:
Май ще се поръчват още сортове. :ieeee: :ieeemyzh:
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Аз изчистих вчера краставиците,че започнаха да стават едни криви и недъгави, чушките и започнах доматите.Два реда пипер още се ослушват, ама ги оставих, да не е без хич.Обаче гледката е кофти.....
Ама вие както сте започнали със сортовете, догодина май ще сея по корен от сорт. :lol:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

lidiq_macka написа: Окт 13, '18, 19:59 Ама вие както сте започнали със сортовете, догодина май ще сея по корен от сорт. :lol:
Докато пробваме всички сортове, зор ще видим! :D
Титриф

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Титриф »

Днес дойде ред и на градината, щото имах други грижи. Имаше десетина стръка домати дето можеха и да дадат още нещо. Крокодилките и те даваха по някоя краставичка.
Пипера обаче го оставих.Нещо му стана и полудя.Само да му метна един найлон и ще има чушки за Никулден. :D
Ма преди това трябва да си доправя покрива на вилата, че дъждовете идват...
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Абе, хора, с какво ги храните тези домати? Митко, Краси, Ивко и другите другари и другарки...то народили като за изложба и болести никакви. Пу! Пу! Пу! Все така да е! Как го постигате? Като гледам моите беднички и опърпани, пожълтели, болнички. Направо си мисля, че някъде бъркам генерално.
Алис, ти имаше овце. Овча тор ли ползваш за подхранване? Една колежка ми предложи, но е далеч. Дали си струва да натоварим в колата няколко чувала? Иначе наблизо има птича тор и от крави. От циганската махала мога да си уредя и конска. Абе ориентирайте ме в естествените торове.
troll

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от troll »

Таз година при мен беше много лошо.
Нямаше слънце и дъжд.
Въпреки всички гяволуци нема домати вкусни.
Добре, че имам консерви от предишните години, та и аз да кусна вкусен домат.
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Еха, най-накрая и чичко Трол се включи. Добре дошъл отново!
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”