Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1690
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 297 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от penkeler »

От някаква препратака попаднах на една facebook страница. Аз не ползвам facebook, но мисля, че има полезни неща. Особено за такива като мен, дето градината не е нито сновното, нито единственото занимание.
"ДОБРИ ПРАКТИКИ ПРИ ОРГАНИЗАЦИЯ НА РАБОТА
Месечни акценти
o Месец май – листно торене и подсилване с коприва
o Месец юни – поставяне на медно телче, борба с листни въшки (черни мухички), алтернария и върхово гниене, колтучене и привързване
o Месец юли – често пръскане за картофена мана и алтернария, колтучене и привързване, често поливане на по-ранните сортове
o Месец август – често шербетуване, поливане, борба с миризливки
o Месец септември – често поливане, борба с миризливки, алтернария (напетняване и съхнене само на листата, без да се засягат плодовете, независимо от поливането)
Има и други неща върху които си струва човек да се позамисли или да пробва, тъй като не става въпрос за химия. Заслужава си да се прочете публикацията, а също и коментарите под нея докъдето се говори по тази тема.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

alys написа: Юни 15, '18, 23:22
polyabs написа: Юни 15, '18, 01:11 Момичета и аз ще искам семенца от лабрадора за догодина, събирайте ако може, моите закъсняха и са два корена, не знам дали изобщо ще вържат.
Поли, как така са закъснели? Лятото още не е почнало по календар. Имаме още цели три месеца. Ако са навън лабрадорите, съвсем нормално е да не са вързали.
МГХ, ще те имам предвид за семена, нека събера. :stiskam: Друга година садя и в градината по някой корен, а сега са ми само в оранжерията (вече не я затваряме нощно време).
Аз посъбрах немалко семена от Лабрадор и още събирам. Мога да отделя около 200.
Алис, ако не възразяваш, мога като поизсъхнат достатъчно да ги изпратя до теб за моя сметка, а ти след това да ги разпределиш между желаещите. Тъй като имаш регистрации при куриерите, а на мен не ми се занимава много да си правя такава. Освен това ти си ми източника на Лабрадори и не само... :tzvetentze:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Интересно защо моите нямат семена.
Хайде зимата да разменяме пратки. :) Дотогава може да се появят Лабрадори със семена. Ще имам предвид предложението, MotacillaAlba. :*
Аватар
Елена58
Кафе с мляко
Мнения: 240
Регистриран на: Апр 22, '13, 09:23

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Елена58 »

http://prikachi.com/images/299/9351299w.jpg
Здравейте искам да помоля за съвет какво им е на доматите,и с какво да пръскам.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

alys написа: Юни 18, '18, 13:45 Интересно защо моите нямат семена.
Хайде зимата да разменяме пратки. :) Дотогава може да се появят Лабрадори със семена. Ще имам предвид предложението, MotacillaAlba. :*
И при мен някои нямат, но пък тези, които имат - имат много. Просто съм насадила повече корени и засега само от тях бера. Очаквам Ръгби, Оаксаканско бижу и може би Бонония за следващата неделя - надявам се да има узрели, защото са се избистрили вече.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

alys написа: Юни 18, '18, 13:45 Интересно защо моите нямат семена.
Хайде зимата да разменяме пратки. :) Дотогава може да се появят Лабрадори със семена. Ще имам предвид предложението, MotacillaAlba. :*
Моите 2 г. имаха семена а на третата не видях нито едно.Имаше някакви подобия на семена, но доста по- малки и нехилитни.Нареждам се и аз на опашката за семена.
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от mimilisa »

Не можах да се стърпя :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

:hihihi:
Къде е форумната иконка с чашката ? Забравили сте да я сложите и трудно ви откривам в дългия си списък с линкове. :ufff:
Титриф

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Титриф »

mimilisa написа: Юни 18, '18, 17:09 Не можах да се стърпя :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

:hihihi:
Къде е форумната иконка с чашката ? Забравили сте да я сложите и трудно ви откривам в дългия си списък с линкове. :ufff:
Такива домати си купувам от пазара- нема грижи, само кинти
:hihihi:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ето един домат Изображение
Не виждам снимките на mimilisa.
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

И аз ще събера семена от Лабрадор. В началото на зреенето от 20 доматчета 1 имаше семе, сега близо в половината. Може би трябва да достигнат някаква възраст, сякаш потребителската зрялост изпреварва ботаническата.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”