Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Титриф

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Титриф »

Титриф, къде и как го гледаш тоя пипер и крокодилки, че раждат още
[/quote]
Почти съм на твоите условия, само дето нямам оранжерия . Сланата която мина и при теб попари част от доматите, крокодилите и пипера. Явно е било на кантар.
Това дето оцеля е мижава работа, но досега не съм имал развитие на пипер толкова късно(три сорта са, долнопробна магазинерска мешавица). Също и на краставици. Крокодилките са уникат. Доста сортове и хибриди са ми минали през ръцете.Оставих само пипера щото съм насновал със сезал стръковете, и ако премахна някой ще се развали конструкцията. Нека си кютат, то е повече от любопитство какво ще стане.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ясно, благодаря за отговорите!
Погледнах в касетките с пипер и домати и намерих 3-4 жълти домата. Не съм сяла и садила жълти. Или някъде по веригата нещо се е объркало, или някакво опрашване, чудна работа. А на вид са като Розов блян, едрички, леко сплеснати. За жалост нямам спомен от кое растение са. Брала съм ги зелени.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

В предишния си коментар писах,че трябва да помисля защо растенията ми имаха такава слаба коренова система...Разрових се в записките ми и на едно от листчетата пишеше "Гледай пак семинара на Краси,там има всичко.." Е,гледах го пак,не знам за кой ли път..И разбрах къде съм сгрешил-всичко е от неправилно поливане...И след разсаждането не съм ги засушавал,за да ги накарам да търсят вода,и като разсад си ги поливах повече от колкото трябва,а Краси много добре го е казал-едно е хладилника да е на една ръка разстояние,и съвсем друго,когато е на един километър... :lol:
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Мното странно - тези домати от снимката са Розово с картофени листа, засадени от колтук. Обаче като ги гледам - оцветяват се май като черен домат... Ако бяха от семе, щях да мисля, че е грешка, но те са от колтук. Разбира се, колтукът може също да е сбъркан, но всъщност няма от какво. До тях е японският черен, но той е със съвсем друга форма и размер на плода, а и на растението. Ще видя какво ще се получи като узреят напълно ...
Иначе при мен сезона на доматите продължава благодарение на топлото време. Краставиците обаче май приключиха - тези от снимката са последните.

Изображение

Есенна реколта:

Изображение
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Алис, ей сега прочетох и твоя коментар за жълтите домати. Майтап, при мене черни, при тебе жълти. Сетих се, че ти изпращах малко семена от Христов - възможно е там да е прескочила някоя семка. Ако станат ярко-тиквено жълти, може би е Алтайски оранжев и тогава грешката може да е моя. Ако станат друг вид жълти, тогава значи може да са дошли така от Христов. Е, може и по други пътища да са стигнали... Но историята при мен с колтука си остава шах с пешката засега. Хубаво, да кажем, пчеличката е била по-бърза от собствените на домата опрашители... но е минала и по четирите домата... :hmmm:
А ето го алтайския, ако случайно е той:
Изображение
Тука е Японския черен - очевидно не са доматите от горната снимка.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Трол с право ми е правил забележка да не се обяснявам, а да снимам. Ще поправя грешката. Стърчиопашке, мисля, че имам още два домата и съвсем забравих за Алтайския, който ми изпрати, явно не съм потърсила табелката с надписа, та няма грешка от твоя страна (цветът е наистина оранжев, а не жълт). :) Ако е той, значи и той е оцелял след маната, защото беше само в градината.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Абе, знаех си, че има някаква тайна за доматите дето ми убягва...ама сега разбрах.Доматите са ви толкова хубави, щото....ги връзвате с мартеници.... :hihihi: :hihihi: :D
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Изпратете ми линк към семинара на Краси. Майка ми не случайни каза, че го знае от стари градинари. Засее ли се домата, не се полива поне месец. Само в екстремни засушавания може малко. Развива корен значи през това време. Ама вие това си го знаете, а ние с Ивко откриваме сега топлата вода.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ами те са няколко...Ето отправна точка..И го гледай сама и поне два пъти,аз уж внимавам,но всеки път откривам нещо ново,на което не съм обърнал внимание предишния път...





Днес не бях на работа и цял ден гледам клипчета,чета какво са писали по-вещите по темата и пиша....Ми аз половината от по-важните неща не съм ги правил,какво щеше да стане ако ги бях направил?Ма това е защото намерих информацията късно... Другата година ще съм по-подготвен..Нямам търпение....
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Сезалът ми образува нерви... Намерих си памучен шнур за многократна употреба на добра цена. В края на сезона ги обеззаразявам със спирт. А бе, дизайнерски домати, дизайнерски връвчици :hihihi:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”