Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Boby
Kафенце
Мнения: 29
Регистриран на: Авг 1, '18, 10:13

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Boby »

ivko69 написа: Ное 10, '18, 23:16 Яааа,още една комшийка.. :ieeemyzh: Да не би съвсем случайно да си онова Бобенце ,което си има на Ивко от семенцата...?
Същото! :gush: :gush: отново благодарности за семенцата и за рецептата против котешките акита. Комшийката ми има 5-6 домашни и незнаен брой дворни, разбирай над 20 + прииждащи. Обърнаха ми градината на тоалетна. :evil: :evil: :evil: . Извинявам се за спама :tzvetentze:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Мишок,понеже ме знаеш,че много чета,та четох и за къртиците..Друг е въпроса,какво от това което чета ми влиза в главата..Ще ти кажа кое най-много ме ядоса в държанието на една къртица,и от тук се започна целия лов...Преди две години си почнах с пробите да си садя некакви неща и попаднах на един тунел на къртица..Затрупах го и продължих със саденето,но на другия ден пак купчинка и пак тунел..Викам си-аз съм рибар,кукички има и ще те хвана...Направих една система от куки и я пъхнах във тунела..И знаеш ли какво направи тая гадинка..? Избута куките отвън и се изака на тях...Побеснях..Тя ще ми ачка на майсторлука..И се почна..Четене,проби,капанчета руски,които не са много ефективни,капанчета челюстни,и те не ми харесват..Докато попаднах на тия за които говаря..Да,ама струваха около 40 лв,затова пак интернет,ютуб,руснаците,устройство на еди кое си капанче и хоп...Те го те...Безотказно-сработи ли,две мнения няма..Лесно се слага,лесно се борави,лесно се познава има ли къртица или няма и така...И сега ще ти бия една контра...Не ми се иска но трябва..Тия къртици са много умни животни,правят си тунели на различни дълбочини.Едните ги ползват като магистрали и по тях се предвижват,ловуват,чифтосват се,поддържат ги чисти и т. н.По-дълбоко си имат спално помащение ,тоалетна и...склад..И какво си държат в тоя склад-червеи,ма основно червеи..И то не умрели и изсъхнали,а живи..Защото къртицата в слюнката има някакъв токсин,еба ли му майката какъв,но този токсин парализира червея за да не може да избяга,а иначе си е жив и пресен и готов за обяд...Та кой е по-полезен в градинката..?Къртицата,която ми убива по над килограм червей,или червейте които ми преработват земята..?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Алис,и орехите отидоха по дяволите,и тиквата...Ма да видя какво ще правя с тавата,че като я гледам ще трябва или къртач,да откъртя тиквата,или да включвам ъглошлайфа да я изпиля... :lol: А е най-новата...
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от макс »

Не искам да ги убивам че са животинки а да се разкарат от градинката ми пък не смея да слагам капани заради кучето ми той е голям любопитко а и е като слон в стъкларски магазин :lol: ще вземе заради тях да ми направи по големи бели и от къртиците :ufff:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

......Къртицата,която ми убива по над килограм червей,или червейте които ми преработват земята..?
Въпрос на баланс, от мен зависи да доставям храна на "добрите" червеи, съответно на къртицата да регулира броя на неприятелите , дали ще се срещнем по средата Бог знае :mrgreen: , факт е, че откакто имам къртици не давам стотици леФчета за отрови против охлюви , там, където къртицата не рови охлювите са в изобилие
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ма не ти отговорих за орехите,Алис...Печа си тиквата със всичките подробности вътре-захар,малко канела,водичка и ванилия,а отделно орехи в една паничка,която я слагам до тавата във фурната ...Докато се пече тиквока,се печат и орехите,и разбира се стават за по-кратко време..Та гледам си ги,когато не пиша :lol: и като ми харесат на цвят и мирис ги вадя..Като поохладят,а даже когато са се охладили съвсем,взимам тлъчняка,и ги начуквам на ситно..Те като са печени се чукат лесно..И като ми стане тиквата готова я поръсвам с начуканите орехи и те ти прекрасен десерт,достоен за рожден ден...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Миша написа: Ное 11, '18, 13:37
......Къртицата,която ми убива по над килограм червей,или червейте които ми преработват земята..?
Въпрос на баланс, от мен зависи да доставям храна на "добрите" червеи, съответно на къртицата да регулира броя на неприятелите , дали ще се срещнем по средата Бог знае :mrgreen: , факт е, че откакто имам къртици не давам стотици леФчета за отрови против охлюви , там, където къртицата не рови охлювите са в изобилие
Пожелавам ти късмет :stiskam: Аз къртици вече нямам,но понеже съм пуснал капанчетата из махалата,мога да те уредя с няколко десетки животинки...Защото съм ги направил така,че избора-жива или мъртва,я прави човека...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4822
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 550 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Мише,ето един пресен случай...Градината на тъщата,външна чешма от която водата отива в градината..До чешмата зид на комшията,от камък...Постоянно влага от чешмата и там шест реда по четири метра пипер...Оранжеви голи охлюви-стотици,особено сутрин,живеят в зида,къртицата изровила пипера през два метра,и рови всеки ден....И баба пререва...От сега ще я наричам "баба",защото ние по врачанско така викаме на тъщите..Големия проблем беше къртицата,после се оказа че са четири...Та слагам аз от моите капанчета,две на брой и за два дни проблема приключи..Питам се-защо тия четири къртици не изядоха охлювите,или поне да ги уплашат малко..Ми защото докато има червеи,къртицата няма да погледне охлювите..Само при липса на подземен лов къртицата излиза на повърхността.

А на охлювите сложих само един път "Вениш" по дължина на зида и баба три дни събираше по един фараж..
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

Само при липса на подземен лов къртицата излиза на повърхността
Охлювите основно нощем излизат на пъвърхността, през останалото време се прибират в почвата, а Вениш за 10 дка е някъде към-то 600 лв , и то еднократно ...
Няма значение, аз съм доволна, че откакто се появиха къртиците поне в едни 5 дка ми спестяват неколкократното хвърляне на отрова
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от макс »

Миша написа: Ное 11, '18, 12:26 А аз искам къртици :cry: , разбираме се с тях , с капково не са проблем, напролет като направят ходовете сменям мястото на маркучите, обаче са ми незаменим помощник в борбата с теления червей, донякъде и с голия охлюв. Освен Ивко да прати по Еконт и някоя къртица :idea1: :mrgreen:
По ще ти е близко да дойдеш да си ги хванеш моите :lol: :lol: :lol: хем ще си ги имаш ,а аз ще се отърва :hihihi: :hihihi: :hihihi:


Иво какви са тез капани взе да ме човърка :hmmm:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”