Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от apis »

alys , и на мен отдавна ми се искаше да опитам тази дива роза,и меча лапа.
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Ивко, февруари си поръчах от Христо Христов Полско яйце, но не съм го сяла. Не знам дали и моите семена са объркани като твоите, но ако искаш, ще ти пратя няколко семенца.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

При мен узря и последният от Серия 1 - Розовият блян. Макар и 40 дни след Лабрадора, и той е готов, при това единият от трите узрели е "саксийна рожба". Това по принцип не е най-добрата идея, но пусти мерак.
Изображение

Иначе - Оаксаканско бижу 22 дни след Лабрадор, Ръгби 29 , Бонония 36 и Розов блян 40 дни след Лабрадора. Много му се зарадвах на този блян и бързо беше изяден... Но и останалите си ги бива. Абе, все по-труден ще става избора кой точно да отиде в салатата, но дай Боже това да ни е проблема ! :ieeemyzh:

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

помидорче написа: Юли 16, '18, 14:50 Ивко, февруари си поръчах от Христо Христов Полско яйце, но не съм го сяла. Не знам дали и моите семена са объркани като твоите, но ако искаш, ще ти пратя няколко семенца.
Аз имам още около 30 семена,ама не смея да ги пробвам пак..Май ще натискаме повече на едроплодни,защото... :hmmm: ,ами има защо..


MotacillaAlba,браво на теб :daaa: :daaa: :daaa:
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Ивко, едроплодното си е най-хубаво :nod: , ама аз посях и черита заради дребосъчка, яде ги като бонбони. Снощи ни гостува още един тригодишен дребчо и като нападнаха Рома черешка... всичко обраха и ометоха.
В този ред на мисли, да попитам знаещите. От зеленчуков магазин в Китен купих черита на малката. Много ги хареса. Сладки, сладки, чак захаросани. Събрах семенца, ама дали ще станат догодина. Дали не са хибриди повечето черита? :hmmm: :?:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Пробвай с един-два корена, стига да имаш място. Рапунцел F3 се получиха отново дълги, но малко по-едри, интересни са. Все не мога да издържа да станат червени, късам ги по-рано. И нали са малки доматчета на входа на оранжерията, не ги пропускам.
Все още не мога да различа като вкус и външен вид Паулина и Бонания.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от МГХ »

Много вкусен Пудовик. И красив. Догодина със сигурност ще го сея пак. При мен узря първи, заедно с Ръгби. След тях е Ниагос. И той ми хареса , но аз харесвам тъмни домати.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Тия 3-4 дни нещата се развиват много бързо,докато погледнеш,че някой почнал да зазрява и хоп-той узрял...Горе трите-Настенка,доле в ляво-Розово с картофени листа,и доле в дясно обърканите семенца-ще го кръстя Неопалка.. :lol: Общо 2,706,а Неопалката-815гр.Това ми е най-големия домат до сега..Ще изчакам жената да се прибере от работа и ще пробваме заедно...То само големия не сме пробвали...


Изображение
Титриф

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Титриф »

MotacillaAlba написа: Юли 16, '18, 14:53 При мен узря и последният от Серия 1 - Розовият блян. Макар и 40 дни след Лабрадора, и той е готов, при това единият от трите узрели е "саксийна рожба". Това по принцип не е най-добрата идея, но ...
Нашол, па зашол викат шопите... Екстра са ти доматите. :stiskam: Аз продължавам упорито да разпитвам за "лични данни" относно условията дето растат. Интересува ме каква е височината, близо ли е планината, вали ли почти всеки ден както при мен от месец и половина.
Около 30 години се навъртам покрай доматите, къде при дядо и баба, къде покрай баща ми, и съм се убедил,че трябва да садя това което става на подобен климат като моя.Иначе не става, и не става. И в момента гледам какво е при човек само на 500 м. от мен, но аз съм на 715м.височина, а той на 600. При него има слънце 3 часа повече . Аз съм в дере- той на равно. Денонощната амплитуда на температурата при мен е по-голям и т.н.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Нощната минимална е около 11-13 градуса тези дни, а през деня в оранжерията максималната е около 31-35. При нас не вали чак толкова, не се оплаквам от дъжд. Добре беше. Външните домати са ОК, но тези в оранжерията не изглеждат добре. Докато метна мрежа отгоре, докато отворим втори прозорец, освен двете врати, мина време, беше много горещо и влажно през деня, студено нощно време. От дъждовете все пак натича вода вътре. Чак сега разредихме поливките. Надеждата ми е в новите, засадени от колтуци, домати. Другите не знам дали ще живнат. Както писах, първите китки бяха страхотни, а нагоре е слаба работа. Не ми харесват на цвят, пожълтели, поизсъхнали, непораснали. От едната страна почвата явно задържа вода и корените страдат. Хайде, оплаках се едно хубаво! :)
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”